« Svibanj 2019 »

se školski časopis CVRČAK

15.05.2019. 08:36
15. svibnja - Međunarodni dan obitelji
Međunarodni dan obitelji - 15. svibnja proglasili su Ujedinjeni narodi svojom rezolucijom 1993. godine. Prvi put se taj dan obilježio 15. svibnja 1994. godine pod sloganom “Da obiteljski dan ne čine stvari nego srdačni odnosi roditelja i djece”.

09.05.2019. 10:06
9. svibnja - Dan Europe
Dana 9. svibnja u svim sadašnjim i budućim članicama Europske unije, obilježava se Dan Europe koji simbolizira zajedništvo i snagu europske zajednice država i ljudi. Dan Europe obilježava se od 1985. godine kada se na Milanskom summitu u znak sjećanja na Schumanovu deklaraciju proglasili 9. svibnja Danom Europe.

29.04.2019. 09:30
29. travnja - Svjetski dan plesa
UNESCO-ov Međunarodni odbor za ples Međunarodnog kazališnog instituta za ples ITI pokrenuo je inicijativu da se 29. travnja proglasi Svjetskim danom plesa. Kao datum odabran je dan rođenja začetnika modernog baleta i jednoga od najvećih plesnih reformatora Jeana Georgesa Noverrea.

WEB tim

Zadnji  WEB TIM OŠ Veliko Trojstvo imao je jedanaest  članova: Manuel Husnjak, Emre Pehlivan, Anamarija Gavranović, Siniša Đipalo, Filip Šingelberger, Petra Kušenić, Fran Kovačić, Tvrtko Krešimir Mišir  i Luka Živoder.  Iako ih je bilo malo, vrlo su bili  aktivni, te su se pobrinuli  da  sadržaji naše WEB stranice budu zanimljivi i korisni. Njihova je zadaća bila  prikupljati različite informacije o radu i životu naše škole, njenih učenika i djelatnika, te stavljanje na stranicu škole.  Trudili su se da sadržaji stranica budi zanimljivi, osvježeni  novim vijestima, novim projektima, prezentacijama i radovima naših učenika. Nastojali su da posjetom našoj stranici upoznate  život  naše škole kroz rad i djelovanje učenika u raznim izvannastavnim aktivnostima i natjecanjima ( povijest, geografija, zadruga, likovna skupina, novinari, dramska skupina, modelari........).

Također su vas upoznali s našom knjižnicom, kuhinjom, sportskom dvoranom, školskim listom......, a roditeljima su posvetili njihov zasebni kutak....

Za vas učenike, pripremili su i zabavne sadržaje, a također su mogli sudjelovati u raspravama na forumu.

WEB tim prestao je s aktivnim radom 2015. godine, no njihov trag itekako je ostao zabilježen!

Iako smo "mala" škola,  s malim brojem učenika,  radujemo se što ćete i vi, dragi naši posjetitelji, upoznati našu školu .

Posjetite naše stranice. Radujemo se što ćete i vi postati dio nas!!

Učiteljica Sanja Vranješević  i WEB TIM !!!

USPJESI WEB tim-a

• Našu web stranicu aktivno smo počeli uređivati 2010. godine, kada smo i osnovali grupu  WEB tim, koja je imala samo pet članova, ali vrlo vrijednih i marljivih.   Prvi članovi bili su: Mihael Husnjak, Marko Bačak, Luka Zeman, Helena Kurtanjek, Monika Špoljarić i Adriana Marjanović. Svojim radom uredili su stranicu i prijavili ju za natjecanje 2011. "Za najskockanije školske web stranice". Osvojili su 3. mjesto, koje im je dalo poticaj da do iduće godine skockaju svoj WEB još bolje. To se i dogodilo, u 2012. proglašeni su NAJskockanijim WEB-om u Republici Hrvatskoj.
  • prenosimo članak u cijelosti o WEB timu OŠ Veliko Trojstvo (Večernji list)
    "Web tim OŠ Veliko Trojstvo kao da se pretplatio na nagrade i priznanja. Nakon najbolje ekološke kampanje s kojom su nedavno postali nacionalni pobjednici u natjecanju koje diljem Europe organizira Europska komisije i za koju će nagradu uskoro preuzeti u Bruxellesu, prošli tjedan stigla im je potvrda novog uspjeha. Na CARNet-ovom natjecanju “Skockajte web”, na kojem je u tri kategorije sudjelovalo čak 120 škola, osvojili su prvo mjesto.Pobjeda im je pripala u prestižnoj kategoriji “Klub najskockanijih” u kojoj mogu sudjelovati samo škole koje su već osvajale nagrade. Vrijedni Trojšćani u izabrano društvo od svega osam škola, ušli su prošle godine kada je njihova web stranica osvojila treće mjesto u kategoriji osnovnih škola. -Za natjecanje u toj kategoriji dobiva se poseban zadatak, a ove godine on je bio u znaku Međunarodne godine održive energije- pojašnjava učiteljica Sanja Vranješević, voditeljica web tima. Dodaje da su škole kroz svoje aktivnosti te objavljivanjem tematskih sadržaja na školskoj web stranici trebale doprinijeti obilježavanju ove globalno važne teme. Ocjenjivački sud koji je imao čak 18 članova, najboljim je ocijenio upravo rad njihovog web tima."