ovdje možete glasati za

NAJ

nastavnika/nastavnicu

u 2017./2018. školskoj godini

ANKETA se otvara klikom na sliku

« Kolovoz 2018 »

13.08.2018. 09:18
13. kolovoza - Međunarodni dan ljevaka
Međunarodni dan  ljevaka je dan kojim se diljem svijeta pokušava pobuditi svijest o prednostima i nedostacima te osobine. Britanski Klub ljevaka je 13. kolovoza 1992. po prvi puta organizirao obilježavanje Međunarodnog dana ljevaka.

03.08.2018. 15:28
4. kolovoza - Dan prijateljstva
Godine 1935. Kongres Sjedinjenih Američkih Država posvetio je jedan dan u godini prijateljima i prijateljstvu, i taj je dan proglašen Nacionalnim danom prijateljstva, i od tada se svake godine, prve nedjelje u mjesecu kolovozu, slavi Dan prijateljstva.

03.08.2018. 15:27
4. kolovoza - Dan dupina
Od 1993. godine svaka je prva subota u kolovozu u Velom Lošinju rezervirana za Dan dupina. To je tradicionalna manifestacija u organizaciji nevladine udruge Plavi svijet Institut za istraživanje i zaštitu mora, a obilježit će je cijeli niz događanja od izložbe dječjih crteža, preko sportskih natjecanja, koncerata i prigodnih programa vezanih uz dupine.

02.08.2018. 13:06
Pilot projektom e-Škole započela digitalna transformacija škola u Hrvatskoj
Škole koje sudjeluju u CARNET-ovom pilot projektu "e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola" značajno su napredovale u primjeni digitalnih tehnologija, pokazuju rezultati završnog vrednovanja digitalne zrelosti škola koje su CARNET i Fakultet organizacije i informatike Sveučilišta u Zagrebu (FOI), akademski partner na projektu, proveli u razdoblju od veljače do travnja ove godine.

18.07.2018. 12:28
Svečano potpisan Ugovor o dodjeli bespovratnih sredstava za strateški projekt Hrvatski znanstveni i obrazovni oblak (HR-ZOO)
U srijedu, 18. srpnja 2018. godine u Ministarstvu znanosti i obrazovanja potpisan je Ugovor o dodjeli bespovratnih sredstava za strateški projekt „Hrvatski znanstveni i obrazovni oblak (HR-ZOO)", referentnog broja KK.01.1.1.08.0001, u okviru „Operativnog programa Konkurentnost i kohezija 2014. -2020."

02.07.2018. 10:31
Ministarstvo znanosti i obrazovanja, CARNET i UNESCO surađuju u pripremi Strategije digitalne zrelosti škola
U sklopu provedbe projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)“ u Zagrebu se, od 2. do 4. srpnja 2018. godine, održava posljednja radionica Povjerenstva za izradu Strategije digitalne zrelosti škola. Radionicu organizira Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET kao nositelj pilot projekta e-Škole, u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja te stručnjacima iz UNESCO-a.

Halloween muffins
Autor: Luka Zeman, 30. 10. 2012.

Donosimo vam recept kako ispeći čokoladne muffine -čudovišta "halloween"....

Sastojci za muffine (za 16 muffina):

• 50 g kakaa u prahu
  • 240 ml kipuće vode
  • 175 g brašna – mješavine oštrog i glatkog ili brašno za dizana tijesta
  • 2 žličice praška za pecivo
  • pola žličice soli
  • 110 g margarina za kolače, na sobnoj temperaturi
  • 200 g bijelog šećera
  • 2 velika jaja
  • 2 žličice čistog ekstrakta vanilije
  • 16 papirnatih čašica za muffine

ZA UKRAŠAVANJE:

• 120 g čokolade za kuhanje, grubo nasjeckane ili natrgane
  • 150 g margarina za kreme, sobne temperature
  • 160 g šećera u prahu, prosijanog
  • 1 i 1/2 žličice ekstrakta vanilije

ZA ZUBE I OČI:

Priprema:

Zagrijte pećnicu na 200 stupnjeva CelziJusa.
U zdjeli promiješate kipuću vodu i kakao, sve dok se ne pretvore u glatku smjesu. Ostavite na sobnoj temperaturi.
U drugoj zdjeli pomješajte brašno, prašak za pecivo i sol.
U trećoj (najvećoj) zdjeli električnim mikserom izmiksajte margarin i šećer, pa nakon toga dodajte jedno po jedno jaje i miksajte sve dok smjesa ne postane glatka. Dodajte ekstrakt vanilije te na kraju mješavinu brašna i dobro izmiksajte (ali ne predugo).
Dodajte smjesu ohlađenog kakaa i lagano izmješajte dok i ta smjesa ne postane glatka.
Stavite papirnate čašice u kalup ili tijesto stavite direktno u kalup koji ste prije namazali margarinom i ispunite svaku čašicu oko dvije trećine sa smjesom.
Pecite oko 16-20 minuta dok muffini ne narastu i budu elastični na dodir (kad zapiknete čačkalicu u muffin, ona izađe čista). Ostavite ih da se hlade.

ČOKOLADNA KREMA:

Rastopite čokoladu na pari. Maknite s vatre i ostavite da se ohladi na sobnu temperaturu.
U drugoj posudi izmiksajte margarin dok ne postane gladak (oko 1 minutu). Dodajte šećer i tucite dok smjesa ne postane kremasta (oko 2 minute) te dodajte vanilin ekstrakt. Dodajte čokoladu i miksajte na niskoj brzini dok  se smjesa ne pretvori u ujednačenu kremu. Tada povećajte brzinu (srednje brzo) i miksajte dok krema ne postane glatka i sjajna (oko 2 -3 minute).

UKRAŠAVANJE:

Izvor: http://www.coolinarika.com/