ovdje možete glasati za

NAJ

nastavnika/nastavnicu

u 2017./2018. školskoj godini

ANKETA se otvara klikom na sliku

« Prosinac 2017 »

11.04.2018. 13:35
11. travnja - Dan Parkinsonove bolesti
Parkinsonova bolest uzrokuje usporenost pokreta, ukočenost mišića i zglobova. Tri glavna simptoma bolesti su drhtanje, ukočenost mišića i usporenost pokreta. Parkinsonova je bolest vjerojatno najpoznatiji neurološki poremećaj kretanja, od kojeg u Europi boluje više od milijun ljudi.

27.03.2018. 08:50
27. ožujka - Svjetski dan kazališta
Svjetski dan kazališta pokrenuo je Međunarodni teatarski institut ITI, koji organizira pisanje svjetske poruke, a pisanje hrvatske poruke organizira Hrvatsko društvo dramskih umjetnika (HDDU). Ovogodišnju međunarodnu poruku napisala je francuska filmska i kazališna glumica Isabelle Huppert, dok je autor hrvatske poruke ove godine redatelj Georgij Paro.

23.03.2018. 09:17
23. ožujka - Svjetski meteorološki dan
Svjetski meteorološki dan obilježava se u znak sjećanja na 23. ožujka 1950. godine, kada je službeno osnovana Svjetska meteorološka organizacija (WMO) - međuvladina organizacija i specijalizirana agencija Organizacije ujedinjenih naroda koja okuplja 185 članica. Temeljni program WMO-a je služba Svjetskoga meteorološkog bdjenja (World Weather Watch, kratica WWW).

18.04.2018. 13:36
CARNET uživo prenosi predavanje o medijskoj pismenosti i lažnim vijestima
Predavanje i radionicu pod nazivom “Zašto je važna (novo)medijska pismenost: primjer lažnih vijesti”, koja se u četvrtak, 19. travnja 2018. godine, od 11 sati i 25 minuta održava u Osijeku, može se uživo pratiti na CARNET-ovoj platformi Meduza.

09.04.2018. 09:34
CARNET dovodi više od 300 inovativnih ravnatelja i profesora u Zadar
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET u suradnji sa Sveučilištem u Zadru organizira 10. i 11. travnja peti po redu skup Suvremene tehnologije u obrazovanju – STO 2018

06.04.2018. 11:09
Webinar: Osnove Robotskog kazališta lutaka i izrada scenarija za predstavu
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET organizira webinar namijenjen odgojno-obrazovnim djelatnicima osnovnih i srednjih škola na kojem će imati priliku naučiti osnove i mogućnosti Robotskog kazališta lutaka i kako izraditi scenarij za predstavu.

PROLJEĆE U MALOJ ŠKOLI

Mjesec ožujak u našoj grupi obilježilo je godišnje doba proljeće. S dolaskom proljeća i buđenjem prirode i naše aktivnosti postale su još zanimljivije. Kroz razne aktivnosti- likovne, glazbene,spoznajne i istraživačke, cijeli smo se mjesec pripremali za dolazak proljeća. Potreba za istraživnjem svijeta oko sebe djetetu je prirodna jer "dijete misli rukama" i dijete najbolje uči ako je u izravnom doticaju sa samom spoznajnom aktivnošću. Upravo smo se zato, 13.3.2018. uputili u šetnju do našeg Vidikovca. Otkrivali smo i doživljavali proljetne čarolije: voćke u cvatu, cvrkut ptičica, prve kukce u travi, plavetne oblake i žuto Sunce te šareno cvijeće. Pošto se na prvi dan proljeća obilježava i Svjetski dan šuma, svoja znanja i spoznaje proširili smo i na veliki svijet šuma, šumske životinje, biljni svijet, važnost iste ali i na svjest kod djece o očuvanju šuma i šumskih ekosustava. Nakon šetnje, vježbi disanja i igara tišine, igri s kretanjem u obliku kola, kratke tjelovježbe, promatranja i malog piknika na otvorenom nastavili smo s likovnim, spoznajnim i glazbenim aktivnostima u zatvorenom. Cilj svih aktivnosti bio je poticati djecu na promatranje i zapažanje događanja oko nas te omogućavanje djetetu stjecanja znanja o proljeću i osvještavanje njegove uloge u očuvanju prirode. Sada kada znamo da cvijet ima i tučak i latice, kada znamo otpjevati Bumbarov let i nakon što smo posadili sami svoj jaglac, krećemo s bojanjem pisanica i pripremama za Uskrs.

Aktivnosti u maloj školi