zapisnik terenska nastava.docx

Ovaj tjedan: 1944

04.02.2016. 10:09
4. veljače - Međunarodni dan borbe protiv raka
Međunarodni dan borbe protiv raka ( World Cancer Day) obilježava se svakog 4. veljače, kako bi se podigla svijest o oboljenjima od raka, njihovoj prevenciji, dijagnosticiranju i liječenju.

02.02.2016. 18:44
2. veljače - Svjetski dan močvarnih staništa
Svjetski dan močvarnih staništa obilježava se svake godine 2. veljače, jer je na taj dan 1971. godine u iranskom gradu Ramsaru potpisana Konvencija o močvarama od međunarodne važnosti, naročito kao staništa ptica močvarica, koja obvezuje zemlje potpisnice, među kojima je i Hrvatska, na opće očuvanje močvara na vlastitom teritoriju, te predstavlja okvir za međunarodnu suradnju u zaštiti i održivom korištenju močvarnih staništa.

27.01.2016. 11:08
27. siječnja - Dan sjećanja na holokaust
Dan sjećanja na holokaust i sprječavanja zločina protiv čovječnosti međunarodni je dan sjećanja kojim se želi podsjetiti na sve žrtve nacističkih režima tijekom Drugog svjetskog rata.

04.02.2016. 10:47
31. ožujka 2016. godine prestaje s radom usluga MetroCARNet
Obavještavamo sve korisnike MetroCARNet usluge da ista dana 31. ožujka 2016. godine prestaje s radom. Ovu uslugu širokopojasnog pristupa Internetu za pojedinačne korisnike CARNet je dugi niz godina realizirao s tvrtkom Metronet d.d., no zbog promijenjenih okolnosti i na zahtjev tvrtke Metronet, usluga više neće biti dostupna. Tvrtka Metronet kontaktirat će sve korisnike usluge MetroCARNet o novim uvjetima.

22.01.2016. 10:08
Webinar - osnove korištenja CARNetove usluge Meduza
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNet pokreće seriju webinara o korištenju Meduze - nove usluge za distribuciju višemedijskih sadržaja namijenjenih obrazovnim i akademskim ustanovama te pojedinačnim korisnicima ustanova članica CARNeta. Prvi u nizu webinara bit će održan 26. siječnja s početkom u 14:00 sati.

21.01.2016. 08:33
Libar - nova CARNetova usluga za izradu, objavu i pregled digitalnog sadržaja
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet objavila je novu online uslugu za izradu, objavu i korištenje digitalnog sadržaja primjenjivog u nastavi: multimedijskih digitalnih dokumenata, prezentacija, te e-knjiga u EPUB i PDF formatu. Usluga naziva Libar sastoji se od dvije komponente: web aplikacije koja se nalazi na adresi https://libar.carnet.hr/ , namijenjene prvenstveno nastavnicima i profesorima s ciljem jednostavne online izrade digitalnog nastavnog sadržaja te mobilne aplikacije, koja se preuzima na mobilne uređaje, a namijenjena je korištenju objavljenih digitalnih nastavnih materijala i ujedno posjeduje sve funkcionalnosti e-čitača.

Vijesti AZOO
18.12.2015. 15:57
Obavijest o održavanju webinara o Cjelovitoj kurikularnoj reformi za sve osnovne i srednje škole
Agencija za odgoj i obrazovanje u suradnji s Ekspertnom radnom skupinom za Cjelovitu kurikularnu reformu i CARNetom, 5. siječnja 2016. godine održat će stručno usavršavanje pod nazivom "Što donosi Cjelovita kurikularna reforma?" u tri tematska bloka: "Kurikularni pristup: ciljevi i načela", "Promjene koje donosi Cjelovita kurikularna reforma u osnovnim i srednjim školama" i "Predmeti u novom kurikulumu".

27.11.2015. 13:25
Katalog natjecanja i smotri 2015./2016. školske godine
Natjecanje je pravilima određen postupak iskazivanja sposobnosti, vještina i znanja učenika pisanim ili usmenim oblicima, pojedinačno ili u skupini, a smotre su predstavljanja postignuća u vještinama i umijećima učenika. Natjecanja i smotre u pravilu imaju nekoliko razina: školsku, županijsku i državnu.

Idemo u srednju

Dragi naši učenici osmaši! Na ovoj stranici moći ćete pronaći sve što vas zanima o srednjoj školi, upisima i bodovima!

Putem ovog linka možete otvoriti  mrežnu stranicu Nacionalnoga informacijskog sustava prijava i upisa u srednje škole

www.upisi.hr

Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta i Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet izdali su brošuru o upisima u srednje škole pod nazivom "Prijave i upisi u srednje škole za školsku godinu 2015./2016.".

Brošuru u cijelosti možete preuzeti OVDJE