ovdje možete glasati za

NAJ

nastavnika/nastavnicu

u 2017./2018. školskoj godini

ANKETA se otvara klikom na sliku

« Kolovoz 2018 »

13.08.2018. 09:18
13. kolovoza - Međunarodni dan ljevaka
Međunarodni dan  ljevaka je dan kojim se diljem svijeta pokušava pobuditi svijest o prednostima i nedostacima te osobine. Britanski Klub ljevaka je 13. kolovoza 1992. po prvi puta organizirao obilježavanje Međunarodnog dana ljevaka.

03.08.2018. 15:28
4. kolovoza - Dan prijateljstva
Godine 1935. Kongres Sjedinjenih Američkih Država posvetio je jedan dan u godini prijateljima i prijateljstvu, i taj je dan proglašen Nacionalnim danom prijateljstva, i od tada se svake godine, prve nedjelje u mjesecu kolovozu, slavi Dan prijateljstva.

03.08.2018. 15:27
4. kolovoza - Dan dupina
Od 1993. godine svaka je prva subota u kolovozu u Velom Lošinju rezervirana za Dan dupina. To je tradicionalna manifestacija u organizaciji nevladine udruge Plavi svijet Institut za istraživanje i zaštitu mora, a obilježit će je cijeli niz događanja od izložbe dječjih crteža, preko sportskih natjecanja, koncerata i prigodnih programa vezanih uz dupine.

02.08.2018. 13:06
Pilot projektom e-Škole započela digitalna transformacija škola u Hrvatskoj
Škole koje sudjeluju u CARNET-ovom pilot projektu "e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola" značajno su napredovale u primjeni digitalnih tehnologija, pokazuju rezultati završnog vrednovanja digitalne zrelosti škola koje su CARNET i Fakultet organizacije i informatike Sveučilišta u Zagrebu (FOI), akademski partner na projektu, proveli u razdoblju od veljače do travnja ove godine.

18.07.2018. 12:28
Svečano potpisan Ugovor o dodjeli bespovratnih sredstava za strateški projekt Hrvatski znanstveni i obrazovni oblak (HR-ZOO)
U srijedu, 18. srpnja 2018. godine u Ministarstvu znanosti i obrazovanja potpisan je Ugovor o dodjeli bespovratnih sredstava za strateški projekt „Hrvatski znanstveni i obrazovni oblak (HR-ZOO)", referentnog broja KK.01.1.1.08.0001, u okviru „Operativnog programa Konkurentnost i kohezija 2014. -2020."

02.07.2018. 10:31
Ministarstvo znanosti i obrazovanja, CARNET i UNESCO surađuju u pripremi Strategije digitalne zrelosti škola
U sklopu provedbe projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)“ u Zagrebu se, od 2. do 4. srpnja 2018. godine, održava posljednja radionica Povjerenstva za izradu Strategije digitalne zrelosti škola. Radionicu organizira Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET kao nositelj pilot projekta e-Škole, u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja te stručnjacima iz UNESCO-a.

Francuska
FRANCUSKA
Broj stanovnika: 60,4 milijuna
Površina: 543.965 km2
Glavni grad: Pariz
Politički sustav: republika
Službeni jezik: francuski
Valuta: euro
Jedna je od zemalja osnivača današnje Europske unije
Broj zastupnika u Europskom parlamentu: 78
Broj glasova u Vijeću: 29
Nezaposlenost: 10%

Od svih europskih država Francuska je najvjerojatnije najviše pomogla političkom razvoju Zajednice. S druge strane, ne treba zaboraviti da je jedan od glavnih ciljeva suradnje u Europi bilo da se privede kraju suparništvo između Francuske i Njemačke. U prvim godinama postojanja Zajednice ponašanje Francuske bilo je pod jakim utjecajem predsjednika De Gaullea, komu je glavni cilj bilo da vrati moć Francuske. Prema de Gaulleu Francuska je morala biti političko i ekonomsko središte Europe. To je značilo povezanost s europskim kontinentalnim državama i odbijanje američko-britanske suradnje koja je, nakon Drugoga svjetskog rata, bila značajna. Francuska je dva puta stavila veto na ulazak Velike Britanije u Zajednicu; 1963. i 1967.. Smatrala je da bi ulazak Velike Britanije povećao utjecaj Sjedinjenih Američkih Država u Europi.
Odlazak de Gaulla s vlasti 1969. obilježio je preokret u ponašanju Francuske te, 1973., u Zajednicu ipak ulaze Velika Britanija, Danska i Irska. 10. svibnja 1981. za predsjednika je izabran François Mitterand. Jedan od njegovih ministara, koji je godinama biti simbol želje sve veće suradnje među europskim državama, bio je Jacques Delors. 6. siječnja 1985. Delors je postao predsjednik Komisije Europskih zajednica. Prezentacijom poznate Bijele knjige o jedinstvenom tržištu bilo je jasno da je jedan od njegovih ciljeva upravo realizacija jedinstvenog tržišta.
Zadnjih se godina francuska inicijativa usredotočila najviše na socijalna pitanja, tj. na problem zapošljavanja. Jedan od najvažnijih rezultata na ovom području je poglavlje o zapošljavanju u Ugovoru iz Amsterdama.