« Veljača 2017 »

22.02.2017. 15:32
24. veljače - Dan ružičastih majica
Danas, 24. veljače 2016. godine obilježava se Dan ružičastih majica, poznatiji kao Pink Shirt Day. Inače, ovaj dan svake se godine obilježava posljednju srijedu u mjesecu veljači, pa je datum obilježavanja promjenjiv. Ideja je nastala u Kanadi u znak protesta na incident nasilja koji se dogodio u školi u Nova Scotiji. Na taj se dan, u cijeloj zemlji organiziraju razne aktivnosti, kako po školama, tako i na radnim mjestima, te se nose ružičaste majice kako bi se simbolizirala borba protiv nasilja među vršnjacima.

21.02.2017. 06:52
21. veljače - Međunarodni dan materinjeg jezika
Materinji ili materinski jezik je termin kojim označavamo prvi jezik koji neka osoba nauči u svojoj obitelji. Stručnjaci tvrde da je znanje materinskog jezika vrlo važno pri formiranju mišljenja, a istraživanja pokazuju da osoba koja nije svladala svoj materinski jezik ima problema s učenjem ne samo drugih jezika već i s učenjem uopće.

20.02.2017. 10:50
20. veljače - Svjetski dan socijalne pravde
Ujedinjeni narodi su 2007. godine su donijeli odluku da će 20. veljače obilježavati kao Svjetski dan socijalne pravde budući se socijalni razvoj mora temeljiti na pravdi, solidarnosti i jednakosti među svim zemljama i unutar svake od njih, a socijalna pravda, jednakost i pravičnost čine temeljne vrijednosti svakog društvenog života.

27.02.2017. 15:00
Otvorene prijave na masovni online tečaj "Inovativni nastavnici: primjena obrazovnih trendova i digitalnih alata"
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet poziva sve zainteresirane na prijavu i sudjelovanje u masovnom online tečaju pod nazivom "Inovativni nastavnici: primjena obrazovnih trendova i digitalnih alata", koji se organizira u sklopu projekta "e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)".

23.02.2017. 14:21
Inovativno poučavanje prirodoslovnih predmeta i matematike pomoću "e-Škole scenarija poučavanja"
Sustavna edukacija i osposobljavanje nastavnika za korištenje tehnologije u obrazovanju jedan je od najvažnijih zadataka projekta "e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)" kojeg provodi Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet. U sklopu ovih nastojanja CARNet danas organizira još jednu u nizu svojih radionica za nastavnike kako bi im predstavio i približio – e-Škole scenarije poučavanja.

21.02.2017. 14:58
Učenici Gimnazije Karlovac dobili učionicu budućnosti
U utorak, 21. veljače 2017. godine, u Gimnaziji Karlovac otvorena je učionica budućnosti čime je Karlovac postao peti hrvatski grad u kojem su Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNet, Microsoft Hrvatska i Storm Computers, uz podršku Ministarstva znanosti i obrazovanja, osigurali i implementirali tehnologiju koja učenicima omogućava učenje vještina koje će im ubuduće biti potrebne na tržištu rada dok učiteljima olakšava prenošenje znanja.

Vijesti AZOO
18.12.2015. 15:57
Obavijest o održavanju webinara o Cjelovitoj kurikularnoj reformi za sve osnovne i srednje škole
Agencija za odgoj i obrazovanje u suradnji s Ekspertnom radnom skupinom za Cjelovitu kurikularnu reformu i CARNetom, 5. siječnja 2016. godine održat će stručno usavršavanje pod nazivom "Što donosi Cjelovita kurikularna reforma?" u tri tematska bloka: "Kurikularni pristup: ciljevi i načela", "Promjene koje donosi Cjelovita kurikularna reforma u osnovnim i srednjim školama" i "Predmeti u novom kurikulumu".

27.11.2015. 13:25
Katalog natjecanja i smotri 2015./2016. školske godine
Natjecanje je pravilima određen postupak iskazivanja sposobnosti, vještina i znanja učenika pisanim ili usmenim oblicima, pojedinačno ili u skupini, a smotre su predstavljanja postignuća u vještinama i umijećima učenika. Natjecanja i smotre u pravilu imaju nekoliko razina: školsku, županijsku i državnu.

JELOVNIK ZA

2. MJESEC