« Prosinac 2018 »

11.12.2018. 09:52
11. prosinca - Svjetski dan UNICEF-a
Generalna skupština Ujedinjenih naroda, 11. prosinca 1946. godine osnovala je organizaciju za pomoć djeci – UNICEF (United Nations Children's Fund). Nastao je s ciljem pružanja pomoći djeci poslijeratne Europe. Danas je najveći dio napora UNICEF-a je usmjeren na djecu u zemljama u razvoju.

11.12.2018. 09:50
11. prosinca - Međunarodni dan planina
Međunarodni dan planina obilježava se od 2003. godine s ciljem upoznavanja šire javnosti s planinskim područjima, njihovim vrijednostima i problemima. Ovogodišnji Međunarodni dan planina posvećen je planinama i šumama. Cilj mu je povećati svijest javnosti o važnosti planinskih šuma te uloge koju one imaju kao i njihovog utjecaja na mjere prilagođavanja klimatskim promjenama.

10.12.2018. 14:04
10. prosinca - Dan ljudskih prava
Dan ljudskih prava obilježava se 10. prosinca, na dan kada je 1948. godine potpisana Univerzalna deklaracija o ljudskim pravima i po prvi puta u povijesti čovječanstva priznato pravo svih ljudi na “život, slobodu i sigurnost - bez ikakvih razlika”.

07.12.2018. 15:30
Održan Strateški forum o digitalnom sazrijevanju škola
U organizaciji Hrvatske akademske i istraživačke mreže – CARNET i Ministarstva znanosti i obrazovanja, održan je Strateški forum pod nazivom "Digitalno sazrijevanje škola". Na Forumu su uz pomoćnicu ministrice znanosti i obrazovanja, prof. Lidiju Kralj sudjelovali i Ádám Horváth iz mađarskog Centra za digitalnu pedagogiju i metodologiju i Borut Čampelj iz Ministarstva obrazovanja, znanosti i sporta u Sloveniji.

04.12.2018. 09:01
Najava: Strateški forum "Digitalno sazrijevanje škola"
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja organizira Strateški forum pod nazivom "Digitalno sazrijevanje škola", koji će se održati u srijedu, 5. prosinca 2018. godine s početkom u 15 sati u prostorijama Ministarstva znanosti i obrazovanja.

03.12.2018. 08:40
NATO vježba "Cyber Coalition 2018"
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET sudjelovala je u jedanaestoj po redu NATO vježbi zaštite NATO i nacionalnih računalnih sustava pod nazivom "Cyber Coalition 2018".

Eko jinglovi

U lipnju 2012. naša mala ekipa WEBtima gostovala je u obrazovnoj emisiji Soundset  Terezije, koja se emitira svakog petka u poslijepodnevnim satima. Svojim gostovanjem predstavili su svoju kampanju koju su započeli u listopadu 2011. u sklopu EU natjecanja "u4energy" povodom  Međunarodne godine održive energije za sve. Također su predstavili sve aktivnosti koje su provodili i koje će provoditi u sklopu  CARNet-ovog natjecanja za najskockanije webove 2012. s posebnim zadatkom u Klubu najskockanijih, a to je " Međunarodna godina održive energije za sve". Cilj njihove kampanje osim doprinosa ovoj važno globalnoj temi, bio je osvijestiti i probuditi ekološku svijest sugrađana i potaknuti ih na štednju energije, te na korištenje obnovljivih izvora energije.

Za vrijeme emisije slušatelji su mogli čuti i eko jinglove, koje su samostalno snimali učenici naše škole!

Radio Tereziju posjetili su Anamarija Gavranović, Monika Špoljarić, Luka Zeman, Mihael Husnjak i Sanja Vranješević!

Donosimo vam isječke iz radio prijenosa Soundset Terezije, nakon što smo dobili vijest da smo postali nacionalni pobjednici na natjecanju u4energy, kao i snimku emisije u kojoj smo gostovali na Soundset Tereziji, emisiju je vodio Branko Cindrić!

petak, 8. lipnja 2012. - gostovanje na Soundset Tereziji

subota, 18.kolovoza 2012.

Pojedinačni jinglovi!

WEBtim-ovci u medijima

U kolovozu 2012. godine dočekalo nas je ugodno iznenađenje! Naime, primili smo vijest da smo NACIONALNI POBJEDNICI  za NAJBOLJU ŠKOLSKU KAMPANJU O ENERGETSKOJ UČINKOVITOSTI,  na natjecanju kojeg organizira Europska komisija u4energy! Dvoje naših predstavnika odlazi u Bruxelles na svečano preuzimanje nagrade! Svojom pobjedom zaineteresirali smo i medije, stoga vam donosimo isječke iz novina!