« Svibanj 2017 »

Ukupno: 2194236

25.05.2017. 09:48
25. svibnja - Međunarodni dan nestale djece
Međunarodni dan nestale djece obilježava se od 1983. godine svakog 25. svibnja čime se odaje počast nestaloj i pronađenoj djeci ali i podiže senzibilitet građana po pitanju ovog fenomena.

24.05.2017. 08:20
24. svibnja - Europski dan parkova
Obilježavanje Europskog dana parkova inicirano je od strane Federacije EUROPARC s ciljem podizanja svijesti o zaštićenim područjima i parkovima. Prvi je put obilježen 1999. godine kad je organiziran širok spektar aktivnosti u zaštićenim područjima, s naglaskom na važnost zaštite prirode.

22.05.2017. 07:09
22. svibnja – Međunarodni dan biološke raznolikosti
Na konferenciji Ujedinjenih naroda o okolišu i razvoju u Rio de Janeirou 1992. godine, 157 zemalja svijeta, među kojima i Hrvatska, potpisalo je Konvenciju o biološkoj raznolikosti (The Convention on Biological Diversity - CBD).

25.05.2017. 15:21
Održan prvi TeachMeet u sklopu pilot projekta e-Škole
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet održala je u četvrtak, 25. svibnja 2017. godine prvi TeachMeet, susret nastavnika koji aktivno sudjeluju u okviru zajednice praktičara koja je organizirana u sklopu provedbe nacionalnog pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“.

24.05.2017. 14:56
Snimka webinara za sve učenike koji upisuju I. razred srednje škole
U srijedu, 24. svibnja 2017. godine, Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNet, u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja održala je informativni webinar namijenjen svim učenicima koji upisuju I. razred srednje škole u školskoj godini 2017./2018.

22.05.2017. 15:42
Poziv na prethodno savjetovanje sa zainteresiranim gospodarskim subjektima
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNet planira objaviti postupak javne nabave za Nabavu usluge izrade obrazovnih sadržaja i provedbu edukacija u sklopu projekta "e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)''.

Kutak za roditelje
Obavijest o upisu u 1. razred
Autor: Sanja Vranješević, 9. 2. 2016.

UPIS U I. RAZRED OSNOVNE ŠKOLE - OBAVIJEST

Ove godine u I. razred osnovne škole upisuju se djeca koja do 1. travnja  2016. godine navršavaju šest godina života (djeca rođena od 1.travnja 2009. do 31. ožujka 2010. godine).

Pregledi djece za upis u I. razred počinju 1. travnja 2016. godine i traju do 15. lipnja 2016. godine.

Roditelji/skrbnici će dobiti pozive sa svim podacima (terminima pregleda, potrebnoj dokumentaciji i dr. obavijestima).

Ako ste imali nekakvu promjenu vezanu za osobne podatke (adresa stanovanja, prezime ili dr.), obratite se osnovnoj školi kojoj pripadate prema mjestu prebivališta.

Za prijevremeni upis djeteta u prvi razred osnovne škole javiti se u Ured najkasnije do 31. ožujka.

Pregled prije upisa u prvi razred obavlja se u školama i ambulantama prema dogovorenim terminima za pripadajuće osnovne škole.

Prije pregleda kod liječnice školske medicine potrebno je obaviti testiranje u školi u koju će se dijete upisati (obradu kod članova Stručnog povjerenstva škole )

Za pregled  je neophodno slijedeće:

dijete treba doći s jednim roditeljem/skrbnikom
zdravstvenu iskaznicu s OIB-om i MBO brojem
iskaznicu cijepljenja s datumima cijepljenja
zdravstveni karton na uvid ili potvrdu izabranog pedijatra kod kojeg se dijete liječi
nalaz krvi (ne stariji od 6 mjeseci) i mokraće (ne stariji od mjesec dana)
potvrdu stomatologa
ostalu zdravstvenu dokumentaciju

Pregled kod liječnika obuhvaća:

otvaranje osobnog zdravstvenog kartona školskog djeteta uzimanjem opširne anamneze i heteroanamneze;  kontrolu oštrine vida;  orijentacionu procjenu sluha;  mjerenje težine i visine; detaljan klinički pregled: usna šupljina, srce, pluća, kralježnica, stopala, ekstremiteti, spolovilo; kontrolu govora;  procjenu razvoja grafomotorike, percepcije, psihičkog razvoja, ispitivanje emocionalnog razvoja i socijalne zrelosti

Na kraju, pregled obuhvaća i cijepljenje za ospice, zaušnjake i rubeolu, a polaskom u školu za difteriju, tetanus i dječju paralizu.

Ako postoje nejasnoće vezane za upis možete se obratiti školi ili Uredu na broj telefona 278-125 ili doći osobno u Ured državne uprave u Bjelovarsko-bilogorskoj županiji, Služba za društvene djelatnosti, II. kat, soba 92.

Izvor: defektologinja škole