« Kolovoz 2017 »

11.08.2017. 14:24
12. kolovoza - Međunarodni dan mladih
Generalna skupština Ujedinjenih naroda je 1999. godine donijela rezoluciju o proglašenju Međunarodnog dana mladih te se on kontinuirano obilježava svake godine 12. kolovoza. Mladi su društvena skupina koju u Republici Hrvatskoj, prema Nacionalnom programu djelovanja za mlade, čine svi građani Republike Hrvatske u dobi od 15 do 29 godina.

04.08.2017. 08:10
4. kolovoza - Dan prijateljstva
Godine 1935. Kongres Sjedinjenih Američkih Država posvetio je jedan dan u godini prijateljima i prijateljstvu, i taj je dan proglašen Nacionalnim danom prijateljstva, i od tada se svake godine, prve nedjelje u mjesecu kolovozu, slavi Dan prijateljstva.

28.07.2017. 08:09
28. srpnja - Svjetski dan borbe protiv hepatitisa
Hepatitis je bolest koja ubija gotovo kao i AIDS s oko 1,4 milijuna smrti na godinu, objavila je u Ženevi Svjetska zdravstvena organizacija WHO u povodu Svjetskog dana borbe protiv hepatitisa koji se obilježava 28. srpnja.

02.08.2017. 12:50
Poziv na prethodno savjetovanje sa zainteresiranim gospodarskim subjektima
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNet priprema provedbu postupka javne nabave za „Nabavu visokodostupnog sustava za upravljanje API pozivima u pilot projektu “e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)”.

10.07.2017. 13:05
Ministrica Divjak dala podršku projektu e-Škole
Zahvaljujući pilot projektu „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“, 151 škola će od jeseni biti spremna za primjenu modernijeg poučavanja koje će obilovati novim sadržajima i mogućnostima, rečeno je danas na predstavljanju dosadašnjih rezultata ovog projekta kojeg provodi Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet.

01.07.2017. 14:56
Ispunite upitnik o digitalnim kompetencijama u okviru projekta CRISS
U siječnju 2017. godine započeo je CRISS (Demonstration of a scalable and cost-effective cloud-based digital learning infrastructure through the Certification of digital competences in primary and secondary schools) projekt iz programa Europske unije Obzor 2020.

Energija za sve

S obzirom da je naša škola još u listopadu 2011. godine  započela kampanju pod sloganom „Sunce prizivaj, energiju dobivaj“ u sklopu natjecanja u4energy za najbolju školsku kampanju za podizanje svijesti o energetskoj učinkovitosti, za koju smo imali rok do 31. 5.2012., nakon što smo dobili zadatak za Klub najskockanijih samo smo nastavili s realizacijom već isplaniranih aktivnosti uz dakako dodavanja još mnoštvo novih ideja i projekata.  Na samom početku izradili smo anketu za anketiranje naših mještana, zatim smo na satu informatike izradili web stranicu o energiji , dizajnirali smo logo naše kampanje, predstavili smo naš projekt lokalnim vlastima i ravnateljici škole; izradili smo edukativne letke i eko priručnik; snimali smo eko jinglove i eko himnu; reciklirali papir i plastične vrećice, skupljali pet ambalažu, stari papir, tonere i baterije; ukrašavali smo bačve i limene kante, provodili niz kreativnih radionica na kojima smo izrađivali uporabne i ukrasne predmete od prirodnog, otpadnog i recikliranog materijala; napisali smo priču Eko pustolovina, razne stripove; snimili eko edukativni zabavni film; izradili online igrice, slikopriču, animacije, glogster plakate i prezi prezentacije;  izradili društvenu igru „Čovječe spameti se“i nastavne listiće; organizirali eko akcije uređivanja igrališta i prostorija škole; uređivali okoliš škole; proizvodili hranu u školskom vrtu za šk. Kuhinju; Izradili smo eko natpise i plakate koje smo postavili po zidovima škole;  Surađivali s roditeljima naših učenika, učenicima i mađarskog grada Kadarkuta, s načelnikom općine; izradili kompostište; radili pokuse –solarni kolektori; izrađivali makete bunara, vjetrenjača, kuća sa solarnim pločama; organizirali terenske nastave u suradnji s šumarijom Velika Pisanica i Športsko ribolovnom udrugom općine Šandrovac i poduzećem Metalprodukt d.d. za distribuciju plina i vode.   Promovirali smo svoju kampanju i projekt na radio Tereziji, BBR-u i gradskim novinama Bjelovarac i Večernji list. Sav taj naš trud prepoznali su članovi Europske komisije portala u4energx te nas proglasili nacionalnim pobjednicima u kategoriji za najbolju školsku kampanju o energetskoj učinkovitosti. S tom pobjedom naše aktivnosti nisu stale, nastavili smo s još više poticaja realizirati niz ideja i projekata, radeći i pod ljetnim praznicima. Sve te sadržaje koji su proizašli iz naših projekata i kampanje povodom Međunarodne godine održive energije predstavili smo na web stranici. Naš cilje bio je podići ekološku svijest učenika, učitelja, roditelja, mještana; upoznati ih s prednostima obnovljivih izvora energije, kao i načinom njihove primjene; ukazati im na uštedu energije na klasičnim primjerima u domaćinstvu i na očuvanje ozonskog omotača; poticati smanjenje  emisije štetnih plinova te očuvanje prirodnih resursa- šuma, voda...  Ukazati im na posljedice štetnih zračenja; efekta staklenika, kiselih kiša....poticati ih na korištenje prednosti alternativnih-obnovljivih izvora energije . Poticati ljubav prema prirodi i planeti Zemlji. Uz moto "Okolina ima odgovor na sve; čuvajmo prirodu djelima, a ne riječima", nadamo se da smo uspjeli ostvariti barem djelić našeg cilja! Svi naši materijali, ideje i sadržaji namijenjeni su učenicima, učiteljima, roditeljima i svima onima koji su željni provoditi ovakve ili slične projekte i aktivnosti.  Materijali koji su priloženi u dokumentima stavljeni su na raspolaganje mladim kreativcima. Ukoliko i vi želite saznati koliko ste ekološki osviješteni ispunite našu online anketu!

Analiza ankete

Pismeni oblik anketnih listića poslali smo nasumce odabranim mještanima. Anketa je bila anonimna. Nakon prikupljenih anketnih listića analizirali smo podatke, čije smo rezultate prikazali u obliku grafikona.