ovdje možete glasati za

NAJ

nastavnika/nastavnicu

u 2017./2018. školskoj godini

ANKETA se otvara klikom na sliku

« Travanj 2018 »

11.04.2018. 13:35
11. travnja - Dan Parkinsonove bolesti
Parkinsonova bolest uzrokuje usporenost pokreta, ukočenost mišića i zglobova. Tri glavna simptoma bolesti su drhtanje, ukočenost mišića i usporenost pokreta. Parkinsonova je bolest vjerojatno najpoznatiji neurološki poremećaj kretanja, od kojeg u Europi boluje više od milijun ljudi.

27.03.2018. 08:50
27. ožujka - Svjetski dan kazališta
Svjetski dan kazališta pokrenuo je Međunarodni teatarski institut ITI, koji organizira pisanje svjetske poruke, a pisanje hrvatske poruke organizira Hrvatsko društvo dramskih umjetnika (HDDU). Ovogodišnju međunarodnu poruku napisala je francuska filmska i kazališna glumica Isabelle Huppert, dok je autor hrvatske poruke ove godine redatelj Georgij Paro.

23.03.2018. 09:17
23. ožujka - Svjetski meteorološki dan
Svjetski meteorološki dan obilježava se u znak sjećanja na 23. ožujka 1950. godine, kada je službeno osnovana Svjetska meteorološka organizacija (WMO) - međuvladina organizacija i specijalizirana agencija Organizacije ujedinjenih naroda koja okuplja 185 članica. Temeljni program WMO-a je služba Svjetskoga meteorološkog bdjenja (World Weather Watch, kratica WWW).

18.04.2018. 13:36
CARNET uživo prenosi predavanje o medijskoj pismenosti i lažnim vijestima
Predavanje i radionicu pod nazivom “Zašto je važna (novo)medijska pismenost: primjer lažnih vijesti”, koja se u četvrtak, 19. travnja 2018. godine, od 11 sati i 25 minuta održava u Osijeku, može se uživo pratiti na CARNET-ovoj platformi Meduza.

09.04.2018. 09:34
CARNET dovodi više od 300 inovativnih ravnatelja i profesora u Zadar
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET u suradnji sa Sveučilištem u Zadru organizira 10. i 11. travnja peti po redu skup Suvremene tehnologije u obrazovanju – STO 2018

06.04.2018. 11:09
Webinar: Osnove Robotskog kazališta lutaka i izrada scenarija za predstavu
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET organizira webinar namijenjen odgojno-obrazovnim djelatnicima osnovnih i srednjih škola na kojem će imati priliku naučiti osnove i mogućnosti Robotskog kazališta lutaka i kako izraditi scenarij za predstavu.

Flashpoint
Autor: Adriana Marjanović, 17. 1. 2013.

Serija koja je inspirirana Jedinicom za krizna djelovanja [slobodan prijevod] (Emergency Task Force) iz Toronta, prati članove tima SRU - Strategic Response Unit (Jedinica za strateška djelovanja). To je jedinica sastavljena od vrhunskih profesionalaca i njihov posao je raznolik - od spašavanja taoca, razbijanja bandi, razmontiranja bombi, smirivanja tinejdžera koji žele izvršiti samoubojstvo, zaštita VIP osoba... Njihova oprema i naoružanje su vrhunski modeli najnovije tehnologije, ali ono što ih razlikuje od ostalih timova jest dar riječi, poznavanje ljudske intuicije, instinkt kada treba pregovarati, a kad treba poduzeti nešto više... Kada stignu na scenu, oni su glavni, njihov posao nije nimalo lak i prepun je pritiska i rizika... Ovo je serija koja se ne temelji samo na akciji, to je emocionalno putovanje koje odlično pokazuje i prati živote članova tima i pritiske i rizike kojima su oni svakodnevno izloženi.

Elitna taktička postrojba kanadske policije, tzv. Stratigic Responce Unit (SRU) rješava probleme za koje obični čuvari reda nisu obučeni. Otmice, terorističke prijetnje, dobro organizirane i naoružane kriminalističke skupine neke su od prijetnji s kojima se SRU suočava. Opremljeni najnaprednijim tehnološkim inovacijama i oružjem, članovi specijalnog tima koriste taktička i pregovaračka znanja pri rješavanju opasnih situacija, no ukoliko se miroljubljiv pristup pokaže neuspjelim, ubojita sila elitne jedinice uvest će red. Nezaustavljivu postrojbu SRU čine Ed Lane (Hugh Dillion), Julianna „Jules“ Callaghan (Amy Jo Johnson), Lewis „Lou“ Young (Mark Taylor), Gregory „Greg“ Parker (Enrico Colantoni), Mike „Spike“ Scarlatti (Sergio Di Zio), Roland „Rolie“ Cray (Gabriel Hogan), Kevon „Wordy“ Wordsworth (Michael Cram) te Sam Braddock (David Paetkau).

Izvor: http://www.prijevodi-online.org/smf/index.php?topic=658.0