« Srpanj 2015 »

Ukupno: 1953837

09.06.2015. 10:38
9. lipnja - Međunarodni dan arhiva
Međunarodni dan arhiva 9. lipnja se u svijetu obilježava od 2008. godine, a u Hrvatskoj je prvi puta obilježen 2009. godine. Utorak, 9. lipnja, tim povodom, održavaju se bogati prigodni programi u svim državnim arhivima u Hrvatskoj.

08.06.2015. 08:13
8. lipnja - Svjetski dan oceana
Ujedinjeni Narodi proglasili su 8. lipnja Svjetskim danom oceana kao priliku da se svake godine prisjetimo važnosti oceana i njegovih stanovnika te upozorimo na razaranje i pustošenje morskih prostranstava od strane čovjeka. Važno je probuditi svijest o potrebi očuvanja morskog okoliša i mora kao o bitnoj sastavnici našega života na planetu.

05.06.2015. 08:28
5. lipnja – Svjetski dan zaštite okoliša
Svjetski dan zaštite okoliša obilježava se svake godine 5. lipnja na godišnjicu održavanja Konferencije Ujedinjenih naroda u Stockholmu (1972.) posvećene okolišu, na kojoj je usvojen Program zaštite okoliša Ujedinjenih naroda (UNEP). Ove godine Svjetski dan zaštite okoliša obilježava se pod sloganom „Šume: priroda na usluzi“ (Forests: Nature At Your Service), čime se želi upozoriti na ključnu ulogu šuma u očuvanju svijeta kakvog poznajemo.

20.07.2015. 14:06
Imate li svoju osobnu internetsku stranicu?
Ukoliko do sada još ne posjedujete svoju osobnu stranicu, a rado biste sudjelovali u ovogodišnjem Webfestivalu , podsjećamo da je CARNet svim korisnicima from.hr domena omogućio kreiranje vlastite web stranice putem jednostavnog CMS sustava (Wordpress) te smještaj stranice na CARNetovim poslužiteljima, a s ciljem predstavljanja samih korisnika, njihovih hobija i interesa u nekomercijalne svrhe.

08.07.2015. 15:15
Inspirativni dani u Hrvatskoj – ISE tehnologijom do popularizacije znanosti
Potaknuti velikim interesom nastavnika za radionice, webinare i brojne druge aktivnosti koje je Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet organizirala u suradnji sa poznatim hrvatskim znanstvenicima i institucijama, organiziramo Inspiring Science Education (ISE) dane u Hrvatskoj pod nazivom „Inspirativni dani u Hrvatskoj – ISE tehnologijom do popularizacije znanosti“, koji će sva ta raznovrsna događanja obuhvatiti u jednu cjelinu. Inspirativni dani održat će se krajem kolovoza i tijekom rujna 2015. godine u sklopu Inspiring Science Education (ISE) projekta, a obuhvatit će seriju radionica, webinara i brojnih drugih aktivnosti čija je svrha popularizacija znanstvenih predmeta korištenjem tehnologije kao i popularizacija suvremenog podučavanja.

03.07.2015. 10:20
Europska komisija ocijenila GÉANT projekt ocjenom “Izvrstan” (Excellent)
Projekt GÉANT3plus u kojem je Hrvatska akademska i istraživačka mreža CARNet punopravna članica međunarodnog paneuropskog konzorcija uspješno je završen 31. svibnja ove godine. Nakon predstavljanja i revizije projekta pred nezavisnim panelom stručnjaka koji u ime Europske komisije ocjenjuju projekte, projekt je već četvrti put za redom ocijenjen najvišom ocjenom - “Izvrstan” (Excellent).

Vijesti AZOO
20.07.2015. 13:58
Seminar za učitelje i nastavnike povijesti „Kako poučavati o holokaustu s mecima?“
Yahad – In Unum, međunarodna organizacija koja promiče edukaciju o holokaustu, organizira od 7. do 8. studenoga 2015., seminar za učitelje i nastavnike povijesti „Kako poučavati o holokaustu s mecima?“

20.07.2015. 13:49
Kompetencijski pristup u nastavi Hrvatskoga jezika II.
U Segetu Donjem održavao se od 1. do 3. srpnja 2015. državni stručni skup za tristotinjak učitelja i nastavnika Hrvatskoga jezika. Ovaj se skup naziva Kompetencijski pristup u nastavi Hrvatskoga jezika II. koncepcijski izravno nastavlja na stručni skup koji se održao u srpnju prošle godine. Ove je godine u fokusu jezična djelatnost pisanja.

JELOVNIK ZA

6. MJESEC