« Listopad 2018 »

18.10.2018. 08:50
18. listopada - Europski dan suzbijanja trgovanja ljudima
Trgovina ljudima je ropstvo modernog doba čije su žrtve najčešće žene i djeca koji se seksualno iskorištavaju i tjeraju na prisilni rad. Procjenjuje se da u Europi godišnje nekoliko stotina tisuća ljudi postanu žrtvama trgovine ljudima.

16.10.2018. 14:06
16. listopada - Svjetski dan hrane
Svjetski dan hrane obilježava se 16. listopada, na dan kada je 1945. godine osnovan “Food and Agriculture Organization” (FAO), ogranak Ujedinjenih naroda koji se bavi hranom i razvojem agrikulture u svijetu. Otkako postoji, FAO se bavi problematikom nedostupnosti hrane, s posebnom pažnjom na zemlje u razvoju.

15.10.2018. 09:50
15. listopada - Međunarodni dan bijelog štapa
Međunarodni dan bijelog štapa obilježava se 15. listopada. U Hrvatskoj se s obilježavanjem počelo 1996. godine pa se tako Hrvatska priključila mnogobrojnim zemljama u kojima je Međunarodni dan bijelog štapa prerastao u Međunarodni dan slijepih kojom se prilikom najšira javnost upoznaje s problematikom slijepih osoba.

24.09.2018. 14:45
Objavljen preliminarni program 20. CARNET-ove korisničke konferencije CUC 2018
Objavljen je preliminarni program 20. CARNET-ove korisničke konferencije CUC 2018 koja će se pod nazivom “CUC20: mreža ideja” održati od 21. do 23. studenoga 2018. godine u Konvencijskom centru Šibenik.

19.09.2018. 14:56
U okviru CECIIS-a održan Dan e-Škola
Na Fakultetu organizacije i informatike u Varaždinu započela je trodnevna znanstvena konferencija posvećena informacijskim i inteligentnim sustavima - CECIIS 2018.

29.08.2018. 10:24
Webinar za učenike i roditelje: analitike učenja u e-Školama
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET organizira webinar na temu sustava za analitike učenja koji je osmišljen u okviru pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“.

Flashpoint
Autor: Adriana Marjanović, 17. 1. 2013.

Serija koja je inspirirana Jedinicom za krizna djelovanja [slobodan prijevod] (Emergency Task Force) iz Toronta, prati članove tima SRU - Strategic Response Unit (Jedinica za strateška djelovanja). To je jedinica sastavljena od vrhunskih profesionalaca i njihov posao je raznolik - od spašavanja taoca, razbijanja bandi, razmontiranja bombi, smirivanja tinejdžera koji žele izvršiti samoubojstvo, zaštita VIP osoba... Njihova oprema i naoružanje su vrhunski modeli najnovije tehnologije, ali ono što ih razlikuje od ostalih timova jest dar riječi, poznavanje ljudske intuicije, instinkt kada treba pregovarati, a kad treba poduzeti nešto više... Kada stignu na scenu, oni su glavni, njihov posao nije nimalo lak i prepun je pritiska i rizika... Ovo je serija koja se ne temelji samo na akciji, to je emocionalno putovanje koje odlično pokazuje i prati živote članova tima i pritiske i rizike kojima su oni svakodnevno izloženi.

Elitna taktička postrojba kanadske policije, tzv. Stratigic Responce Unit (SRU) rješava probleme za koje obični čuvari reda nisu obučeni. Otmice, terorističke prijetnje, dobro organizirane i naoružane kriminalističke skupine neke su od prijetnji s kojima se SRU suočava. Opremljeni najnaprednijim tehnološkim inovacijama i oružjem, članovi specijalnog tima koriste taktička i pregovaračka znanja pri rješavanju opasnih situacija, no ukoliko se miroljubljiv pristup pokaže neuspjelim, ubojita sila elitne jedinice uvest će red. Nezaustavljivu postrojbu SRU čine Ed Lane (Hugh Dillion), Julianna „Jules“ Callaghan (Amy Jo Johnson), Lewis „Lou“ Young (Mark Taylor), Gregory „Greg“ Parker (Enrico Colantoni), Mike „Spike“ Scarlatti (Sergio Di Zio), Roland „Rolie“ Cray (Gabriel Hogan), Kevon „Wordy“ Wordsworth (Michael Cram) te Sam Braddock (David Paetkau).

Izvor: http://www.prijevodi-online.org/smf/index.php?topic=658.0