« Lipanj 2017 »

Ukupno: 2220002

21.09.2017. 08:51
21. rujna - Međunarodni dan mira
Diljem svijeta 21. rujna se obilježava Međunarodni dan mira. Rezolucijom UN-a iz 2001. godine 21. rujna određen je danom nenasilja i prekida neprijateljstava na globalnoj razini. Međunarodni dan mira utemeljila je Opća skupština UN još 1981. u cilju obilježavanja i jačanja ideala mira među svim narodima i državama, namijenivši za njegovo obilježavanje treći utorak u rujnu.

21.09.2017. 08:48
21. rujna - Dan sadnje drveta
Dan sadnje drveta iniciran je u Finskoj 2004. godine a povezan je s osvješćivanjem javnosti javnosti o klimatskim promjenama i različitim ekosustavima na Zemlji. Sadnjom drveta pomažemo našem planetu. Dan sadnje drveta jedna je od najpoznatijih aktivnosti ENO programa.

16.09.2017. 08:45
16. do 22. rujna - Europski tjedan kretanja
Svake godine, počevši od 2002., Europski tjedan mobilnosti (European Mobility Week) se organizira od 16. do 22. rujna i posvećen je održivom kretanju / mobilnosti.

22.09.2017. 09:29
Webinar: The Complete Beginner’s Guide to Interactive Student Notebooks
U četvrtak, 28. rujna 2017. godine od 19 do 20 sati Hrvatsko udruženje profesora engleskog u suradnji s CARNetom održat će webinar pod nazivom The Complete Beginner’s Guide to Interactive Student Notebooks. Webinar je prvenstveno namijenjen učiteljima i nastavnicima engleskog jezika, ali i učiteljima i nastavnicima drugih predmeta koji bi htjeli promijeniti praksu korištenja uobičajenih bilježnica u svojoj nastavi.

21.09.2017. 13:47
CARNet potpisao ugovor za izradu 72 e-lektire
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet u sklopu nacionalnog pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“ potpisala je Ugovor o nabavi usluge izrade 72 e-lektire. Ugovor je potpisan s dobavljačem Bulaja naklada d.o.o., a potpisali su ga ravnatelj CARNeta Goran Kezunović i direktor Bulaja naklade d.o.o. Zvonimir Bulaja.

15.09.2017. 13:39
Razvoj generičkih kompetencija učenika u projektu ATS2020
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet poziva sve zainteresirane na prezentaciju pokusne primjene modela projekta ATS2020 (Assesment of Transversal Skills 2020), koja će se održati u petak 22. rujna 2017. godine u prostorijama CARNeta, Josipa Marohnića 5, Zagreb.

u4energy

U4energy je prvo europsko natjecanje u obrazovanju o energiji koje organizira Europska komisija. Ove školske godine naša škola prijavila se na natjecanje u4energy u kategoriji "Najbolja školska kampanja o energetskoj učinkovitosti". Pokretači i nosioci ove kampanje bili su članovi WEBtima i njihova voditeljica. Slogan naše kampanje bio je "SUNCE PRIZIVAJ, ENERGIJU DOBIVAJ", kojeg je osmislio učenik 4. razreda PO Šandrovac Manuel Husnjak, dok su logo kampanje izradili Marko Bačak, Mihael Husnjak i Luka Zeman pod satom informatike.

U sklopu kampanje koju smo provodili cijelu 2011./2012. šk.godinu, proveli smo niz raznih aktivnosti koje smo prikazali na posebnoj web stranici "ENERGIJA - NAŠA BUDUĆNOST", koju smo kreirali na google sites.

Glavni cilj U4energy’ natjecanja je povećanje osviještenosti o važnosti energetske učinkovitosti među mladima i dobivanje priznanja i stjecanje vidljivosti za napore učitelja i učenika začetnika na ovom projektu, koji su inspiracija onima koji dolaze.

Tijekom ljetnih mjeseci posvećena mreža Nacionalna U4energy mjesta za kontakt koordinira nacionalne žirije kako bi odabrala nacionalne pobjednike za svako od tri U4energy kategorije natjecanja.

Među nacionalnim pobjednicima, veliki europski žiri će odabrati šest europskih finalista, koji će biti pozvani na jesen na svečano preuzimanje nagrade u Bruxelles.

Nacionalne nagrade za sve kategorije:  uključuju i certifikate sudjelovanja, nagrada za škole, brendirane energetske naprave za učenike/ učitelje.
Europske nagrade za sve kategorije: potvrda o sudjelovanju i trofej za pobjedničke škole. Novčana nagrada u vrijednosti od € 3,000 bit će dodijeljena Europskim pobjednicima.
Predstavnici škole pobjednika i drugoplasirane škole ( otkrivamo ih na ceremoniji) bit će pozvani na dvodnevnu ceremoniju dodjele europske nagrade.

Među prijavljenim školama iz Republike Hrvatske naša škola proglašena je NACIONALNIM POBJEDNIKOM u C kategoriji za najbolju školsku kampanju o energetskoj učinkovitosti i u studenom dvoje naših predstavnika odlazi u Bruxelles na svečano preuzimanje nagrade.

LINK NA STRANICU (klikni na sliku)

Naša potvrda o sudjelovanju:

Više o u4energy natjecanju možete pročitati na stranici: www.u4energy.eu