« Svibanj 2017 »

Ukupno: 2193447

22.05.2017. 07:09
22. svibnja – Međunarodni dan biološke raznolikosti
Na konferenciji Ujedinjenih naroda o okolišu i razvoju u Rio de Janeirou 1992. godine, 157 zemalja svijeta, među kojima i Hrvatska, potpisalo je Konvenciju o biološkoj raznolikosti (The Convention on Biological Diversity - CBD).

18.05.2017. 15:39
18. svibnja - Međunarodni dan muzeja
Međunarodni dan muzeja prvi put je obilježen 18. svibnja 1977. godine, a obilježavanje je pokrenuo Međunarodni savjet za muzeje (ICOM). Svake godine svojim članovima (muzejima i stručnjacima koji rade u muzejima) ICOM preporuča temu vezanu za aktualne trendove i zbivanja u muzejskoj zajednici.

15.05.2017. 07:43
15. svibnja - Međunarodni dan obitelji
Međunarodni dan obitelji - 15. svibnja proglasili su Ujedinjeni narodi svojom rezolucijom 1993. godine. Prvi put se taj dan obilježio 15. svibnja 1994. godine pod sloganom “Da obiteljski dan ne čine stvari nego srdačni odnosi roditelja i djece”.

22.05.2017. 15:42
Poziv na prethodno savjetovanje sa zainteresiranim gospodarskim subjektima
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNet planira objaviti postupak javne nabave za Nabavu usluge izrade obrazovnih sadržaja i provedbu edukacija u sklopu projekta "e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)''.

17.05.2017. 14:29
Ostani u Hrvatskoj – Scool Fest 2017.
U sklopu „ScoolFest“ festivala Studentski zbor Sveučilišta u Zagrebu, u suradnji s Hrvatskom akademskom i istraživačkom mrežom – CARNet i Hrvatskom gospodarskom komorom (HGK), organizira događanje pod nazivom „Ostani u Hrvatskoj“, koje će se održati 30. i 31. svibnja u Studentskom centru (SC) u Zagrebu.

17.05.2017. 13:47
Webinar za sve učenike koji upisuju I. razred srednje škole
U suradnji s Hrvatskom akademskom i istraživačkom mrežom - CARNet predstavnici Ministarstva znanosti i obrazovanja za sve učenike koji upisuju I. razred srednje škole u školskoj godini 2017./2018. organiziraju informativni webinar na temu provedbe ovogodišnjih elektroničkih prijava i upisa u srednje škole.

Područne škole

PO Šandrovac

Područni odjel Šandrovac nalazi se na području susjedne nam općine Šandrovac. Školu pohađaju učenici s područja sela Jasenik, Pupelica i Šandrovac. Ove godine škola ukupno broji 30 učenika. Nastava je organizirana u jutarnjoj smjeni od 7:30 sati do 11:30 sati, u tri razredna odjela - dva čista razreda, te jedna dvorazredna kombinacija 1. i 2. razreda.  S njima su tri učiteljice: Anđelka Sabadjija, Ivana Čavlović i Sanja Pavliš.

Za prehranu učenika i čistoću škole brine se teta Mara. Vjeronauk u školi predaje velečasni David Andreić, engleski jezik učiteljica Kristina Smrček i njemački jezik učiteljica Tatjana Zjačić.

Učenici redovito pohađaju izvannastavne aktivnosti: mažoretkinje - voditeljica Sanja Pavliš; likovna skupina - voditeljica Ivana Anđić i rukotvorine "Ručice" - voditeljica Anđelka Sabadjija, skupina koja djeluje u sklopu UZ "Vrijedne ruke".

Sve o aktualnim događanjima u ovoj školi možete saznati na njihovoj školskoj stranici  PODRUČNA ŠKOLA ŠANDROVAC.

klikni ⇒ PRIREDBA U ŠANDROVCU

MAŠKARE U ŠANDROVCU 2011.

PO Malo Trojstvo

Područni odjel Malo Trojstvo nalazi se u općini Veliko Trojstvo. Školu pohađaju učenici s područja sela Malo Trojstvo, Višnjevac, Kegljevac i Dominkovica. Mala škola koja ukupno broji 5 učenika u tri razredna odjela (trorazredna kombinacija 2., 3. i 4. razred). Nastava je organizirana u jutarnjoj smjeni od 8:00 sati do 12:00 sati. S njima je učiteljica Sanja Vranješević i teta Snježana, koja se brine za čistoću škole i prehranu učenika. Učenici samostalno uređuju svoj školski vrt, čije proizvode učenici imaju priliku degustirati u školskoj kuhinji. Ove godine učenici su pripremali ciklu i zelje za zimnicu.  Izvannastavna skupina "Mali vrtlari" djeluje u sklopu UZ "Vrijedne ruke".

Vjeronauk u školi predaje vjeroučitelj Nedjeljko Hranić, engleski jezik učiteljica Kristina Smrček i njemački jezik učiteljica Tatjana Zjačić.

Sve o aktualnim događanjima u ovoj područnoj školi možete saznati na njihovoj školskoj stranici MALO TROJSTVO.

klikni ⇒BOŽIĆNA PRIREDBA

PO Ćurlovac

Područni odjel Ćurlovac nalazi se na području općine Veliko Trojstvo. Školu pohađaju učenici s područja sela Ćurlovac, Letičani, Kupinovac i Nova Diklenica. Ove godine škola ukupno broji 27 učenika, u dvije dvorazredne kombinacije (1.i 2. razred, te 3. i 4. razred). S njima u učiteljica Adica Šimatović i učitelj Saša Vojković, te teta Jasna koja se brine za čistoću škole i prehranu učenika.  Nastava je oraganizirana u jutarnjoj smjeni od 8:00 sati do 12:00 sati.

Učenici redovito pohađaju izvannastavne aktivnosti: Sportska skupina, voditelj Saša Vojković i Mali cvjećari, voditeljica Adica Šimatović, skupina koja djeluje u sklopu UZ "Vrijedne Ruke".

Vjeronauk u školi predaje vjeroučitelj Sreten Siimonović, a engleski jezik učiteljica Kristina Smrček.