ovdje možete glasati za

NAJ

nastavnika/nastavnicu

u 2017./2018. školskoj godini

ANKETA se otvara klikom na sliku

« Rujan 2018 »

Ukupno: 2281975

21.09.2018. 08:51
21. rujna - Međunarodni dan mira
Diljem svijeta 21. rujna se obilježava Međunarodni dan mira. Rezolucijom UN-a iz 2001. godine 21. rujna određen je danom nenasilja i prekida neprijateljstava na globalnoj razini. Međunarodni dan mira utemeljila je Opća skupština UN još 1981. u cilju obilježavanja i jačanja ideala mira među svim narodima i državama, namijenivši za njegovo obilježavanje treći utorak u rujnu.

21.09.2018. 08:48
21. rujna - Dan sadnje drveta
Dan sadnje drveta iniciran je u Finskoj 2004. godine a povezan je s osvješćivanjem javnosti javnosti o klimatskim promjenama i različitim ekosustavima na Zemlji. Sadnjom drveta pomažemo našem planetu. Dan sadnje drveta jedna je od najpoznatijih aktivnosti ENO programa.

16.09.2018. 08:45
16. do 22. rujna - Europski tjedan kretanja
Svake godine, počevši od 2002., Europski tjedan mobilnosti (European Mobility Week) se organizira od 16. do 22. rujna i posvećen je održivom kretanju / mobilnosti.

19.09.2018. 14:56
U okviru CECIIS-a održan Dan e-Škola
Na Fakultetu organizacije i informatike u Varaždinu započela je trodnevna znanstvena konferencija posvećena informacijskim i inteligentnim sustavima - CECIIS 2018.

29.08.2018. 10:24
Webinar za učenike i roditelje: analitike učenja u e-Školama
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET organizira webinar na temu sustava za analitike učenja koji je osmišljen u okviru pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“.

28.08.2018. 13:51
Pilot projektom e-Škole značajno povećana digitalna zrelost 10 posto hrvatskih škola
Povećanje razine digitalne zrelosti 10 posto hrvatskih osnovnih i srednjih škola glavni je rezultat uspješno završenog pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“ kojeg je Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET započela s partnerima 2015. godine.

Smotra Županijski LiDraNo 2018.
Autor: Sanja Vranješević, 16. 2. 2018.

U četvrtak, 15.2.2018. godine, naša škola bila je po drugi puta domaćin smotre Županijski LiDraNo 2018. Svečano otvorenje Smotre započelo je u 10 sati prigodnim kulturnim programom, koji su izveli učenici OŠ Veliko Trojstvo, uz pozdravni govor ravnateljice i voditelja svečanog programa.

Na županijsku smotru sa međuopćinskih smotri pristigla su 21 literarni rad, 7 novinarski radova, 1 radio emisija, 2 školska časopisa, te 7 samostalnih dramsko scenskih nastupa i 7 skupnih dramsko scenskih nastupa. Ukupno je sudjelovalo 90 učenika i 29 voditelja/mentora.

Povjerenstvo za prosudbu literarnih radova u sastavu (Tina Gatalica, Stjepan Banas, i Ana Pleskalt Holiček) je na uvid i ocjenu dobilo 21 literarni rad. Nakon pomnog iščitavanja odlučilo je da se na Državni susret LiDraNo 2018. pošalju sljedeći radovi :

1.         Noć na rijeci, Ivan Šilarić, 5. razred, OŠ Đulovac,poezija

2.         Za sve je kriva krafna, Lucija Malčić, 8. razred, IV Oš Bjelovar, proza

3.         Prepolovljeno srce, Vanessa Dečur, 7. razred, OŠ Ivanska, proza

4.         Priča jedne školske torbe, Maja Martinjak 5. razred, OŠ Štefanje,  proza

Pored četiri rada izabrana za državnu razinu, Povjerenstvo pohvaljuje i sljedeća tri rada. Mišljenja smo da su i ovi radovi izuzetno uspjeli pa ih na ovaj način želimo izdvojiti.

To su:

Jesen pravi tortu, Josipa Ivić, 5. razred, OŠ Đulovac, poezija

Od vjetra do slatkiša, Gordana Zadravec,4. razred, IV. OŠ Bjelovar, proza

Moja mama i ja, Martina Krejči, 8 razred, ČOŠ Jana Amosa Komenskog Daruvar

,proza

Povjerenstvo za prosudbu samostalnih novinarskih radova u sastavu (Marijana Kranjec, Alica Pintarić i Danijela Hegediš) odabralo je 2 novinarska rada.

1. ČUDESAN SVIJET DARUVARSKIH ORHIDEJA, Ana Demetar, 8. razred, OŠ Sirač

2. ŽIVOT JE JEDNA NEISCRPNA INSPIRACIJA , Antonija Šimunić, 6. razred, OŠ Ivanska

Povjerenstvo za odabir školskih časopisa u sastavu (Dalibor Vlahović, Vivijana Krmpotić i Ivona Ćuk) odabralo je jedan časopis koji će biti upućen na Državni LiDraNo.

Školski časopis PUPOLJCI, IV. OŠ Bjelovar.

Povjerenstvo za odabir radijskih emisija u sastavu (Tatjana Uzelac, Marina Lalić i Sonja Lučić) odlučilo je na Državni LiDraNo poslati radio emisiju PRIČE IZ DAVNINE, OŠ Čazma, s obzirom da je jedina pristigla na Županijsku razinu.

Povjerenstvo za dramsko scensko stvaralaštvo u sastavu od ( Milica Šepak, Irena HLupić-Rašo, Ivan Duričić) za Državni LiDraNo odabralo je:

Samostalno dramsko-scensko stvaralaštvo:

AKO, kazivanje poezije, ALEN TAŠIĆ, učenik 7. razreda OŠ ROVIŠĆE, autor: RUDYARD KIPLING; mentorica: DAVORKA JUG; 3 min

Od skupnih dramsko scenskih nastupa mogući kandidati za državnu razinu su:

NESTAŠKO, lutkarska igra, učenici 4. i 6. razreda OŠ IVANA VITEZA TRNSKOG; autor: ANITA MALEK; mentorica: ANITA MALEK; 6 min

PRALJUBAV NA PRALJUDSKI, dramsko scenska igra, učenici 7. i 8.  razreda OŠ VLADIMIRA NAZORA-DARUVAR; autor: dramska skupina ; mentor: VLADAN IVKOVIĆ; 9 min