ovdje možete glasati za

NAJ

nastavnika/nastavnicu

u 2017./2018. školskoj godini

ANKETA se otvara klikom na sliku

« Kolovoz 2018 »

13.08.2018. 09:18
13. kolovoza - Međunarodni dan ljevaka
Međunarodni dan  ljevaka je dan kojim se diljem svijeta pokušava pobuditi svijest o prednostima i nedostacima te osobine. Britanski Klub ljevaka je 13. kolovoza 1992. po prvi puta organizirao obilježavanje Međunarodnog dana ljevaka.

03.08.2018. 15:28
4. kolovoza - Dan prijateljstva
Godine 1935. Kongres Sjedinjenih Američkih Država posvetio je jedan dan u godini prijateljima i prijateljstvu, i taj je dan proglašen Nacionalnim danom prijateljstva, i od tada se svake godine, prve nedjelje u mjesecu kolovozu, slavi Dan prijateljstva.

03.08.2018. 15:27
4. kolovoza - Dan dupina
Od 1993. godine svaka je prva subota u kolovozu u Velom Lošinju rezervirana za Dan dupina. To je tradicionalna manifestacija u organizaciji nevladine udruge Plavi svijet Institut za istraživanje i zaštitu mora, a obilježit će je cijeli niz događanja od izložbe dječjih crteža, preko sportskih natjecanja, koncerata i prigodnih programa vezanih uz dupine.

02.08.2018. 13:06
Pilot projektom e-Škole započela digitalna transformacija škola u Hrvatskoj
Škole koje sudjeluju u CARNET-ovom pilot projektu "e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola" značajno su napredovale u primjeni digitalnih tehnologija, pokazuju rezultati završnog vrednovanja digitalne zrelosti škola koje su CARNET i Fakultet organizacije i informatike Sveučilišta u Zagrebu (FOI), akademski partner na projektu, proveli u razdoblju od veljače do travnja ove godine.

18.07.2018. 12:28
Svečano potpisan Ugovor o dodjeli bespovratnih sredstava za strateški projekt Hrvatski znanstveni i obrazovni oblak (HR-ZOO)
U srijedu, 18. srpnja 2018. godine u Ministarstvu znanosti i obrazovanja potpisan je Ugovor o dodjeli bespovratnih sredstava za strateški projekt „Hrvatski znanstveni i obrazovni oblak (HR-ZOO)", referentnog broja KK.01.1.1.08.0001, u okviru „Operativnog programa Konkurentnost i kohezija 2014. -2020."

02.07.2018. 10:31
Ministarstvo znanosti i obrazovanja, CARNET i UNESCO surađuju u pripremi Strategije digitalne zrelosti škola
U sklopu provedbe projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)“ u Zagrebu se, od 2. do 4. srpnja 2018. godine, održava posljednja radionica Povjerenstva za izradu Strategije digitalne zrelosti škola. Radionicu organizira Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET kao nositelj pilot projekta e-Škole, u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja te stručnjacima iz UNESCO-a.

Županijsko natjecanje u košarci
Autor: Sanja Vranješević, 10. 2. 2018.

Ovaj tjedan je Osnovna škola Veliko Trojstvo bila domaćin županijskih natjecanja sedmih i osmih razreda u košarci. Prvo su u utorak, 6.2. 2018. snage odmjerili dječaci. Kao najbolji pokazali su se košarkaši II. Osnovne škole Bjelovar koji su u finalu bili bolji od predstavnika lV. Osnovne škole Bjelovar. Brončana medalja pripala je košarkašima lll. Osnovne škole Bjelovar koji su u utakmici za treće mjesto pobijedili ekipu domaćina. U četvrtak, 8.2.2108. , na teren izašle djevojčice. U napetoj završnici učenice iz Rovišća bile su bolje od svojih vršnjakinja iz Ivanske. Najatraktivniju utakmicu turnira odigrale su košarkašice l. Osnovne škole Bjelovar i Osnovne škole Veliko Trojstvo u borbi za brončanu medalju. Nažalost, domaćinu je još jednom izmakla medalja. Boje naše škole branili su Jan Posavac, Karlo Stanišić, Josip Lovrić, Borna Markan, Luka Živoder, Dominik Bačak, Ivan Vunderlih, Dominik Jus, Jakov Zvonimir Mišir, Valerija Rupa, Sonja Rupa, Barbara Bujan, Mirta Bačak, Veronika Hajdarević, Patricija Severović, Lorena Mikšec, Klara Bregovac i Lana Đipalo, a vodio ih je učitelj Marko Banjeglav.