« Listopad 2017 »

11.12.2017. 12:19
11. prosinca - Svjetski dan UNICEF-a
Generalna skupština Ujedinjenih naroda, 11. prosinca 1946. godine osnovala je organizaciju za pomoć djeci – UNICEF (United Nations Children's Fund). Nastao je s ciljem pružanja pomoći djeci poslijeratne Europe. Danas je najveći dio napora UNICEF-a je usmjeren na djecu u zemljama u razvoju.

11.12.2017. 10:57
11. prosinca - Međunarodni dan planina
Međunarodni dan planina obilježava se od 2003. godine s ciljem upoznavanja šire javnosti s planinskim područjima, njihovim vrijednostima i problemima. Ovogodišnji Međunarodni dan planina posvećen je planinama i šumama. Cilj mu je povećati svijest javnosti o važnosti planinskih šuma te uloge koju one imaju kao i njihovog utjecaja na mjere prilagođavanja klimatskim promjenama.

06.12.2017. 08:40
6. prosinca - Blagdan svetog Nikole
U katoličkom svijetu, ali i općenito u tzv. zapadnoj kulturi 6. prosinca slavi se Sveti Nikola. Djeca ga najčešće povezuju s darovima koje dobra djeca pronalaze u svojim čizmicama, a poznaju i Krampusa koji donosi šibe za zločestu djecu. No, tko je zapravo bio Sveti Nikola i od kuda dolazi legenda o darivanju djece?

15.12.2017. 10:14
Dovršena izrada svih 240 scenarija poučavanja
Objavom preostalih 70 scenarija za STEM predmete, Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet u suradnji s projektnim partnerima dovršila je izradu svih 240 scenarija poučavanja koji su razvijani u sklopu pilot projekta "e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola".

13.12.2017. 15:16
Webinar: SEN pupils in my class – There’s always one more question to be asked
U srijedu, 20. prosinca 2017. godine od 20 do 21 sat Hrvatsko udruženje profesora engleskog jezika u suradnji s CARNetom održat će webinar pod nazivom SEN pupils in my class – There’s always one more question to be asked.

04.12.2017. 10:31
CARNet domaćin međunarodnog partnerskog sastanka projekta CRISS
U siječnju 2017. godine Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet priključila se međunarodnom projektu CRISS (Demonstration of a scalable and cost-effective cloud-based digital learning infrastructure through the Certification of digital competences in primary and secondary schools) koji se provodi u okviru programa Europske unije Obzor 2020.

u4energy

U4energy je prvo europsko natjecanje u obrazovanju o energiji koje organizira Europska komisija. Ove školske godine naša škola prijavila se na natjecanje u4energy u kategoriji "Najbolja školska kampanja o energetskoj učinkovitosti". Pokretači i nosioci ove kampanje bili su članovi WEBtima i njihova voditeljica. Slogan naše kampanje bio je "SUNCE PRIZIVAJ, ENERGIJU DOBIVAJ", kojeg je osmislio učenik 4. razreda PO Šandrovac Manuel Husnjak, dok su logo kampanje izradili Marko Bačak, Mihael Husnjak i Luka Zeman pod satom informatike.

U sklopu kampanje koju smo provodili cijelu 2011./2012. šk.godinu, proveli smo niz raznih aktivnosti koje smo prikazali na posebnoj web stranici "ENERGIJA - NAŠA BUDUĆNOST", koju smo kreirali na google sites.

Glavni cilj U4energy’ natjecanja je povećanje osviještenosti o važnosti energetske učinkovitosti među mladima i dobivanje priznanja i stjecanje vidljivosti za napore učitelja i učenika začetnika na ovom projektu, koji su inspiracija onima koji dolaze.

Tijekom ljetnih mjeseci posvećena mreža Nacionalna U4energy mjesta za kontakt koordinira nacionalne žirije kako bi odabrala nacionalne pobjednike za svako od tri U4energy kategorije natjecanja.

Među nacionalnim pobjednicima, veliki europski žiri će odabrati šest europskih finalista, koji će biti pozvani na jesen na svečano preuzimanje nagrade u Bruxelles.

Nacionalne nagrade za sve kategorije:  uključuju i certifikate sudjelovanja, nagrada za škole, brendirane energetske naprave za učenike/ učitelje.
Europske nagrade za sve kategorije: potvrda o sudjelovanju i trofej za pobjedničke škole. Novčana nagrada u vrijednosti od € 3,000 bit će dodijeljena Europskim pobjednicima.
Predstavnici škole pobjednika i drugoplasirane škole ( otkrivamo ih na ceremoniji) bit će pozvani na dvodnevnu ceremoniju dodjele europske nagrade.

Među prijavljenim školama iz Republike Hrvatske naša škola proglašena je NACIONALNIM POBJEDNIKOM u C kategoriji za najbolju školsku kampanju o energetskoj učinkovitosti i u studenom dvoje naših predstavnika odlazi u Bruxelles na svečano preuzimanje nagrade.

LINK NA STRANICU (klikni na sliku)

Naša potvrda o sudjelovanju:

Više o u4energy natjecanju možete pročitati na stranici: www.u4energy.eu