« Kolovoz 2017 »

11.08.2017. 14:24
12. kolovoza - Međunarodni dan mladih
Generalna skupština Ujedinjenih naroda je 1999. godine donijela rezoluciju o proglašenju Međunarodnog dana mladih te se on kontinuirano obilježava svake godine 12. kolovoza. Mladi su društvena skupina koju u Republici Hrvatskoj, prema Nacionalnom programu djelovanja za mlade, čine svi građani Republike Hrvatske u dobi od 15 do 29 godina.

04.08.2017. 08:10
4. kolovoza - Dan prijateljstva
Godine 1935. Kongres Sjedinjenih Američkih Država posvetio je jedan dan u godini prijateljima i prijateljstvu, i taj je dan proglašen Nacionalnim danom prijateljstva, i od tada se svake godine, prve nedjelje u mjesecu kolovozu, slavi Dan prijateljstva.

28.07.2017. 08:09
28. srpnja - Svjetski dan borbe protiv hepatitisa
Hepatitis je bolest koja ubija gotovo kao i AIDS s oko 1,4 milijuna smrti na godinu, objavila je u Ženevi Svjetska zdravstvena organizacija WHO u povodu Svjetskog dana borbe protiv hepatitisa koji se obilježava 28. srpnja.

02.08.2017. 12:50
Poziv na prethodno savjetovanje sa zainteresiranim gospodarskim subjektima
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNet priprema provedbu postupka javne nabave za „Nabavu visokodostupnog sustava za upravljanje API pozivima u pilot projektu “e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)”.

10.07.2017. 13:05
Ministrica Divjak dala podršku projektu e-Škole
Zahvaljujući pilot projektu „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“, 151 škola će od jeseni biti spremna za primjenu modernijeg poučavanja koje će obilovati novim sadržajima i mogućnostima, rečeno je danas na predstavljanju dosadašnjih rezultata ovog projekta kojeg provodi Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet.

01.07.2017. 14:56
Ispunite upitnik o digitalnim kompetencijama u okviru projekta CRISS
U siječnju 2017. godine započeo je CRISS (Demonstration of a scalable and cost-effective cloud-based digital learning infrastructure through the Certification of digital competences in primary and secondary schools) projekt iz programa Europske unije Obzor 2020.

SLUŽBENI AKTI ŠKOLE

ŠKOLSKI KURIKULUM

Na temelju članka 28. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi, škola utvrđuje svoj školski kurikul u kojem iznosi planove i programe izvannastavnih i izvanškolskih aktivnosti, druge odgojno-obrazovne aktivnosti i projekte.

Školski kurikul, za razliku od Godišnjeg plana i programa, ističe posebnosti škole i naglašava one aktivnosti po kojima je škola prepoznatljiva u pedagoškom, ali i u širem društvenom okružju. Osnovna škola Veliko Trojstvo se geslom „Okolina ima ogovor na sve“,  te projektima i aktivnostima koje provodi s učenicima opredijelila za principe koji su zacrtani u Nacionalnom kurikulumu i prije proklamirane orijentacije na kurikulumski pristup u školskom sustavu.

Kurikulum je dinamična kategorija, kojoj je imanentna stalna promjena i dograđivanje u provedbama njenih sastavnica, pa se i školski kurikulum, kao dokument, treba sustavno dopunjavati. Stoga je  i sam Zakon o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi predvidio njegovu objavu na mrežnim stranicama svake škole gdje je uz veliku dostupnost moguća i laka potrebita promjenjivost tog dokumenta. Nadamo se da će tijekom vremena naš kurikul uspješno prikazati sveobuhvatni pristup odgoju i obrazovanju kojeg nastojimo provoditi u našoj školi.

GODIŠNJI PLAN I PROGRAM RADA ŠKOLE

Godišnji plan i program rada donosi se na osnovi nastavnog plana i programa i školskog kurikuluma, a donosi ga Školski odbor do 30. rujna tekuće školske godine.

Godišnjim planom i programom rada školske ustanove utvrđuje se mjesto, vrijeme, način i izvršitelji poslova, a sadrži u pravilu: podatke o uvjetima rada, podatke o izvršiteljima poslova, godišnji kalendar rada, podatke o dnevnoj i tjednoj organizaciji rada, tjedni i godišnji broj sati po razredima i oblicima odgojno-obrazovnog rada, planove rada ravnatelja, učitelja i stručnih suradnika, planove rada Školskog odbora i stručnih tijela, plan stručnog osposobljavanja i usavršavanja, u skladu s potrebama škole, podatke o ostalim aktivnostima u funkciji odgojno-obrazovnog rada i poslovanja školske ustanove.

ravnateljica: Valna Bastijančić, prof.

Školski kurikulum i godišnji plan i program rada za školsku godinu 2012./2013. možete preuzeti u priloženim dokumentima!

Izvješće o provedbi i realizaciji školskog kurikuluma i godišnjeg plana i programa rada za 2011./2012. također možete pogledati u priloženim dokumentima!