« Studeni 2018 »

09.11.2018. 15:38
11. studenoga - Dan hrvatskih knjižnica
Dan hrvatskih knjižnica obilježava se 11. studenoga, na dan donošenja prvoga hrvatskog zakona o knjižnicama radi stvaranja bolje vidljivosti knjižnica i knjižničnih aktivnosti te upoznavanja javnosti s poslanjem i ulogom knjižnica.

09.11.2018. 15:35
10. studenoga - Svjetski dan znanosti za mir i razvoj
UNESCO je 2001. godine proglasio 10. studenog Svjetskim danom znanosti za mir i razvoj. Ciljevi Svjetskog dana znanosti za mir i razvoj su osnažiti svijest javnosti o ulozi znanosti u promociji mira i održivog razvoja, poduprijeti  nacionalnu i međunarodnu solidarnost u širenju rezultata znanstvenih istraživanja te usmjeriti pažnju  izazovima s kojima se suočava znanost.

18.10.2018. 08:50
18. listopada - Europski dan suzbijanja trgovanja ljudima
Trgovina ljudima je ropstvo modernog doba čije su žrtve najčešće žene i djeca koji se seksualno iskorištavaju i tjeraju na prisilni rad. Procjenjuje se da u Europi godišnje nekoliko stotina tisuća ljudi postanu žrtvama trgovine ljudima.

05.11.2018. 10:07
Poziv na predstavljanje: Stare lektire u novome ruhu
U okviru Informativnog utorka, CARNET će predstaviti 72 nove inačice e-Lektira koje su objavljene na istoimenom portalu. Predstavljanje će se održati u utorak, 6. studenoga 2018. godine, u 10 sati u prostoru Gradske knjižnice na Starčevićevom trgu 4.

31.10.2018. 12:50
Održan okrugli stol "Ususret europskoj godini kibernetičke sigurnosti“
Prijevare putem interneta, računalne ucjene (ransomware), socijalni inženjering (phishing) i lažne vijesti (fakenews) samo su neke od tema o kojima se raspravljalo jučer na okruglom stolu "Ususret europskoj godini kibernetičke sigurnosti“ u organizaciji Hrvatske akademske i istraživačke mreže – CARNET, a u sklopu Europskog mjeseca kibernetičke sigurnosti.

25.10.2018. 12:17
Otvorene prijave na CUC 2018
Prijave na 20. CARNET-ovu korisničku konferenciju CUC 2018 su OTVORENE i traju do 5. studenoga u 23:59 sati.

u4energy

U4energy je prvo europsko natjecanje u obrazovanju o energiji koje organizira Europska komisija. Ove školske godine naša škola prijavila se na natjecanje u4energy u kategoriji "Najbolja školska kampanja o energetskoj učinkovitosti". Pokretači i nosioci ove kampanje bili su članovi WEBtima i njihova voditeljica. Slogan naše kampanje bio je "SUNCE PRIZIVAJ, ENERGIJU DOBIVAJ", kojeg je osmislio učenik 4. razreda PO Šandrovac Manuel Husnjak, dok su logo kampanje izradili Marko Bačak, Mihael Husnjak i Luka Zeman pod satom informatike.

U sklopu kampanje koju smo provodili cijelu 2011./2012. šk.godinu, proveli smo niz raznih aktivnosti koje smo prikazali na posebnoj web stranici "ENERGIJA - NAŠA BUDUĆNOST", koju smo kreirali na google sites.

Glavni cilj U4energy’ natjecanja je povećanje osviještenosti o važnosti energetske učinkovitosti među mladima i dobivanje priznanja i stjecanje vidljivosti za napore učitelja i učenika začetnika na ovom projektu, koji su inspiracija onima koji dolaze.

Tijekom ljetnih mjeseci posvećena mreža Nacionalna U4energy mjesta za kontakt koordinira nacionalne žirije kako bi odabrala nacionalne pobjednike za svako od tri U4energy kategorije natjecanja.

Među nacionalnim pobjednicima, veliki europski žiri će odabrati šest europskih finalista, koji će biti pozvani na jesen na svečano preuzimanje nagrade u Bruxelles.

Nacionalne nagrade za sve kategorije:  uključuju i certifikate sudjelovanja, nagrada za škole, brendirane energetske naprave za učenike/ učitelje.
Europske nagrade za sve kategorije: potvrda o sudjelovanju i trofej za pobjedničke škole. Novčana nagrada u vrijednosti od € 3,000 bit će dodijeljena Europskim pobjednicima.
Predstavnici škole pobjednika i drugoplasirane škole ( otkrivamo ih na ceremoniji) bit će pozvani na dvodnevnu ceremoniju dodjele europske nagrade.

Među prijavljenim školama iz Republike Hrvatske naša škola proglašena je NACIONALNIM POBJEDNIKOM u C kategoriji za najbolju školsku kampanju o energetskoj učinkovitosti i u studenom dvoje naših predstavnika odlazi u Bruxelles na svečano preuzimanje nagrade.

LINK NA STRANICU (klikni na sliku)

Naša potvrda o sudjelovanju:

Više o u4energy natjecanju možete pročitati na stranici: www.u4energy.eu