ovdje možete glasati za

NAJ

nastavnika/nastavnicu

u 2017./2018. školskoj godini

ANKETA se otvara klikom na sliku

« Srpanj 2018 »

11.07.2018. 07:56
11. srpnja - Svjetski dan stanovništva
Svjetski dan stanovništva slavi se svake godine 11. srpnja, s ciljem podizanja svijesti o globalnim pitanjima stanovništva. Ujedinjeni narodi proglasili su 11. srpnja 1989. godine Svjetskim danom stanovništva (dan kad je ukupna svjetska populacija dosegla razinu od pet milijardi ljudi) kako bi se ukazalo na hitnost i važnost populacijskih pitanja u kontekstu općih razvojnih planova i programa te na potrebu pronalaženja rješenja na ta pitanja.

21.06.2018. 08:59
21. lipnja - Prvi dan ljeta
Ljeto je jedno od četiri godišnja doba i najtoplije je od njih. Na sjevernoj polutki traje otprilike od 20. lipnja do 23. rujna. Na južnoj polutki traje od oko 20. prosinca do oko 21. ožujka. Po konvenciji ljeto na sjevernoj Zemljinoj polutki traje dio lipnja, cijeli srpanj, kolovoz i dio rujna, a na južnoj Zemljinoj polutki dio prosinca, cijeli siječanj, veljača i dio ožujka.

21.06.2018. 08:57
21. lipnja - Svjetski dan glazbe
U mnogim zemljama svijeta, 21. lipnja obilježava se kao Svjetski dan glazbe, odnosno Fete de la Musique. Toga dana glazbenici amateri, ali i profesionalci, besplatno nastupaju na javnim gradskim površinama podsjećajući na važnost glazbe u svakodnevnome životu.

18.07.2018. 12:28
Svečano potpisan Ugovor o dodjeli bespovratnih sredstava za strateški projekt Hrvatski znanstveni i obrazovni oblak (HR-ZOO)
U srijedu, 18. srpnja 2018. godine u Ministarstvu znanosti i obrazovanja potpisan je Ugovor o dodjeli bespovratnih sredstava za strateški projekt „Hrvatski znanstveni i obrazovni oblak (HR-ZOO)", referentnog broja KK.01.1.1.08.0001, u okviru „Operativnog programa Konkurentnost i kohezija 2014. -2020."

02.07.2018. 10:31
Ministarstvo znanosti i obrazovanja, CARNET i UNESCO surađuju u pripremi Strategije digitalne zrelosti škola
U sklopu provedbe projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)“ u Zagrebu se, od 2. do 4. srpnja 2018. godine, održava posljednja radionica Povjerenstva za izradu Strategije digitalne zrelosti škola. Radionicu organizira Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET kao nositelj pilot projekta e-Škole, u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja te stručnjacima iz UNESCO-a.

02.07.2018. 09:43
Webinar: Život Engleskog jezika u Školi za život
Ministarstvo znanosti i obrazovanja, u suradnji s Hrvatskom akademskom i istraživačkom mrežom - CARNET i i Hrvatskim udruženjem profesora engleskog, organizira webinar pod nazivom Život Engleskog jezika u Školi za Život. Webinar će se održati u ponedjeljak, 9. srpnja 2018. godine od 20 do 21 sat.

Flashpoint
Autor: Adriana Marjanović, 17. 1. 2013.

Serija koja je inspirirana Jedinicom za krizna djelovanja [slobodan prijevod] (Emergency Task Force) iz Toronta, prati članove tima SRU - Strategic Response Unit (Jedinica za strateška djelovanja). To je jedinica sastavljena od vrhunskih profesionalaca i njihov posao je raznolik - od spašavanja taoca, razbijanja bandi, razmontiranja bombi, smirivanja tinejdžera koji žele izvršiti samoubojstvo, zaštita VIP osoba... Njihova oprema i naoružanje su vrhunski modeli najnovije tehnologije, ali ono što ih razlikuje od ostalih timova jest dar riječi, poznavanje ljudske intuicije, instinkt kada treba pregovarati, a kad treba poduzeti nešto više... Kada stignu na scenu, oni su glavni, njihov posao nije nimalo lak i prepun je pritiska i rizika... Ovo je serija koja se ne temelji samo na akciji, to je emocionalno putovanje koje odlično pokazuje i prati živote članova tima i pritiske i rizike kojima su oni svakodnevno izloženi.

Elitna taktička postrojba kanadske policije, tzv. Stratigic Responce Unit (SRU) rješava probleme za koje obični čuvari reda nisu obučeni. Otmice, terorističke prijetnje, dobro organizirane i naoružane kriminalističke skupine neke su od prijetnji s kojima se SRU suočava. Opremljeni najnaprednijim tehnološkim inovacijama i oružjem, članovi specijalnog tima koriste taktička i pregovaračka znanja pri rješavanju opasnih situacija, no ukoliko se miroljubljiv pristup pokaže neuspjelim, ubojita sila elitne jedinice uvest će red. Nezaustavljivu postrojbu SRU čine Ed Lane (Hugh Dillion), Julianna „Jules“ Callaghan (Amy Jo Johnson), Lewis „Lou“ Young (Mark Taylor), Gregory „Greg“ Parker (Enrico Colantoni), Mike „Spike“ Scarlatti (Sergio Di Zio), Roland „Rolie“ Cray (Gabriel Hogan), Kevon „Wordy“ Wordsworth (Michael Cram) te Sam Braddock (David Paetkau).

Izvor: http://www.prijevodi-online.org/smf/index.php?topic=658.0