« Prosinac 2018 »

11.12.2018. 09:52
11. prosinca - Svjetski dan UNICEF-a
Generalna skupština Ujedinjenih naroda, 11. prosinca 1946. godine osnovala je organizaciju za pomoć djeci – UNICEF (United Nations Children's Fund). Nastao je s ciljem pružanja pomoći djeci poslijeratne Europe. Danas je najveći dio napora UNICEF-a je usmjeren na djecu u zemljama u razvoju.

11.12.2018. 09:50
11. prosinca - Međunarodni dan planina
Međunarodni dan planina obilježava se od 2003. godine s ciljem upoznavanja šire javnosti s planinskim područjima, njihovim vrijednostima i problemima. Ovogodišnji Međunarodni dan planina posvećen je planinama i šumama. Cilj mu je povećati svijest javnosti o važnosti planinskih šuma te uloge koju one imaju kao i njihovog utjecaja na mjere prilagođavanja klimatskim promjenama.

10.12.2018. 14:04
10. prosinca - Dan ljudskih prava
Dan ljudskih prava obilježava se 10. prosinca, na dan kada je 1948. godine potpisana Univerzalna deklaracija o ljudskim pravima i po prvi puta u povijesti čovječanstva priznato pravo svih ljudi na “život, slobodu i sigurnost - bez ikakvih razlika”.

07.12.2018. 15:30
Održan Strateški forum o digitalnom sazrijevanju škola
U organizaciji Hrvatske akademske i istraživačke mreže – CARNET i Ministarstva znanosti i obrazovanja, održan je Strateški forum pod nazivom "Digitalno sazrijevanje škola". Na Forumu su uz pomoćnicu ministrice znanosti i obrazovanja, prof. Lidiju Kralj sudjelovali i Ádám Horváth iz mađarskog Centra za digitalnu pedagogiju i metodologiju i Borut Čampelj iz Ministarstva obrazovanja, znanosti i sporta u Sloveniji.

04.12.2018. 09:01
Najava: Strateški forum "Digitalno sazrijevanje škola"
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja organizira Strateški forum pod nazivom "Digitalno sazrijevanje škola", koji će se održati u srijedu, 5. prosinca 2018. godine s početkom u 15 sati u prostorijama Ministarstva znanosti i obrazovanja.

03.12.2018. 08:40
NATO vježba "Cyber Coalition 2018"
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET sudjelovala je u jedanaestoj po redu NATO vježbi zaštite NATO i nacionalnih računalnih sustava pod nazivom "Cyber Coalition 2018".

Smotra Županijski LiDraNo 2018.
Autor: Sanja Vranješević, 16. 2. 2018.

U četvrtak, 15.2.2018. godine, naša škola bila je po drugi puta domaćin smotre Županijski LiDraNo 2018. Svečano otvorenje Smotre započelo je u 10 sati prigodnim kulturnim programom, koji su izveli učenici OŠ Veliko Trojstvo, uz pozdravni govor ravnateljice i voditelja svečanog programa.

Na županijsku smotru sa međuopćinskih smotri pristigla su 21 literarni rad, 7 novinarski radova, 1 radio emisija, 2 školska časopisa, te 7 samostalnih dramsko scenskih nastupa i 7 skupnih dramsko scenskih nastupa. Ukupno je sudjelovalo 90 učenika i 29 voditelja/mentora.

Povjerenstvo za prosudbu literarnih radova u sastavu (Tina Gatalica, Stjepan Banas, i Ana Pleskalt Holiček) je na uvid i ocjenu dobilo 21 literarni rad. Nakon pomnog iščitavanja odlučilo je da se na Državni susret LiDraNo 2018. pošalju sljedeći radovi :

1.         Noć na rijeci, Ivan Šilarić, 5. razred, OŠ Đulovac,poezija

2.         Za sve je kriva krafna, Lucija Malčić, 8. razred, IV Oš Bjelovar, proza

3.         Prepolovljeno srce, Vanessa Dečur, 7. razred, OŠ Ivanska, proza

4.         Priča jedne školske torbe, Maja Martinjak 5. razred, OŠ Štefanje,  proza

Pored četiri rada izabrana za državnu razinu, Povjerenstvo pohvaljuje i sljedeća tri rada. Mišljenja smo da su i ovi radovi izuzetno uspjeli pa ih na ovaj način želimo izdvojiti.

To su:

Jesen pravi tortu, Josipa Ivić, 5. razred, OŠ Đulovac, poezija

Od vjetra do slatkiša, Gordana Zadravec,4. razred, IV. OŠ Bjelovar, proza

Moja mama i ja, Martina Krejči, 8 razred, ČOŠ Jana Amosa Komenskog Daruvar

,proza

Povjerenstvo za prosudbu samostalnih novinarskih radova u sastavu (Marijana Kranjec, Alica Pintarić i Danijela Hegediš) odabralo je 2 novinarska rada.

1. ČUDESAN SVIJET DARUVARSKIH ORHIDEJA, Ana Demetar, 8. razred, OŠ Sirač

2. ŽIVOT JE JEDNA NEISCRPNA INSPIRACIJA , Antonija Šimunić, 6. razred, OŠ Ivanska

Povjerenstvo za odabir školskih časopisa u sastavu (Dalibor Vlahović, Vivijana Krmpotić i Ivona Ćuk) odabralo je jedan časopis koji će biti upućen na Državni LiDraNo.

Školski časopis PUPOLJCI, IV. OŠ Bjelovar.

Povjerenstvo za odabir radijskih emisija u sastavu (Tatjana Uzelac, Marina Lalić i Sonja Lučić) odlučilo je na Državni LiDraNo poslati radio emisiju PRIČE IZ DAVNINE, OŠ Čazma, s obzirom da je jedina pristigla na Županijsku razinu.

Povjerenstvo za dramsko scensko stvaralaštvo u sastavu od ( Milica Šepak, Irena HLupić-Rašo, Ivan Duričić) za Državni LiDraNo odabralo je:

Samostalno dramsko-scensko stvaralaštvo:

AKO, kazivanje poezije, ALEN TAŠIĆ, učenik 7. razreda OŠ ROVIŠĆE, autor: RUDYARD KIPLING; mentorica: DAVORKA JUG; 3 min

Od skupnih dramsko scenskih nastupa mogući kandidati za državnu razinu su:

NESTAŠKO, lutkarska igra, učenici 4. i 6. razreda OŠ IVANA VITEZA TRNSKOG; autor: ANITA MALEK; mentorica: ANITA MALEK; 6 min

PRALJUBAV NA PRALJUDSKI, dramsko scenska igra, učenici 7. i 8.  razreda OŠ VLADIMIRA NAZORA-DARUVAR; autor: dramska skupina ; mentor: VLADAN IVKOVIĆ; 9 min