« Veljača 2018 »

16.02.2018. 08:30
16. veljače - Svjetski dan čitanja naglas
Svjetski dan čitanja naglas obilježava se od 2010. godine, a nastao je na inicijativu Svjetske organizacije LitWorld. Taj dan trebao bi pokazati svijetu kako pravo na čitanje i pisanje pripada svima. Djeca i odrasli širom svijeta, slaveći moć riječi kreiraju društvo koje će omogućiti svakom, baš svakom djetetu pravo na obrazovanje te pristup knjigama i tehnologiji.

14.02.2018. 08:39
14. veljače - Dan zaljubljenih - Valentinovo
Dan zaljubljenih ili Valentinovo kao praznik, u Hrvatskoj je prihvaćen početkom 90-tih godina prošlog stoljeća. Na taj dan zaljubljeni se parovi prema tradiciji međusobno darivaju ružama i čokoladnim bombonijerama u obliku srca. Sve oko nas je ukrašeno crvenom bojom, na televiziji se prikazuju ljubavni filmovi, a s radija slušamo romantične melodije.

13.02.2018. 09:00
13. veljače - Svjetski dan radija
UNESCO je na inicijativu Španjolske radijske akademije 13. veljače proglasio Svjetskim danom radija. Datum je odabran prema danu kad je 1946. godine osnovan Radio Ujedinjenih naroda koji je u eter krenuo porukom: Ovo su Ujedinjeni narodi. Obraćamo se ljudima svijeta!

13.02.2018. 16:47
Potpredsjednik Europske komisije posjetio OŠ Izidora Kršnjavoga
Potpredsjednik Europske komisije, Andrus Ansip koji danas boravi u službenom posjetu Republici Hrvatskoj, obišao je zajedno s predsjednicom Republike Hrvatske, Kolindom Grabar-Kitarović te ravnateljem CARNET-a, Goranom Kezunovićem zagrebačku Osnovnu školu Izidora Kršnjavoga, jednu od 151 škole koja je uključena u provedbu pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“.

05.02.2018. 11:45
Obilježite s nama Dan sigurnijeg Interneta
Povodom Dana sigurnijeg Interneta, koji se obilježava u utorak, 6. veljače 2018. godine Nacionalni CERT će s početkom u 12 i 30 sati održati webinar naslovljen "WannaCry - Dani nesigurnog Interneta"

01.02.2018. 09:13
Znanstveni piknik 2018.
Sedmu godinu zaredom, od 25. do 27. svibnja 2018. godine na jezeru Jarun u Zagrebu, održat će se Znanstveni piknik čiji je glavni cilj promovirati znanost u najširem smislu te zainteresirati mlade ljude da odaberu znanost kao svoj životni put.

u4energy

U4energy je prvo europsko natjecanje u obrazovanju o energiji koje organizira Europska komisija. Ove školske godine naša škola prijavila se na natjecanje u4energy u kategoriji "Najbolja školska kampanja o energetskoj učinkovitosti". Pokretači i nosioci ove kampanje bili su članovi WEBtima i njihova voditeljica. Slogan naše kampanje bio je "SUNCE PRIZIVAJ, ENERGIJU DOBIVAJ", kojeg je osmislio učenik 4. razreda PO Šandrovac Manuel Husnjak, dok su logo kampanje izradili Marko Bačak, Mihael Husnjak i Luka Zeman pod satom informatike.

U sklopu kampanje koju smo provodili cijelu 2011./2012. šk.godinu, proveli smo niz raznih aktivnosti koje smo prikazali na posebnoj web stranici "ENERGIJA - NAŠA BUDUĆNOST", koju smo kreirali na google sites.

Glavni cilj U4energy’ natjecanja je povećanje osviještenosti o važnosti energetske učinkovitosti među mladima i dobivanje priznanja i stjecanje vidljivosti za napore učitelja i učenika začetnika na ovom projektu, koji su inspiracija onima koji dolaze.

Tijekom ljetnih mjeseci posvećena mreža Nacionalna U4energy mjesta za kontakt koordinira nacionalne žirije kako bi odabrala nacionalne pobjednike za svako od tri U4energy kategorije natjecanja.

Među nacionalnim pobjednicima, veliki europski žiri će odabrati šest europskih finalista, koji će biti pozvani na jesen na svečano preuzimanje nagrade u Bruxelles.

Nacionalne nagrade za sve kategorije:  uključuju i certifikate sudjelovanja, nagrada za škole, brendirane energetske naprave za učenike/ učitelje.
Europske nagrade za sve kategorije: potvrda o sudjelovanju i trofej za pobjedničke škole. Novčana nagrada u vrijednosti od € 3,000 bit će dodijeljena Europskim pobjednicima.
Predstavnici škole pobjednika i drugoplasirane škole ( otkrivamo ih na ceremoniji) bit će pozvani na dvodnevnu ceremoniju dodjele europske nagrade.

Među prijavljenim školama iz Republike Hrvatske naša škola proglašena je NACIONALNIM POBJEDNIKOM u C kategoriji za najbolju školsku kampanju o energetskoj učinkovitosti i u studenom dvoje naših predstavnika odlazi u Bruxelles na svečano preuzimanje nagrade.

LINK NA STRANICU (klikni na sliku)

Naša potvrda o sudjelovanju:

Više o u4energy natjecanju možete pročitati na stranici: www.u4energy.eu