« Studeni 2018 »

Ovaj mjesec: 2097

16.11.2018. 12:54
16. studenoga - Međunarodni dan tolerancije
Međunarodni dan tolerancije obilježava se 16. studenoga. To je dan koji nas podsjeća na poštovanje i uvažavanje drugačijih od nas. Dan koji nas potiče na snošljivost prema drugima. Generalna Skupština Ujedinjenih naroda je 1996. godine pozvala zemlje članice da ustanove Dan tolerancije u sladu s Deklaracijom o principima tolerancije koja je potpisana od strane članica 16.11.1995. godine.

14.11.2018. 09:21
14. studenoga – Svjetski dan šećerne bolesti
Kao i svake godine Zagrebačko dijabetičko društvo  pridružuje se velikomu broju udruga cijeloga svijeta u obilježavanju Svjetskoga dana šećerne bolesti 14. studenoga. Šećerna bolest obuhvaća grupu metaboličkih bolesti karakteriziranih hiperglikemijom, koja je posljedica poremećaja stvaranja, lučenja i/ili djelovanja inzulina, a predstavlja velik javnozdravstveni problem. Prema procjeni IDF-a prevalencija šećerne bolesti za dobnu skupinu od 20 do 79 godina starosti u svijetu u 2013. godini iznosila je 8,3 %, a u Europi 8,5 %.

09.11.2018. 15:38
11. studenoga - Dan hrvatskih knjižnica
Dan hrvatskih knjižnica obilježava se 11. studenoga, na dan donošenja prvoga hrvatskog zakona o knjižnicama radi stvaranja bolje vidljivosti knjižnica i knjižničnih aktivnosti te upoznavanja javnosti s poslanjem i ulogom knjižnica.

15.11.2018. 15:35
CUC 2018: Mreža ideja – sve što trebate znati o novim tehnologijama i digitalnom društvu
Znate li kojih je sedam načina da propadnete kao WiFi stručnjak? Jesu li roboti već u našim školama? Što kad aplikacije koje koristimo više nisu besplatne? Kako potrošiti 10.160.430.000,00 kuna? Kako napisati STEM priču? Kako isprintati molekulu DNA na 3D printeru?

14.11.2018. 11:22
Započela provedba pilot projekta CRISS u osnovnim i srednjim školama Hrvatske
U rujnu 2018. godine započela je provedba onsite pilot projekta CRISS koji se odvija u okviru programa Europske unije za istraživanja i inovacije OBZOR 2020 i ima za svrhu razvoj i pilot implementaciju digitalne platforme za stjecanje, vrednovanje i certifikaciju digitalnih kompetencija učenika.

05.11.2018. 10:07
Poziv na predstavljanje: Stare lektire u novome ruhu
U okviru Informativnog utorka, CARNET će predstaviti 72 nove inačice e-Lektira koje su objavljene na istoimenom portalu. Predstavljanje će se održati u utorak, 6. studenoga 2018. godine, u 10 sati u prostoru Gradske knjižnice na Starčevićevom trgu 4.

Prometna kultura za najmlađe
Autor: Sanja Vranješević, 8. 11. 2018.

U srijedu, 7.11.2018. godine, u našoj školi održan je program prometne kulture za najmlađe, u suradnji s Jumicar Hrvatska. Više o svemu pročitajte u tekstu, koji prenosimo u cijelosti, sa službene stranice Jumicar Hrvatska, pod opširnije.

Program prometne kulture za najmlađe jučer je proveden u osnovnoj školi Veliko Trojstvo u Bjelovarsko-bilogorskoj županiji,  bilo je veselo i bučno, jer su policijske i vatrogasne sirene  oglašavale  da se  u ovoj školi provodi ”Program prometne kulture za najmlađe”. Program je proveden s učenicima drugih, trećih i četvrtih razreda. Najmlađi su imali prilike obići nekoliko radionica koje su uz Jumicar prometni poligon održale službe partneri: PU Bjelovarsko-bilogorska – prometna policija Bjelovar, Vatrogasna zajednica Veliko Trojstvo i Jumicar prva pomoć.

Nakon interaktivnog predavanja u  školi, najmlađi su imali priliku okušati se u ulozi vozača na školskom igralištu gdje ih je dočekao veliki prometni poligon s malim automobilima prilagođenih njihovom uzrastu. Istovremeno učenici su aktivno primjenjivali naučeno znanje o cestovnom prometu na Jumicar poligonu za najmlađe, upoznavali se s poslovima koje obavljaju policijski službenici i vatrogasci, te imali priliku vidjeti njihovu opremu i vozila. Radionicu  prve pomoći je vodio gosp. Domagoj Štetner i asistent gosp. Sven Tomić koji je učenike  upoznao  s osnovama  pružanja pomoći kod lakših ozljeda. S učenicima su također prošli kroz poziv hitne medicinske pomoći i načine zaustavljanja lakših krvarenja.

Djeca su po prvi puta u životu imala priliku sjesti u pravo policijsko vozilo, upaliti rotacijsko svijetlo i upoznati se sa zanimanjem naše policije. Na sjajno odrađenoj radionici zahvaljujemo se: voditeljici odjela prevencije PU Bjelovarsko bilogorske, gđi. Barbari Vukalović, policijskoj službenici za preventivu gđi. Andrei Lugarić i gosp. Saši Marasu.

Manifestaciji su se pridružili i Vatrogasna zajednica Veliko Trojstvo, a radionicu su održali zamjenik zapovjednika gosp. Ivan Trstenjak, operativni vatrogasac Zoran Prašnjički, te pripadnici vatrogasne mladeži: Sara Birač i Karlo Vunderlih.

Vatrogasci su polaznike učili  o djelatnosti vatrogasaca, učenicima su pokazali što sve rade vatrogasci, sadržaj vatrogasnog vozila i naučili ih ponešto o prevenciji od požara. Hvala vatrogasnom timu na uključivanju u program uz pozdrav: Vatru gasi-brata spasi !!

Najmlađima čestitamo na uspješno položenoj obuci, a ovim putem zahvaljujemo se upravi škole, posebno ravnateljici škole gospođi Sanji Vranješević, te stručnoj službi i učiteljicama za dobru organizaciju i ugodno druženje!

Program prometne kulture omogućili su NPSCP,MZO i općine: Veliko Trojstvo i Šandrovac. Ovim putem se zahvaljujemo svim pokroviteljima .

Veliki pozdrav svim našim partnerima i učenicima uz napomenu: oprezno na cestama!

izvor: http://jumicar.net/osnovna-skola-veliko-trojstvo-bjelovarsko-bilogorska-zupanija/#more-9783