« Listopad 2017 »

20.10.2017. 08:30
20. listopada - Svjetski dan jabuka
Tradiciju održavanja Dana jabuka 20. listopada započela je godine 1990. u Londonu organizacija Common Ground (Zajednička tla), s ciljem promicanja njenih zdravstvenih kvaliteta i demonstracije mnogobrojnih sorti jabuke koje se u Engleskoj uzgajaju. S vremenom su tradiciju obilježavanja Dana jabuka i drugdje u svijetu prihvatile brojne škole i udruge promičući na taj način važnost jabuke u zdravlju i prehrani ljudi.

18.10.2017. 08:50
18. listopada - Europski dan suzbijanja trgovanja ljudima
Trgovina ljudima je ropstvo modernog doba čije su žrtve najčešće žene i djeca koji se seksualno iskorištavaju i tjeraju na prisilni rad. Procjenjuje se da u Europi godišnje nekoliko stotina tisuća ljudi postanu žrtvama trgovine ljudima.

21.09.2017. 08:51
21. rujna - Međunarodni dan mira
Diljem svijeta 21. rujna se obilježava Međunarodni dan mira. Rezolucijom UN-a iz 2001. godine 21. rujna određen je danom nenasilja i prekida neprijateljstava na globalnoj razini. Međunarodni dan mira utemeljila je Opća skupština UN još 1981. u cilju obilježavanja i jačanja ideala mira među svim narodima i državama, namijenivši za njegovo obilježavanje treći utorak u rujnu.

20.10.2017. 09:14
Webinar: The Sound of Music: How Music Can Save Your Mortal Learner's Soul
U ponedjeljak, 23. listopada 2017. godine od 19 do 20 sati Hrvatsko udruženje profesora engleskog jezika u suradnji s CARNetom održat će webinar pod nazivom The Sound of Music: How Music Can Save Your Mortal Learner's Soul.

19.10.2017. 15:36
Održana 24. CENTR Marketing radionica
CARNet je 12. i 13. listopada 2017. godine bio domaćin 24. CENTR (Council of European National Top Level Domain Registries) marketing radionice na kojoj su sudjelovali predstavnici nacionalnih registara iz Europe i svijeta.

17.10.2017. 09:51
Prijavite se na radionicu „e-Škole scenariji poučavanja: ideje za suvremenu primjenu IKT-a u nastavi“
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet poziva sve zainteresirane nastavnike na prijavu i sudjelovanje na radionici pod nazivom „e-Škole scenariji poučavanja: ideje za suvremenu primjenu IKT-a u nastavi“.

Područne škole

PO Šandrovac

Područni odjel Šandrovac nalazi se na području susjedne nam općine Šandrovac. Školu pohađaju učenici s područja sela Jasenik, Pupelica i Šandrovac. Ove godine škola ukupno broji 30 učenika. Nastava je organizirana u jutarnjoj smjeni od 7:30 sati do 11:30 sati, u tri razredna odjela - dva čista razreda, te jedna dvorazredna kombinacija 1. i 2. razreda.  S njima su tri učiteljice: Anđelka Sabadjija, Ivana Čavlović i Sanja Pavliš.

Za prehranu učenika i čistoću škole brine se teta Mara. Vjeronauk u školi predaje velečasni David Andreić, engleski jezik učiteljica Kristina Smrček i njemački jezik učiteljica Tatjana Zjačić.

Učenici redovito pohađaju izvannastavne aktivnosti: mažoretkinje - voditeljica Sanja Pavliš; likovna skupina - voditeljica Ivana Anđić i rukotvorine "Ručice" - voditeljica Anđelka Sabadjija, skupina koja djeluje u sklopu UZ "Vrijedne ruke".

Sve o aktualnim događanjima u ovoj školi možete saznati na njihovoj školskoj stranici  PODRUČNA ŠKOLA ŠANDROVAC.

klikni ⇒ PRIREDBA U ŠANDROVCU

MAŠKARE U ŠANDROVCU 2011.

PO Malo Trojstvo

Područni odjel Malo Trojstvo nalazi se u općini Veliko Trojstvo. Školu pohađaju učenici s područja sela Malo Trojstvo, Višnjevac, Kegljevac i Dominkovica. Mala škola koja ukupno broji 5 učenika u tri razredna odjela (trorazredna kombinacija 2., 3. i 4. razred). Nastava je organizirana u jutarnjoj smjeni od 8:00 sati do 12:00 sati. S njima je učiteljica Sanja Vranješević i teta Snježana, koja se brine za čistoću škole i prehranu učenika. Učenici samostalno uređuju svoj školski vrt, čije proizvode učenici imaju priliku degustirati u školskoj kuhinji. Ove godine učenici su pripremali ciklu i zelje za zimnicu.  Izvannastavna skupina "Mali vrtlari" djeluje u sklopu UZ "Vrijedne ruke".

Vjeronauk u školi predaje vjeroučitelj Nedjeljko Hranić, engleski jezik učiteljica Kristina Smrček i njemački jezik učiteljica Tatjana Zjačić.

Sve o aktualnim događanjima u ovoj područnoj školi možete saznati na njihovoj školskoj stranici MALO TROJSTVO.

klikni ⇒BOŽIĆNA PRIREDBA

PO Ćurlovac

Područni odjel Ćurlovac nalazi se na području općine Veliko Trojstvo. Školu pohađaju učenici s područja sela Ćurlovac, Letičani, Kupinovac i Nova Diklenica. Ove godine škola ukupno broji 27 učenika, u dvije dvorazredne kombinacije (1.i 2. razred, te 3. i 4. razred). S njima u učiteljica Adica Šimatović i učitelj Saša Vojković, te teta Jasna koja se brine za čistoću škole i prehranu učenika.  Nastava je oraganizirana u jutarnjoj smjeni od 8:00 sati do 12:00 sati.

Učenici redovito pohađaju izvannastavne aktivnosti: Sportska skupina, voditelj Saša Vojković i Mali cvjećari, voditeljica Adica Šimatović, skupina koja djeluje u sklopu UZ "Vrijedne Ruke".

Vjeronauk u školi predaje vjeroučitelj Sreten Siimonović, a engleski jezik učiteljica Kristina Smrček.