zapisnik terenska nastava.docx

Ukupno: 2029200

29.04.2016. 10:00
29. travnja - Svjetski dan plesa
UNESCO-ov Međunarodni odbor za ples Međunarodnog kazališnog instituta za ples ITI pokrenuo je inicijativu da se 29. travnja proglasi Svjetskim danom plesa. Kao datum odabran je dan rođenja začetnika modernog baleta i jednoga od najvećih plesnih reformatora Jeana Georgesa Noverrea.

25.04.2016. 11:14
25. travnja – Svjetski dan pingvina
Dan 25. travnja u svijetu je poznat kao Dan pingvina. Proglašen je kako bi se proširila svijest o tim zanimljivim životinjama koje život provedu na ledu Antarktika. Svjetski dan pingvina obilježava godišnju migraciju pingvina na sjever.

25.04.2016. 10:45
25. travnja - Dan DNK
Na današnji dan, 25. travnja 1953. godine znanstvenici James Watson, Francis Crick, Maurice Wilkins i Rosalind Franklin objavili su u stručnom časopisu Nature objašnjenje strukture DNK. Zbog toga se upravo na taj datum obilježava Međunarodni dan DNK.

29.04.2016. 12:39
Potpisan Ugovor o izradi prijedloga kriterija i preporuka za izradu kvalitetnih e-lektira
U srijedu, 6. travnja 2016., potpisan je “Ugovor o izradi prijedloga kriterija i preporuka za izradu kvalitetnih e-lektira“. U okviru pilot projekta "e-Škole: uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola" u sklopu rezultata B5 "Primjena informacijsko-komunikacijske tehnologije i digitalnih obrazovnih sadržaja u obrazovnom procesu" razvija se aktivnost B5.4 "eLektire". Prvi cilj aktivnosti eLektire je izrađen, lektoriran i grafički oblikovan "Prijedlog kriterija i preporuka za izradu kvalitetnih e-lektira" što je ujedno i predmet navedenog Ugovora. Ugovor su potpisali gospodin Zvonimir Stanić, ravnatelj Hrvatske akademske i istraživačke mreže - CARNeta i gospođa Tatijana Petrić, glavna ravnateljica Nacionalne i sveučilišne knjižnice u Zagrebu.

26.04.2016. 12:22
Održan 3. studentski dan Suvremene tehnologije u obrazovanju - STO 2016
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNet u suradnji s partnerima Učiteljskim fakultetom i Filozofskim fakultetom Sveučilišta u Rijeci, održala je treći po redu studentski dan Suvremene tehnologije u obrazovanju – STO 2016. Događanje je trajalo dva dana, 21. i 22. travnja 2016. godine i to kroz dva posebna programa. Program prvog dana je bio namijenjen nastavnicima koji su voditelji školskih projektnih timova u projektu „e-škole: Uspostava sustava digitalno zrelih škola (pilot projekt)“ koji sufinancira Europska unija iz europskih strukturnih i investicijskih fondova, dok je program drugog dana bio posebno pripremljen za studente učiteljskih fakulteta i fakulteta s nastavničkim smjerovima.

26.04.2016. 08:00
Poziv osnovnim školama za sudjelovanje u projektu "Vrednovanje generičkih kompetencija 2020"
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet poziva osnovne škole da se prijave i tako postanu jedna od 250 europskih škola koja će kod svojih učenika u predmetnoj nastavi razvijati vještine potrebne za život i rad u 21. stoljeću.

Vijesti AZOO
18.12.2015. 15:57
Obavijest o održavanju webinara o Cjelovitoj kurikularnoj reformi za sve osnovne i srednje škole
Agencija za odgoj i obrazovanje u suradnji s Ekspertnom radnom skupinom za Cjelovitu kurikularnu reformu i CARNetom, 5. siječnja 2016. godine održat će stručno usavršavanje pod nazivom "Što donosi Cjelovita kurikularna reforma?" u tri tematska bloka: "Kurikularni pristup: ciljevi i načela", "Promjene koje donosi Cjelovita kurikularna reforma u osnovnim i srednjim školama" i "Predmeti u novom kurikulumu".

27.11.2015. 13:25
Katalog natjecanja i smotri 2015./2016. školske godine
Natjecanje je pravilima određen postupak iskazivanja sposobnosti, vještina i znanja učenika pisanim ili usmenim oblicima, pojedinačno ili u skupini, a smotre su predstavljanja postignuća u vještinama i umijećima učenika. Natjecanja i smotre u pravilu imaju nekoliko razina: školsku, županijsku i državnu.

Idemo u srednju

Dragi naši učenici osmaši! Na ovoj stranici moći ćete pronaći sve što vas zanima o srednjoj školi, upisima i bodovima!

Putem ovog linka možete otvoriti  mrežnu stranicu Nacionalnoga informacijskog sustava prijava i upisa u srednje škole

www.upisi.hr

Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta i Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet izdali su brošuru o upisima u srednje škole pod nazivom "Prijave i upisi u srednje škole za školsku godinu 2015./2016.".

Brošuru u cijelosti možete preuzeti OVDJE