zapisnik terenska nastava.docx

Ukupno: 2073686

24.08.2016. 13:42
24. kolovoza – Svjetski dan roda
24. kolovoza obilježava se Svjetski dan roda. Bijela je roda jedna od najpopularnijih ptičjih vrsta u Republici Hrvatskoj. Većinu života provede kraj čovjeka, gnijezdi se u selima, na krovovima kuća, crkava, štagljevima, na stupovima, a hrani na poljoprivrednim površinama. U Hrvatsku dolazi u proljeće i ostaje do kraja ljeta kada počinje selidba prema Africi. Bijela je roda ugrožena vrsta, a njezin opstanak uvelike ovisi i o načinu života na selu.

19.08.2016. 09:09
19. kolovoza – Svjetski dan fotografije
Danas, 19. kolovoza obilježava se Svjetski dan fotografije i 177 godina otkako je fotografija izumljena. 19. kolovoza 1839. godine francuska je vlada u potpunosti besplatno objavila pojedinosti fotografskog procesa (dagerotipija), nakon što se ranije iste godine u Francuskoj akademiji znanosti (Académie des sciences) predstavio taj patentirani proces. Posrijedi je uistinu bio „dar svijetu“ (osim Velikoj Britaniji, gdje su se i dalje morali plaćati patentne licence).

19.08.2016. 08:50
19. kolovoza - Svjetski humanitarni dan
I ove godine međunarodna zajednica obilježava Svjetski humanitarni dan. Posvećen je humanitarnim radnicima koji spašavaju žrtve ratova i prirodnih katastrofa i treba nas podsjetiti da se u mnogim zemljama i dalje provode humanitarne operacije kako bi se što prije osigurala neophodna pomoć ugroženima.

22.08.2016. 17:25
Webinari: e-Dnevnik za administratore i nastavnike te Are you playing or learning? – Both
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet organizira dva webinara, e-Dnevnik za administratore i nastavnike koji će se održati u četvrtak 25. kolovoza 2016. od 12 do 14 sati te Are you playing or learning? – Both, u nedjelju 4. rujna 2016. s početkom u 16 sati.

18.08.2016. 13:05
Objavljen „Prijedlog kriterija za evaluaciju i preporuka za izradu digitalnih obrazovnih sadržaja“
„Prijedlog kriterija za evaluaciju i preporuka za izradu digitalnih obrazovnih sadržaja“ je dokument koji je nastao u sklopu aktivnosti “Primjena informacijsko-komunikacijske tehnologije i digitalnih obrazovnih sadržaja u obrazovnom procesu” na projektu „e-Škole: Uspostava sustava digitalno zrelih škola (pilot projekt)“, čiji je nositelj Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet.

28.07.2016. 13:12
CARNet i Algebra potpisali ugovor za pripremu, organizaciju i provedbu edukacije korisnika u školama uključenim u pilot projekt e-Škole te događanja vezanih za zajednicu praktičara
U četvrtak, 28. srpnja 2016. godine u prostorijama Hrvatske akademske i istraživačke mreže – CARNet potpisan je “Ugovor o nabavi usluge izrade scenarija učenja i okvira za digitalnu kompetenciju te priprema, organizacija i provedba edukacije korisnika i događanja vezanih za zajednicu praktičara za provedbu projekta “e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola” - GRUPA 3. Priprema, organizacija i provedba edukacije za ciljane skupine korisnika u pilot školama i organizacija događanja vezanih uz stvaranje zajednice praktičara.“

Vijesti AZOO
18.12.2015. 15:57
Obavijest o održavanju webinara o Cjelovitoj kurikularnoj reformi za sve osnovne i srednje škole
Agencija za odgoj i obrazovanje u suradnji s Ekspertnom radnom skupinom za Cjelovitu kurikularnu reformu i CARNetom, 5. siječnja 2016. godine održat će stručno usavršavanje pod nazivom "Što donosi Cjelovita kurikularna reforma?" u tri tematska bloka: "Kurikularni pristup: ciljevi i načela", "Promjene koje donosi Cjelovita kurikularna reforma u osnovnim i srednjim školama" i "Predmeti u novom kurikulumu".

27.11.2015. 13:25
Katalog natjecanja i smotri 2015./2016. školske godine
Natjecanje je pravilima određen postupak iskazivanja sposobnosti, vještina i znanja učenika pisanim ili usmenim oblicima, pojedinačno ili u skupini, a smotre su predstavljanja postignuća u vještinama i umijećima učenika. Natjecanja i smotre u pravilu imaju nekoliko razina: školsku, županijsku i državnu.

Igrajte se s nama

Klikni na sliku i igraj se s nama!!!

Ovdje se možeš zajedno s junacima životinjskog carstva upustiti u zanimljive

pustolovine!

Donosimo Vam zanimljivu društvenu igru. Desnim klikom miša preuzmi dijelove ploče za igru.

Zatim sastavi (zalijepi) dijelove i kreni igrati.

Društvena igra "Svjetski prvaci"

Igre su preuzete sa stranice:  www.zivotinjskocarstvo.com.hr