« Listopad 2018 »

18.10.2018. 08:50
18. listopada - Europski dan suzbijanja trgovanja ljudima
Trgovina ljudima je ropstvo modernog doba čije su žrtve najčešće žene i djeca koji se seksualno iskorištavaju i tjeraju na prisilni rad. Procjenjuje se da u Europi godišnje nekoliko stotina tisuća ljudi postanu žrtvama trgovine ljudima.

16.10.2018. 14:06
16. listopada - Svjetski dan hrane
Svjetski dan hrane obilježava se 16. listopada, na dan kada je 1945. godine osnovan “Food and Agriculture Organization” (FAO), ogranak Ujedinjenih naroda koji se bavi hranom i razvojem agrikulture u svijetu. Otkako postoji, FAO se bavi problematikom nedostupnosti hrane, s posebnom pažnjom na zemlje u razvoju.

15.10.2018. 09:50
15. listopada - Međunarodni dan bijelog štapa
Međunarodni dan bijelog štapa obilježava se 15. listopada. U Hrvatskoj se s obilježavanjem počelo 1996. godine pa se tako Hrvatska priključila mnogobrojnim zemljama u kojima je Međunarodni dan bijelog štapa prerastao u Međunarodni dan slijepih kojom se prilikom najšira javnost upoznaje s problematikom slijepih osoba.

24.09.2018. 14:45
Objavljen preliminarni program 20. CARNET-ove korisničke konferencije CUC 2018
Objavljen je preliminarni program 20. CARNET-ove korisničke konferencije CUC 2018 koja će se pod nazivom “CUC20: mreža ideja” održati od 21. do 23. studenoga 2018. godine u Konvencijskom centru Šibenik.

19.09.2018. 14:56
U okviru CECIIS-a održan Dan e-Škola
Na Fakultetu organizacije i informatike u Varaždinu započela je trodnevna znanstvena konferencija posvećena informacijskim i inteligentnim sustavima - CECIIS 2018.

29.08.2018. 10:24
Webinar za učenike i roditelje: analitike učenja u e-Školama
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET organizira webinar na temu sustava za analitike učenja koji je osmišljen u okviru pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“.

Korisni savjeti.....
Kako organizirati i planirati vrijeme
Autor: Sanja Husnjak, 25. 1. 2011.

Imaš problema s organizacijom i planiranjem vremena? Zaboravljaš? Stalno si u gužvi?

Tjedne i mjesečne planere možete preuzeti u priloženim dokumentima (pdf datoteka-skinuto s bloga Zlatna djeca)

Evo nekoliko ideja koje ti mogu pomoći⇒

-Piši zabilješke na samoljepive papiriće i zalijepi ih ondje gdje ćeš ih vidjeti. Umjesto riječi izmisli znak za određenu radnju, pogotovo ako je često koristiš. Npr. za pospremanje sobe nacrtaj svoju najdražu igračku i nalijepi je na vidljivo mjesto u sobi.

-Teško ti je zapamtiti kada ti netko kaže da učiniš nešto? Kaži mu da ti zalijepi poruku na vidljivo mjesto, npr. roditelji – ''zaključaj vrata i ugasi svjetlo kada odlaziš iz kuće''.

-Uvijek stavljaj stvari na isto mjesto - jaknu na vješalicu koja je uvijek na istom mjestu, knjige na policu s knjigama koja stoji u tvojoj sobi nasuprot vratima itd.

-Nabavi sat s tajmerom koji će ti biti podsjetnik. Ako negdje ideš za 30 min., navij sat da ti zvoni; npr. igraš igricu na playstationu, a trebaš poći na engleski ili sport za 30 min.

-Nauči odmah učiniti sve ono što pomisliš. Tako ćeš izbjeći mogućnost da zaboraviš.

-Zaustavi se na ''minutu'' pri izlasku iz kuće i razmisli imaš li sve potrebno kod sebe.

-Kada se ujutro probudiš, razmisli što sve imaš u planu za današnji dan, a ako se ne možeš sjetiti pogledaj u svoj planer ili kalendar.

-Ako ne možeš zapamtiti što sve trebaš ponijeti u školu, kada su pismene ili usmene provjere znanja, kada trebaš donijeti lektiru, koji dan imaš neku aktivnosti ili obaveze – zapiši ih, napravi svoj PLANER/KALENDAR u koji ćeš sve pisati i vidjet ćeš kako život može biti i jednostavan!

Izvor: www.poliklinika-djeca.hr