Energetska obnova PO Šandrovac

« Siječanj 2022 »

ISPRIČNICE

Poštovani roditelji!

Ovdje možete preuzeti ispričnice za opravdavanje izostanaka učenika od strane Vas roditelja!

ISPRICNICA RODITELJA.docx

Odabrani udžbenici

20.01.2022. 14:02
Poziv na istraživanje tržišta – sigurnosne komponente za zaštitu školskih mreža
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET planira započeti postupak javne nabave sigurnosnih komponenti za zaštitu školskih mreža u sklopu II. faze programa ,,e-Škole: Cjelovita informatizacija procesa poslovanja škola i ... The post Poziv na istraživanje tržišta – sigurnosne komponente za zaštitu školskih mreža appeared first on CARNET .

14.01.2022. 14:21
Upozorenje: e-Dnevnik phishing URL
U tijeku je phishing kampanja koja cilja korisnike e-Dnevnika. Poruka je poslana s e-adrese: e.dnevnik.potvrde@gmail.com, a sadrži phishing URL koji vodi na formu za krađu korisničkih podataka. Phishing URL – hxxp://e-dnevnik-potvrde[.]c1[.]biz/ ... The post Upozorenje: e-Dnevnik phishing URL appeared first on CARNET .

05.01.2022. 13:46
Poziv na istraživanje tržišta – pomoćna digitalna tehnologija
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET planira započeti postupak javne nabave pomoćne digitalne tehnologije u sklopu projekta "Podrška ostvarenju jednakih mogućnosti u obrazovanju za učenike s teškoćama u razvoju" ... The post Poziv na istraživanje tržišta – pomoćna digitalna tehnologija appeared first on CARNET .

POVIJEST ŠKOLSKE KNJIŽNICE

Škola posjeduje svoju knjižnicu već 1880. godine kada broji 41 primjerak književnih djela. Nakon 82 godine, dakle 1962. godine knjižni fond povećao se na 1200 primjeraka učeničkih lektirnih djela, te ostalih stručnih djela. Tada je knjižnica bila smještena u neadekvatan, mali prostor od 20 m2 što nikako nije udovoljavalo standardima za smještaj i čuvanje bibliotečne građe.
Od 1993.  knjižnica je smještena u novi prostor od 50 m2 gdje se nalazi u sklopu učionice za hrvatski jezik.
Od 2010. godine knjižnica je smještena u novi prostor, koji je prijašnjih godina bio dvorana za tjelesnu i zdravstvenu kulturu. Iako se ni sada ne radi o velikom prostoru, školska knjižnica zadovoljava većim potrebama njezinih korisnika

KNJIŽNICA DANAS

2009. godine knjižni fond učeničke lektire te ostale knjižne i stručne građe broji oko 6000 primjeraka.
AV građa nije zastupljena u velikom broju - 85 video kaseta nastavne građe iz područja hrvatskog jezika, povijesti, zemljopisa, kemije, religijske kulture te prirode i biologije. Ima primjeraka suvremenih animiranih filmova za koje su naročito zainteresirani učenici nižih razreda.
Od periodike knjižnica dobiva Drvo znanja, Hrvatski zemljopis, Smib, Modru lastu, Radost koju rado čitaju učenici i nastavnici naše škole.
Korisnici naše knjižnice su isključivo učenici i školski djelatnici. Osim same posudbe i vraćanja građe, u knjižnici se održavaju i drugi oblici naobrazbe, edukacije te igara.
U slobodno vrijeme učenici mogu pogledati neku obrazovnu emisiju, film ili, što je najmlađima najdraže, animirani film. Neki se rado odlučuju i za neke od brojnih društvenih igara koje knjižnica posjeduje: šah, Memory, Čovječe ne ljuti se, Čarobni papir, Domino, slagalice ili osobito edukativnu igru nenasilja.
Obrada građe i posudba odvija se u  METEL WIN-u.

RADNO VRIJEME KNJIŽNICE
PON (09:00-15:00)
UTO (08:00-14:00)
SRI (08:00-14:00)
ČET(08:00-14:00)
PET (08:00-14:00)

KLIKOM NA OVAJ LINK  MOŽETE PRETRAŽIVATI GRAĐU ŠKOLSKE KNJIŽNICE !

klikni ⇒        GRAĐA KNJIŽNICE

⇔klikni
izradite sami svoje straničnike (bookmarks)

Knjižničarka: Vivijana Krmpotić