ovdje možete glasati za

NAJ

nastavnika/nastavnicu

u 2017./2018. školskoj godini

ANKETA se otvara klikom na sliku

« Lipanj 2018 »

21.06.2018. 08:59
21. lipnja - Prvi dan ljeta
Ljeto je jedno od četiri godišnja doba i najtoplije je od njih. Na sjevernoj polutki traje otprilike od 20. lipnja do 23. rujna. Na južnoj polutki traje od oko 20. prosinca do oko 21. ožujka. Po konvenciji ljeto na sjevernoj Zemljinoj polutki traje dio lipnja, cijeli srpanj, kolovoz i dio rujna, a na južnoj Zemljinoj polutki dio prosinca, cijeli siječanj, veljača i dio ožujka.

21.06.2018. 08:57
21. lipnja - Svjetski dan glazbe
U mnogim zemljama svijeta, 21. lipnja obilježava se kao Svjetski dan glazbe, odnosno Fete de la Musique. Toga dana glazbenici amateri, ali i profesionalci, besplatno nastupaju na javnim gradskim površinama podsjećajući na važnost glazbe u svakodnevnome životu.

14.06.2018. 08:42
14. lipnja - Svjetski dan dobrovoljnog darivanja krvi
Svake sekunde netko u svijetu treba krv kako bi preživio, stoga se svake godine 14. lipnja obilježava dan u čast dobrovoljnih darivatelja krvi. Ovaj dan nastoji podići svijest o potrebi za sigurnom krvlju, zahvaliti i odati počast darivateljima krvi te potaknuti aktualne i potencijalne davatelje na redovito. dobrovoljno i neplaćeno darivanje krvi.

15.06.2018. 14:43
Objavljena "Nacionalna taksonomija računalno-sigurnosnih incidenata"
U okviru provedbe projekta GrowCERT izrađena je “Nacionalna taksonomija računalno-sigurnosnih incidenata” nastala temeljem  Akcijskog plana za provedbu Nacionalne strategije kibernetičke sigurnosti .

14.06.2018. 23:54
Uklonjene poteškoće u radu e-Dnevnik aplikacije za učenike
U četvrtak, 14. lipnja 2018. godine, u kasnim večernjim satima uočene su nepravilnosti u radu e-Dnevnik aplikacije za učenike. CARNET je tijekom noći poduzeo sve radnje na uklanjanju poteškoća s pristupom e-Dnevnik aplikaciji koje su uočene kod dijela korisnika sustava ocjene.skole.hr  te je u ranim jutarnjim satima uspostavljena puna funkcionalnost e-Dnevnik aplikacije za učenike.

12.06.2018. 14:17
Nacionalni CERT u međunarodnoj vježbi Cyber Europe 2018
Nacionalni CERT i ove je godine sudjelovao u međunarodnoj vježbi Cyber Europe 2018 koju je organizirala Agencija EU-a za kibernetičku sigurnost (ENISA) u suradnji s tijelima i agencijama iz područja kibernetičke sigurnosti iz cijele Europe.

Smotra Županijski LiDraNo 2018.
Autor: Sanja Vranješević, 16. 2. 2018.

U četvrtak, 15.2.2018. godine, naša škola bila je po drugi puta domaćin smotre Županijski LiDraNo 2018. Svečano otvorenje Smotre započelo je u 10 sati prigodnim kulturnim programom, koji su izveli učenici OŠ Veliko Trojstvo, uz pozdravni govor ravnateljice i voditelja svečanog programa.

Na županijsku smotru sa međuopćinskih smotri pristigla su 21 literarni rad, 7 novinarski radova, 1 radio emisija, 2 školska časopisa, te 7 samostalnih dramsko scenskih nastupa i 7 skupnih dramsko scenskih nastupa. Ukupno je sudjelovalo 90 učenika i 29 voditelja/mentora.

Povjerenstvo za prosudbu literarnih radova u sastavu (Tina Gatalica, Stjepan Banas, i Ana Pleskalt Holiček) je na uvid i ocjenu dobilo 21 literarni rad. Nakon pomnog iščitavanja odlučilo je da se na Državni susret LiDraNo 2018. pošalju sljedeći radovi :

1.         Noć na rijeci, Ivan Šilarić, 5. razred, OŠ Đulovac,poezija

2.         Za sve je kriva krafna, Lucija Malčić, 8. razred, IV Oš Bjelovar, proza

3.         Prepolovljeno srce, Vanessa Dečur, 7. razred, OŠ Ivanska, proza

4.         Priča jedne školske torbe, Maja Martinjak 5. razred, OŠ Štefanje,  proza

Pored četiri rada izabrana za državnu razinu, Povjerenstvo pohvaljuje i sljedeća tri rada. Mišljenja smo da su i ovi radovi izuzetno uspjeli pa ih na ovaj način želimo izdvojiti.

To su:

Jesen pravi tortu, Josipa Ivić, 5. razred, OŠ Đulovac, poezija

Od vjetra do slatkiša, Gordana Zadravec,4. razred, IV. OŠ Bjelovar, proza

Moja mama i ja, Martina Krejči, 8 razred, ČOŠ Jana Amosa Komenskog Daruvar

,proza

Povjerenstvo za prosudbu samostalnih novinarskih radova u sastavu (Marijana Kranjec, Alica Pintarić i Danijela Hegediš) odabralo je 2 novinarska rada.

1. ČUDESAN SVIJET DARUVARSKIH ORHIDEJA, Ana Demetar, 8. razred, OŠ Sirač

2. ŽIVOT JE JEDNA NEISCRPNA INSPIRACIJA , Antonija Šimunić, 6. razred, OŠ Ivanska

Povjerenstvo za odabir školskih časopisa u sastavu (Dalibor Vlahović, Vivijana Krmpotić i Ivona Ćuk) odabralo je jedan časopis koji će biti upućen na Državni LiDraNo.

Školski časopis PUPOLJCI, IV. OŠ Bjelovar.

Povjerenstvo za odabir radijskih emisija u sastavu (Tatjana Uzelac, Marina Lalić i Sonja Lučić) odlučilo je na Državni LiDraNo poslati radio emisiju PRIČE IZ DAVNINE, OŠ Čazma, s obzirom da je jedina pristigla na Županijsku razinu.

Povjerenstvo za dramsko scensko stvaralaštvo u sastavu od ( Milica Šepak, Irena HLupić-Rašo, Ivan Duričić) za Državni LiDraNo odabralo je:

Samostalno dramsko-scensko stvaralaštvo:

AKO, kazivanje poezije, ALEN TAŠIĆ, učenik 7. razreda OŠ ROVIŠĆE, autor: RUDYARD KIPLING; mentorica: DAVORKA JUG; 3 min

Od skupnih dramsko scenskih nastupa mogući kandidati za državnu razinu su:

NESTAŠKO, lutkarska igra, učenici 4. i 6. razreda OŠ IVANA VITEZA TRNSKOG; autor: ANITA MALEK; mentorica: ANITA MALEK; 6 min

PRALJUBAV NA PRALJUDSKI, dramsko scenska igra, učenici 7. i 8.  razreda OŠ VLADIMIRA NAZORA-DARUVAR; autor: dramska skupina ; mentor: VLADAN IVKOVIĆ; 9 min