Energetska obnova PO Šandrovac

Naš časopis CVRČAK

Očitavanjem koda otvaraju vam se

police s digitalnim izdanjima školskog časopisa CVRČAK

SPONZORSTVO

DJEČJA PRAVA

DRVOKOD

« Srpanj 2022 »

ISPRIČNICE

Poštovani roditelji!

Ovdje možete preuzeti ispričnice za opravdavanje izostanaka učenika od strane Vas roditelja!

ISPRICNICA RODITELJA.docx

Odabrani udžbenici

Energija za sve

S obzirom da je naša škola još u listopadu 2011. godine  započela kampanju pod sloganom „Sunce prizivaj, energiju dobivaj“ u sklopu natjecanja u4energy za najbolju školsku kampanju za podizanje svijesti o energetskoj učinkovitosti, za koju smo imali rok do 31. 5.2012., nakon što smo dobili zadatak za Klub najskockanijih samo smo nastavili s realizacijom već isplaniranih aktivnosti uz dakako dodavanja još mnoštvo novih ideja i projekata.  Na samom početku izradili smo anketu za anketiranje naših mještana, zatim smo na satu informatike izradili web stranicu o energiji , dizajnirali smo logo naše kampanje, predstavili smo naš projekt lokalnim vlastima i ravnateljici škole; izradili smo edukativne letke i eko priručnik; snimali smo eko jinglove i eko himnu; reciklirali papir i plastične vrećice, skupljali pet ambalažu, stari papir, tonere i baterije; ukrašavali smo bačve i limene kante, provodili niz kreativnih radionica na kojima smo izrađivali uporabne i ukrasne predmete od prirodnog, otpadnog i recikliranog materijala; napisali smo priču Eko pustolovina, razne stripove; snimili eko edukativni zabavni film; izradili online igrice, slikopriču, animacije, glogster plakate i prezi prezentacije;  izradili društvenu igru „Čovječe spameti se“i nastavne listiće; organizirali eko akcije uređivanja igrališta i prostorija škole; uređivali okoliš škole; proizvodili hranu u školskom vrtu za šk. Kuhinju; Izradili smo eko natpise i plakate koje smo postavili po zidovima škole;  Surađivali s roditeljima naših učenika, učenicima i mađarskog grada Kadarkuta, s načelnikom općine; izradili kompostište; radili pokuse –solarni kolektori; izrađivali makete bunara, vjetrenjača, kuća sa solarnim pločama; organizirali terenske nastave u suradnji s šumarijom Velika Pisanica i Športsko ribolovnom udrugom općine Šandrovac i poduzećem Metalprodukt d.d. za distribuciju plina i vode.   Promovirali smo svoju kampanju i projekt na radio Tereziji, BBR-u i gradskim novinama Bjelovarac i Večernji list. Sav taj naš trud prepoznali su članovi Europske komisije portala u4energx te nas proglasili nacionalnim pobjednicima u kategoriji za najbolju školsku kampanju o energetskoj učinkovitosti. S tom pobjedom naše aktivnosti nisu stale, nastavili smo s još više poticaja realizirati niz ideja i projekata, radeći i pod ljetnim praznicima. Sve te sadržaje koji su proizašli iz naših projekata i kampanje povodom Međunarodne godine održive energije predstavili smo na web stranici. Naš cilje bio je podići ekološku svijest učenika, učitelja, roditelja, mještana; upoznati ih s prednostima obnovljivih izvora energije, kao i načinom njihove primjene; ukazati im na uštedu energije na klasičnim primjerima u domaćinstvu i na očuvanje ozonskog omotača; poticati smanjenje  emisije štetnih plinova te očuvanje prirodnih resursa- šuma, voda...  Ukazati im na posljedice štetnih zračenja; efekta staklenika, kiselih kiša....poticati ih na korištenje prednosti alternativnih-obnovljivih izvora energije . Poticati ljubav prema prirodi i planeti Zemlji. Uz moto "Okolina ima odgovor na sve; čuvajmo prirodu djelima, a ne riječima", nadamo se da smo uspjeli ostvariti barem djelić našeg cilja! Svi naši materijali, ideje i sadržaji namijenjeni su učenicima, učiteljima, roditeljima i svima onima koji su željni provoditi ovakve ili slične projekte i aktivnosti.  Materijali koji su priloženi u dokumentima stavljeni su na raspolaganje mladim kreativcima. Ukoliko i vi želite saznati koliko ste ekološki osviješteni ispunite našu online anketu!

Analiza ankete

Pismeni oblik anketnih listića poslali smo nasumce odabranim mještanima. Anketa je bila anonimna. Nakon prikupljenih anketnih listića analizirali smo podatke, čije smo rezultate prikazali u obliku grafikona.