« Prosinac 2017 »

11.12.2017. 12:19
11. prosinca - Svjetski dan UNICEF-a
Generalna skupština Ujedinjenih naroda, 11. prosinca 1946. godine osnovala je organizaciju za pomoć djeci – UNICEF (United Nations Children's Fund). Nastao je s ciljem pružanja pomoći djeci poslijeratne Europe. Danas je najveći dio napora UNICEF-a je usmjeren na djecu u zemljama u razvoju.

11.12.2017. 10:57
11. prosinca - Međunarodni dan planina
Međunarodni dan planina obilježava se od 2003. godine s ciljem upoznavanja šire javnosti s planinskim područjima, njihovim vrijednostima i problemima. Ovogodišnji Međunarodni dan planina posvećen je planinama i šumama. Cilj mu je povećati svijest javnosti o važnosti planinskih šuma te uloge koju one imaju kao i njihovog utjecaja na mjere prilagođavanja klimatskim promjenama.

06.12.2017. 08:40
6. prosinca - Blagdan svetog Nikole
U katoličkom svijetu, ali i općenito u tzv. zapadnoj kulturi 6. prosinca slavi se Sveti Nikola. Djeca ga najčešće povezuju s darovima koje dobra djeca pronalaze u svojim čizmicama, a poznaju i Krampusa koji donosi šibe za zločestu djecu. No, tko je zapravo bio Sveti Nikola i od kuda dolazi legenda o darivanju djece?

13.12.2017. 15:16
Webinar: SEN pupils in my class – There’s always one more question to be asked
U srijedu, 20. prosinca 2017. godine od 20 do 21 sat Hrvatsko udruženje profesora engleskog jezika u suradnji s CARNetom održat će webinar pod nazivom SEN pupils in my class – There’s always one more question to be asked.

04.12.2017. 10:31
CARNet domaćin međunarodnog partnerskog sastanka projekta CRISS
U siječnju 2017. godine Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet priključila se međunarodnom projektu CRISS (Demonstration of a scalable and cost-effective cloud-based digital learning infrastructure through the Certification of digital competences in primary and secondary schools) koji se provodi u okviru programa Europske unije Obzor 2020.

01.12.2017. 09:19
NATO vježba "Cyber Coalition 2017"
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNet sudjelovala je u desetoj po redu NATO vježbi zaštite NATO i nacionalnih računalnih sustava pod nazivom "Cyber Coalition 2017".

Maškare u područnim školama
Autor: Sanja Vranješević, 2. 3. 2017.

U ponedjeljak, 27.2. 2017. održan je maskenbal u područnoj školi Šandrovac. Toga dana ulicama Šandrovca pjevalo se  i šetalo u maskiranoj veseloj povorci. Učenici su posjetili Općinu Šandrovac, gdje su ih djelatnici općine na čelu s načelnikom počastili grickalicama i sokovima. Uputili su se i u ambulantu, gdje su upoznali novu doktoricu te joj pjevali pjesmice. Tamo su se okrijepili krafnama i nastavili put prema školi. Dobili su bombone i od naših trgovkinja. Uslijedio je ples pod maskama te izbor najljepše maske. Prvo mjesto osvojila je Klara Radonić s kostimom anđela. Drugo mjesto osvojila je Barbara Đipalo koja je bila more. Treće mjesto osvojili su: Nika Bujan-klaun, Klara Lukarić-ciganka, Lovro Pleško-vojnik i Toni Erhatić-dimnjačar. I tako je završio još jedan školski maskenbal.

PO ŠANDROVAC

U Područnoj školi Malo Trojstvo, maskenbal je održan na sami pokladni utorak. Jedanaest maskiranih mališana, učiteljica i  mali prijatelji prošetali su maskirani kroz selo, te uz zveckanje i pjevanje pokazali svoje maštovite kostime. Putem su zaradili slatkiše, kojima su se zasladili u školi. Pjesmom i plesom veselje su nastavili u razredu, a uživali su i u krafnama, koje su im priredili njihovi roditelji.  Za svoje maštovite kreacije, svi su dobili bedževe i balone.

PO MALO TROJSTVO

Izvor: učiteljica Ivana Anđić