« Lipanj 2017 »

Ukupno: 2200492

21.06.2017. 08:31
21. lipnja - Svjetski dan glazbe
U mnogim zemljama svijeta, 21. lipnja obilježava se kao Svjetski dan glazbe, odnosno Fete de la Musique. Toga dana glazbenici amateri, ali i profesionalci, besplatno nastupaju na javnim gradskim površinama podsjećajući na važnost glazbe u svakodnevnome životu.

21.06.2017. 08:17
21. lipnja - Prvi dan ljeta
Ljeto je jedno od četiri godišnja doba i najtoplije je od njih. Na sjevernoj polutki traje otprilike od 20. lipnja do 23. rujna. Na južnoj polutki traje od oko 20. prosinca do oko 21. ožujka. Po konvenciji ljeto na sjevernoj Zemljinoj polutki traje dio lipnja, cijeli srpanj, kolovoz i dio rujna, a na južnoj Zemljinoj polutki dio prosinca, cijeli siječanj, veljača i dio ožujka.

16.06.2017. 08:38
17. lipnja – Svjetski dan suzbijanja dezertifikacije
Svake godine, 17. lipnja obilježava se Svjetski dan suzbijanja dezertifikacije. Taj dan Ujedinjeni narodi posvećuju senzibiliziranju javnosti o dezertifikaciji, degradaciji zemljišta i suši.

27.06.2017. 20:10
Upozorenje - nova ransomware kampanja Petya
U tijeku je nova kampanja zlonamjernim ransomware sadržajem te su slučajevi zaraze zabilježeni u Ujedinjenom Kraljevstvu, Rusiji, Indiji, Nizozemskoj, Španjolskoj, Danskoj i drugima. Trenutna su meta računala raznih korporacija, energetskih postrojenja te banaka.

20.06.2017. 12:51
CARNet donirao sustav za praćenje kakvoće zraka Tehničkoj školi u Sisku
Tijekom dana mnogi od nas većinu vremena provode u zatvorenom prostoru – kod kuće, na poslu ili u školi. Kakvoća zraka koji udišemo u zatvorenom prostoru ima izravan utjecaj na naše zdravlje, a loša kakvoća zraka u zatvorenom prostoru može štetiti osjetljivim skupinama stanovništva u koje spadaju i djeca.

20.06.2017. 11:02
Poziv na prethodno savjetovanje sa zainteresiranim gospodarskim subjektima
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNet priprema provedbu postupka javne nabave za „Nabavu opreme za regionalne obrazovne centre u okviru projekta “e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)” i „Nabavu visokodostupnog sustava za pohranu i analizu strukturiranih i nestrukturiranih podataka u okviru projekta “e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)”.

Idemo na županijsku razinu LiDrana
Autor: Sanja Vranješević, 8. 2. 2017.

Osnovna škola Rovišće bila je domaćin međuopćinske razine susreta učenika LiDraNo 2017. na kojoj su se, osim malenih domaćina, okupili školarci iz četiri bjelovarske osnovne škole te škola iz Kapele, Velikog Trojstva, Nove Rače i Velikog Grđevca.

Našu školu predstavljali su mali novinari, odnosno Filip Šingelberger i nastavnica Mateja Gadžo.

Prosudbeno povjerenstvo za novinarske radove činili su Slavica Trgovac Martan, Alica Pintarić i Davorka Jug, koje su na županijsku razinu uputile radove Dore Križovan iz II. OŠ Bjelovar, mentorica Sanježana Kos, potom Stelle Kiš iz II. OŠ, mentorica Vlatka Bily, te rad Filipa Šingelbergera iz OŠ Veliko Trojstvo, mentorica Mateja Gadžo. Županijsko natjecanje LiDrano 2017. održat će se u našoj školi, 14. veljače 2017. godine. Našem Filipu i njegovoj mentorici želimo puno uspjeha!

Izvor: http://bjelovarac.hr/najnovije/lidrano-mladi-kreativci-osvojili-ziri/