« Rujan 2017 »

Ukupno: 2220002

21.09.2017. 08:51
21. rujna - Međunarodni dan mira
Diljem svijeta 21. rujna se obilježava Međunarodni dan mira. Rezolucijom UN-a iz 2001. godine 21. rujna određen je danom nenasilja i prekida neprijateljstava na globalnoj razini. Međunarodni dan mira utemeljila je Opća skupština UN još 1981. u cilju obilježavanja i jačanja ideala mira među svim narodima i državama, namijenivši za njegovo obilježavanje treći utorak u rujnu.

21.09.2017. 08:48
21. rujna - Dan sadnje drveta
Dan sadnje drveta iniciran je u Finskoj 2004. godine a povezan je s osvješćivanjem javnosti javnosti o klimatskim promjenama i različitim ekosustavima na Zemlji. Sadnjom drveta pomažemo našem planetu. Dan sadnje drveta jedna je od najpoznatijih aktivnosti ENO programa.

16.09.2017. 08:45
16. do 22. rujna - Europski tjedan kretanja
Svake godine, počevši od 2002., Europski tjedan mobilnosti (European Mobility Week) se organizira od 16. do 22. rujna i posvećen je održivom kretanju / mobilnosti.

22.09.2017. 09:29
Webinar: The Complete Beginner’s Guide to Interactive Student Notebooks
U četvrtak, 28. rujna 2017. godine od 19 do 20 sati Hrvatsko udruženje profesora engleskog u suradnji s CARNetom održat će webinar pod nazivom The Complete Beginner’s Guide to Interactive Student Notebooks. Webinar je prvenstveno namijenjen učiteljima i nastavnicima engleskog jezika, ali i učiteljima i nastavnicima drugih predmeta koji bi htjeli promijeniti praksu korištenja uobičajenih bilježnica u svojoj nastavi.

21.09.2017. 13:47
CARNet potpisao ugovor za izradu 72 e-lektire
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet u sklopu nacionalnog pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“ potpisala je Ugovor o nabavi usluge izrade 72 e-lektire. Ugovor je potpisan s dobavljačem Bulaja naklada d.o.o., a potpisali su ga ravnatelj CARNeta Goran Kezunović i direktor Bulaja naklade d.o.o. Zvonimir Bulaja.

15.09.2017. 13:39
Razvoj generičkih kompetencija učenika u projektu ATS2020
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet poziva sve zainteresirane na prezentaciju pokusne primjene modela projekta ATS2020 (Assesment of Transversal Skills 2020), koja će se održati u petak 22. rujna 2017. godine u prostorijama CARNeta, Josipa Marohnića 5, Zagreb.

Kutak za roditelje
Obavijest o upisu u 1. razred
Autor: Sanja Vranješević, 9. 2. 2016.

UPIS U I. RAZRED OSNOVNE ŠKOLE - OBAVIJEST

Ove godine u I. razred osnovne škole upisuju se djeca koja do 1. travnja  2016. godine navršavaju šest godina života (djeca rođena od 1.travnja 2009. do 31. ožujka 2010. godine).

Pregledi djece za upis u I. razred počinju 1. travnja 2016. godine i traju do 15. lipnja 2016. godine.

Roditelji/skrbnici će dobiti pozive sa svim podacima (terminima pregleda, potrebnoj dokumentaciji i dr. obavijestima).

Ako ste imali nekakvu promjenu vezanu za osobne podatke (adresa stanovanja, prezime ili dr.), obratite se osnovnoj školi kojoj pripadate prema mjestu prebivališta.

Za prijevremeni upis djeteta u prvi razred osnovne škole javiti se u Ured najkasnije do 31. ožujka.

Pregled prije upisa u prvi razred obavlja se u školama i ambulantama prema dogovorenim terminima za pripadajuće osnovne škole.

Prije pregleda kod liječnice školske medicine potrebno je obaviti testiranje u školi u koju će se dijete upisati (obradu kod članova Stručnog povjerenstva škole )

Za pregled  je neophodno slijedeće:

dijete treba doći s jednim roditeljem/skrbnikom
zdravstvenu iskaznicu s OIB-om i MBO brojem
iskaznicu cijepljenja s datumima cijepljenja
zdravstveni karton na uvid ili potvrdu izabranog pedijatra kod kojeg se dijete liječi
nalaz krvi (ne stariji od 6 mjeseci) i mokraće (ne stariji od mjesec dana)
potvrdu stomatologa
ostalu zdravstvenu dokumentaciju

Pregled kod liječnika obuhvaća:

otvaranje osobnog zdravstvenog kartona školskog djeteta uzimanjem opširne anamneze i heteroanamneze;  kontrolu oštrine vida;  orijentacionu procjenu sluha;  mjerenje težine i visine; detaljan klinički pregled: usna šupljina, srce, pluća, kralježnica, stopala, ekstremiteti, spolovilo; kontrolu govora;  procjenu razvoja grafomotorike, percepcije, psihičkog razvoja, ispitivanje emocionalnog razvoja i socijalne zrelosti

Na kraju, pregled obuhvaća i cijepljenje za ospice, zaušnjake i rubeolu, a polaskom u školu za difteriju, tetanus i dječju paralizu.

Ako postoje nejasnoće vezane za upis možete se obratiti školi ili Uredu na broj telefona 278-125 ili doći osobno u Ured državne uprave u Bjelovarsko-bilogorskoj županiji, Služba za društvene djelatnosti, II. kat, soba 92.

Izvor: defektologinja škole