« Prosinac 2018 »

11.12.2018. 09:52
11. prosinca - Svjetski dan UNICEF-a
Generalna skupština Ujedinjenih naroda, 11. prosinca 1946. godine osnovala je organizaciju za pomoć djeci – UNICEF (United Nations Children's Fund). Nastao je s ciljem pružanja pomoći djeci poslijeratne Europe. Danas je najveći dio napora UNICEF-a je usmjeren na djecu u zemljama u razvoju.

11.12.2018. 09:50
11. prosinca - Međunarodni dan planina
Međunarodni dan planina obilježava se od 2003. godine s ciljem upoznavanja šire javnosti s planinskim područjima, njihovim vrijednostima i problemima. Ovogodišnji Međunarodni dan planina posvećen je planinama i šumama. Cilj mu je povećati svijest javnosti o važnosti planinskih šuma te uloge koju one imaju kao i njihovog utjecaja na mjere prilagođavanja klimatskim promjenama.

10.12.2018. 14:04
10. prosinca - Dan ljudskih prava
Dan ljudskih prava obilježava se 10. prosinca, na dan kada je 1948. godine potpisana Univerzalna deklaracija o ljudskim pravima i po prvi puta u povijesti čovječanstva priznato pravo svih ljudi na “život, slobodu i sigurnost - bez ikakvih razlika”.

07.12.2018. 15:30
Održan Strateški forum o digitalnom sazrijevanju škola
U organizaciji Hrvatske akademske i istraživačke mreže – CARNET i Ministarstva znanosti i obrazovanja, održan je Strateški forum pod nazivom "Digitalno sazrijevanje škola". Na Forumu su uz pomoćnicu ministrice znanosti i obrazovanja, prof. Lidiju Kralj sudjelovali i Ádám Horváth iz mađarskog Centra za digitalnu pedagogiju i metodologiju i Borut Čampelj iz Ministarstva obrazovanja, znanosti i sporta u Sloveniji.

04.12.2018. 09:01
Najava: Strateški forum "Digitalno sazrijevanje škola"
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja organizira Strateški forum pod nazivom "Digitalno sazrijevanje škola", koji će se održati u srijedu, 5. prosinca 2018. godine s početkom u 15 sati u prostorijama Ministarstva znanosti i obrazovanja.

03.12.2018. 08:40
NATO vježba "Cyber Coalition 2018"
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET sudjelovala je u jedanaestoj po redu NATO vježbi zaštite NATO i nacionalnih računalnih sustava pod nazivom "Cyber Coalition 2018".

Područne škole

PO Šandrovac

Područni odjel Šandrovac nalazi se na području susjedne nam općine Šandrovac. Školu pohađaju učenici s područja sela Jasenik, Pupelica i Šandrovac. Ove godine škola ukupno broji 30 učenika. Nastava je organizirana u jutarnjoj smjeni od 7:30 sati do 11:30 sati, u tri razredna odjela - dva čista razreda, te jedna dvorazredna kombinacija 1. i 2. razreda.  S njima su tri učiteljice: Anđelka Sabadjija, Ivana Čavlović i Sanja Pavliš.

Za prehranu učenika i čistoću škole brine se teta Mara. Vjeronauk u školi predaje velečasni David Andreić, engleski jezik učiteljica Kristina Smrček i njemački jezik učiteljica Tatjana Zjačić.

Učenici redovito pohađaju izvannastavne aktivnosti: mažoretkinje - voditeljica Sanja Pavliš; likovna skupina - voditeljica Ivana Anđić i rukotvorine "Ručice" - voditeljica Anđelka Sabadjija, skupina koja djeluje u sklopu UZ "Vrijedne ruke".

Sve o aktualnim događanjima u ovoj školi možete saznati na njihovoj školskoj stranici  PODRUČNA ŠKOLA ŠANDROVAC.

klikni ⇒ PRIREDBA U ŠANDROVCU

MAŠKARE U ŠANDROVCU 2011.

PO Malo Trojstvo

Područni odjel Malo Trojstvo nalazi se u općini Veliko Trojstvo. Školu pohađaju učenici s područja sela Malo Trojstvo, Višnjevac, Kegljevac i Dominkovica. Mala škola koja ukupno broji 5 učenika u tri razredna odjela (trorazredna kombinacija 2., 3. i 4. razred). Nastava je organizirana u jutarnjoj smjeni od 8:00 sati do 12:00 sati. S njima je učiteljica Sanja Vranješević i teta Snježana, koja se brine za čistoću škole i prehranu učenika. Učenici samostalno uređuju svoj školski vrt, čije proizvode učenici imaju priliku degustirati u školskoj kuhinji. Ove godine učenici su pripremali ciklu i zelje za zimnicu.  Izvannastavna skupina "Mali vrtlari" djeluje u sklopu UZ "Vrijedne ruke".

Vjeronauk u školi predaje vjeroučitelj Nedjeljko Hranić, engleski jezik učiteljica Kristina Smrček i njemački jezik učiteljica Tatjana Zjačić.

Sve o aktualnim događanjima u ovoj područnoj školi možete saznati na njihovoj školskoj stranici MALO TROJSTVO.

klikni ⇒BOŽIĆNA PRIREDBA

PO Ćurlovac

Područni odjel Ćurlovac nalazi se na području općine Veliko Trojstvo. Školu pohađaju učenici s područja sela Ćurlovac, Letičani, Kupinovac i Nova Diklenica. Ove godine škola ukupno broji 27 učenika, u dvije dvorazredne kombinacije (1.i 2. razred, te 3. i 4. razred). S njima u učiteljica Adica Šimatović i učitelj Saša Vojković, te teta Jasna koja se brine za čistoću škole i prehranu učenika.  Nastava je oraganizirana u jutarnjoj smjeni od 8:00 sati do 12:00 sati.

Učenici redovito pohađaju izvannastavne aktivnosti: Sportska skupina, voditelj Saša Vojković i Mali cvjećari, voditeljica Adica Šimatović, skupina koja djeluje u sklopu UZ "Vrijedne Ruke".

Vjeronauk u školi predaje vjeroučitelj Sreten Siimonović, a engleski jezik učiteljica Kristina Smrček.