DJEČJA PRAVA

se školski časopis CVRČAK

ISPRIČNICE

Poštovani roditelji!

Ovdje možete preuzeti ispričnice za opravdavanje izostanaka učenika od strane Vas roditelja!

ISPRICNICA RODITELJA.docx

Odabrani udžbenici

Rezultati odabranih udžbenika za 2019./2020. školsku godinu za 1. i 5. razred, te za biologiju, kemiju i fiziku u 7. razredu, te drugih obrazovnih materijala

09.06.2020. 11:56
9. lipnja - Dan hrvatskih putujućih knjižnica – bibliobusa
U znak sjećanja na datum kad je 1969. godine u Rijeci krenuo na put prvi namjenski hrvatski bibliobus, 9. lipnja se obilježava, od 2019. godine, kao Dan hrvatskih bibliobusa. Nacionalnim Danom hrvatskih bibliobusa slavimo jednu od mnogih važnih i nezamjenjivih usluga koje naše narodne knjižnice nude građanima - uslugu pokretnih knjižnica.

08.06.2020. 10:55
8. lipnja - Svjetski dan oceana
Ujedinjeni Narodi proglasili su 8. lipnja Svjetskim danom oceana kao priliku da se svake godine prisjetimo važnosti oceana i njegovih stanovnika te upozorimo na razaranje i pustošenje morskih prostranstava od strane čovjeka. Važno je probuditi svijest o potrebi očuvanja morskog okoliša i mora kao o bitnoj sastavnici našega života na planetu.

05.06.2020. 09:24
5. lipnja – Svjetski dan zaštite okoliša
Svjetski dan zaštite okoliša obilježava se svake godine 5. lipnja na godišnjicu održavanja Konferencije Ujedinjenih naroda u Stockholmu (1972.) posvećene okolišu, na kojoj je usvojen Program zaštite okoliša Ujedinjenih naroda (UNEP). Tema ovogodišnjeg UN-ovog Svjetskog dana zaštite okoliša je „Borba protiv zagađenja plastikom“.

07.07.2020. 10:32
CARNET-ova konferencija za korisnike 2020. u hibridnom formatu
CARNET-ova konferencija za korisnike - CUC2020 održat će se 22. godinu zaredom, ovaj puta u novom, hibridnom formatu. Zbog trenutne situacije izazvane koronavirusom sudionici će imati priliku, od 4. do ... The post CARNET-ova konferencija za korisnike 2020. u hibridnom formatu appeared first on CARNET .

03.07.2020. 15:42
Otvorene su prijave radova na CARNET-ovu konferenciju za korisnike
Otvaranjem poziva za autore započele su pripreme programa 22. CARNET-ove konferencije za korisnike, koja će se pod nazivom "CUC 2020: Izazov prihvaćen!" održati od 4. do 6. studenoga 2020. godine ... The post Otvorene su prijave radova na CARNET-ovu konferenciju za korisnike appeared first on CARNET .

02.07.2020. 13:03
Poziv na istraživanje tržišta – Sustav za upravljanje matičnim podacima
U sklopu II. faze programa ,,e-Škole: Cjelovita informatizacija procesa poslovanja škola i nastavnih procesa u svrhu stvaranja digitalno zrelih škola za 21. stoljeće" Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET ... The post Poziv na istraživanje tržišta – Sustav za upravljanje matičnim podacima appeared first on CARNET .

Društvene igre

Učenica 8.b razreda Adriana Marjanović osmislila je društvenu igru "Čovječe spameti se!". Prilikom izrade igre pomogli su joj i ostali članovi WEBtima. Postolje same igre nalazi se na drvenom stolu, na koji su lijepili samoljepljive naljepnice u boji, kako bi označili polja. Na određenim poljima nalaze se slike vezane uz energiju. Pijune su izradili od plastičnih bočica od jogurta, koje su obojali. Kocka za igru izrađena je od kartonske kutije. Ukoliko igrač stane na bolje na kojemu se nalazi slika, uzima karticu i mora odgovoriti na zadano pitanje s kartice, ukoliko pogriješi, odnosno netočno odgovori, pauzira jedan krug. Ostala pravila vrijede kao i za igru Čovječe ne ljuti se!

COVJECE SPAMETI SE-IGRA.docx

Online igrice

IGRE "VJEŠALA" (klikom na slova odabireš željeno slovo, ako je slovo točno, automatski se pojavljuje u traženoj riječi; ako pogriješiš 6 puta-izgubio si; pobjedom automatski odlaziš na drugu razinu-riječ)

ENERGIJA (traže se pojmovi vezani uz energiju - 8 pojmova)