« Prosinac 2017 »

11.12.2017. 12:19
11. prosinca - Svjetski dan UNICEF-a
Generalna skupština Ujedinjenih naroda, 11. prosinca 1946. godine osnovala je organizaciju za pomoć djeci – UNICEF (United Nations Children's Fund). Nastao je s ciljem pružanja pomoći djeci poslijeratne Europe. Danas je najveći dio napora UNICEF-a je usmjeren na djecu u zemljama u razvoju.

11.12.2017. 10:57
11. prosinca - Međunarodni dan planina
Međunarodni dan planina obilježava se od 2003. godine s ciljem upoznavanja šire javnosti s planinskim područjima, njihovim vrijednostima i problemima. Ovogodišnji Međunarodni dan planina posvećen je planinama i šumama. Cilj mu je povećati svijest javnosti o važnosti planinskih šuma te uloge koju one imaju kao i njihovog utjecaja na mjere prilagođavanja klimatskim promjenama.

06.12.2017. 08:40
6. prosinca - Blagdan svetog Nikole
U katoličkom svijetu, ali i općenito u tzv. zapadnoj kulturi 6. prosinca slavi se Sveti Nikola. Djeca ga najčešće povezuju s darovima koje dobra djeca pronalaze u svojim čizmicama, a poznaju i Krampusa koji donosi šibe za zločestu djecu. No, tko je zapravo bio Sveti Nikola i od kuda dolazi legenda o darivanju djece?

15.12.2017. 10:14
Dovršena izrada svih 240 scenarija poučavanja
Objavom preostalih 70 scenarija za STEM predmete, Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet u suradnji s projektnim partnerima dovršila je izradu svih 240 scenarija poučavanja koji su razvijani u sklopu pilot projekta "e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola".

13.12.2017. 15:16
Webinar: SEN pupils in my class – There’s always one more question to be asked
U srijedu, 20. prosinca 2017. godine od 20 do 21 sat Hrvatsko udruženje profesora engleskog jezika u suradnji s CARNetom održat će webinar pod nazivom SEN pupils in my class – There’s always one more question to be asked.

04.12.2017. 10:31
CARNet domaćin međunarodnog partnerskog sastanka projekta CRISS
U siječnju 2017. godine Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet priključila se međunarodnom projektu CRISS (Demonstration of a scalable and cost-effective cloud-based digital learning infrastructure through the Certification of digital competences in primary and secondary schools) koji se provodi u okviru programa Europske unije Obzor 2020.

Korisni savjeti.....
Kako organizirati i planirati vrijeme
Autor: Sanja Husnjak, 25. 1. 2011.

Imaš problema s organizacijom i planiranjem vremena? Zaboravljaš? Stalno si u gužvi?

Tjedne i mjesečne planere možete preuzeti u priloženim dokumentima (pdf datoteka-skinuto s bloga Zlatna djeca)

Evo nekoliko ideja koje ti mogu pomoći⇒

-Piši zabilješke na samoljepive papiriće i zalijepi ih ondje gdje ćeš ih vidjeti. Umjesto riječi izmisli znak za određenu radnju, pogotovo ako je često koristiš. Npr. za pospremanje sobe nacrtaj svoju najdražu igračku i nalijepi je na vidljivo mjesto u sobi.

-Teško ti je zapamtiti kada ti netko kaže da učiniš nešto? Kaži mu da ti zalijepi poruku na vidljivo mjesto, npr. roditelji – ''zaključaj vrata i ugasi svjetlo kada odlaziš iz kuće''.

-Uvijek stavljaj stvari na isto mjesto - jaknu na vješalicu koja je uvijek na istom mjestu, knjige na policu s knjigama koja stoji u tvojoj sobi nasuprot vratima itd.

-Nabavi sat s tajmerom koji će ti biti podsjetnik. Ako negdje ideš za 30 min., navij sat da ti zvoni; npr. igraš igricu na playstationu, a trebaš poći na engleski ili sport za 30 min.

-Nauči odmah učiniti sve ono što pomisliš. Tako ćeš izbjeći mogućnost da zaboraviš.

-Zaustavi se na ''minutu'' pri izlasku iz kuće i razmisli imaš li sve potrebno kod sebe.

-Kada se ujutro probudiš, razmisli što sve imaš u planu za današnji dan, a ako se ne možeš sjetiti pogledaj u svoj planer ili kalendar.

-Ako ne možeš zapamtiti što sve trebaš ponijeti u školu, kada su pismene ili usmene provjere znanja, kada trebaš donijeti lektiru, koji dan imaš neku aktivnosti ili obaveze – zapiši ih, napravi svoj PLANER/KALENDAR u koji ćeš sve pisati i vidjet ćeš kako život može biti i jednostavan!

Izvor: www.poliklinika-djeca.hr