ovdje možete glasati za

NAJ

nastavnika/nastavnicu

u 2017./2018. školskoj godini

ANKETA se otvara klikom na sliku

« Kolovoz 2018 »

13.08.2018. 09:18
13. kolovoza - Međunarodni dan ljevaka
Međunarodni dan  ljevaka je dan kojim se diljem svijeta pokušava pobuditi svijest o prednostima i nedostacima te osobine. Britanski Klub ljevaka je 13. kolovoza 1992. po prvi puta organizirao obilježavanje Međunarodnog dana ljevaka.

03.08.2018. 15:28
4. kolovoza - Dan prijateljstva
Godine 1935. Kongres Sjedinjenih Američkih Država posvetio je jedan dan u godini prijateljima i prijateljstvu, i taj je dan proglašen Nacionalnim danom prijateljstva, i od tada se svake godine, prve nedjelje u mjesecu kolovozu, slavi Dan prijateljstva.

03.08.2018. 15:27
4. kolovoza - Dan dupina
Od 1993. godine svaka je prva subota u kolovozu u Velom Lošinju rezervirana za Dan dupina. To je tradicionalna manifestacija u organizaciji nevladine udruge Plavi svijet Institut za istraživanje i zaštitu mora, a obilježit će je cijeli niz događanja od izložbe dječjih crteža, preko sportskih natjecanja, koncerata i prigodnih programa vezanih uz dupine.

02.08.2018. 13:06
Pilot projektom e-Škole započela digitalna transformacija škola u Hrvatskoj
Škole koje sudjeluju u CARNET-ovom pilot projektu "e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola" značajno su napredovale u primjeni digitalnih tehnologija, pokazuju rezultati završnog vrednovanja digitalne zrelosti škola koje su CARNET i Fakultet organizacije i informatike Sveučilišta u Zagrebu (FOI), akademski partner na projektu, proveli u razdoblju od veljače do travnja ove godine.

18.07.2018. 12:28
Svečano potpisan Ugovor o dodjeli bespovratnih sredstava za strateški projekt Hrvatski znanstveni i obrazovni oblak (HR-ZOO)
U srijedu, 18. srpnja 2018. godine u Ministarstvu znanosti i obrazovanja potpisan je Ugovor o dodjeli bespovratnih sredstava za strateški projekt „Hrvatski znanstveni i obrazovni oblak (HR-ZOO)", referentnog broja KK.01.1.1.08.0001, u okviru „Operativnog programa Konkurentnost i kohezija 2014. -2020."

02.07.2018. 10:31
Ministarstvo znanosti i obrazovanja, CARNET i UNESCO surađuju u pripremi Strategije digitalne zrelosti škola
U sklopu provedbe projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)“ u Zagrebu se, od 2. do 4. srpnja 2018. godine, održava posljednja radionica Povjerenstva za izradu Strategije digitalne zrelosti škola. Radionicu organizira Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET kao nositelj pilot projekta e-Škole, u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja te stručnjacima iz UNESCO-a.

Korisni savjeti.....
Prijatelj
Autor: Sanja Husnjak, 24. 1. 2011.

PRIJATELJ je netko tko nas razumije i dijeli s nama osjećaje.

Prijatelj je  netko s kim ste povezani, koga poštujete i volite, to je osoba koja Vam je važna. Uz prijatelje iz Vaše okoline, koji Vam pružaju podršku i u dobru i u zlu, upoznajete nove ljude s novim stavovima i to Vas intelektualno, društveno i kreativno potiče. Jačina prijateljstva je različita s obzirom na karakter osoba, na okolnosti u kojima su se sreli, na njihove potrebe i interese, i sposobnosti da ispune i razumiju jedno drugo. No osnovna potreba za povezanošću, bez obzira bila ona dobra ili manje dobra, očituje se neprekidnim traganjem za iskrenim prijateljstvom.

• Međunarodni dan prijateljstva je prve nedjelje u mjesecu kolovozu
• Dan prijateljstva žena je treće nedjelje u kolovozu
• Međunarodni mjesec prijateljstva je u mjesecu veljači
• Tjedan „starih“ i „novih“ prijatelja je trećeg tjedna u mjesecu ožujku

Tradicija obilježavanja dana u čast prijateljstvu započela je u SAD-u 1935. godine kada je Kongres Sjedinjenih Američkih Država posvetio jedan dan u godini prijateljima i prijateljstvu i taj je dan proglašen Nacionalnim danom prijateljstva. Od tada se svake godine, prve nedjelje u mjesecu kolovozu slavi Dan Prijateljstva.
Ujedinjeni narodi su 1997. godine poznati lik iz crtanog filma - Winnie the Pooh - imenovali svjetskim Ambasadorom prijateljstva ("Ambassador of Friendship").

Druge države mogu Dan prijateljstva slaviti također prve nedjelje u mjesecu kolovozu, ili mogu same odabrati dan koji će posvetiti prijateljstvu. Razni su načini kako ljudi širom svijeta slave i obilježavaju taj dan, i time slave duh prijateljstva koje pomaže u širenju mira i ljubavi širom svijeta. Prijatelji imaju važnu ulogu u našim životima, oni su naši savjetnici, vođe, učitelji, pomagači… Pokažite im da ih istinski volite i cijenite, podsjetite se da su vrijedan dio Vašeg života, i iznenadite ih znakom pažnje, bez obzira gdje se nalaze.