« Veljača 2018 »

21.02.2018. 09:00
21. veljače - Međunarodni dan materinjeg jezika
Materinji ili materinski jezik je termin kojim označavamo prvi jezik koji neka osoba nauči u svojoj obitelji. Stručnjaci tvrde da je znanje materinskog jezika vrlo važno pri formiranju mišljenja, a istraživanja pokazuju da osoba koja nije svladala svoj materinski jezik ima problema s učenjem ne samo drugih jezika već i s učenjem uopće.

20.02.2018. 08:37
20. veljače - Svjetski dan socijalne pravde
Ujedinjeni narodi su 2007. godine su donijeli odluku da će 20. veljače obilježavati kao Svjetski dan socijalne pravde budući se socijalni razvoj mora temeljiti na pravdi, solidarnosti i jednakosti među svim zemljama i unutar svake od njih, a socijalna pravda, jednakost i pravičnost čine temeljne vrijednosti svakog društvenog života.

16.02.2018. 08:30
16. veljače - Svjetski dan čitanja naglas
Svjetski dan čitanja naglas obilježava se od 2010. godine, a nastao je na inicijativu Svjetske organizacije LitWorld. Taj dan trebao bi pokazati svijetu kako pravo na čitanje i pisanje pripada svima. Djeca i odrasli širom svijeta, slaveći moć riječi kreiraju društvo koje će omogućiti svakom, baš svakom djetetu pravo na obrazovanje te pristup knjigama i tehnologiji.

23.02.2018. 14:08
.hr domena slavi 25 godina postojanja
CARNET je danas obilježio 25 godina otkako je Hrvatska dobila svoju nacionalnu domenu te tako postala priznata i u globalnom internetskom prostoru.

13.02.2018. 16:47
Potpredsjednik Europske komisije posjetio OŠ Izidora Kršnjavoga
Potpredsjednik Europske komisije, Andrus Ansip koji danas boravi u službenom posjetu Republici Hrvatskoj, obišao je zajedno s predsjednicom Republike Hrvatske, Kolindom Grabar-Kitarović te ravnateljem CARNET-a, Goranom Kezunovićem zagrebačku Osnovnu školu Izidora Kršnjavoga, jednu od 151 škole koja je uključena u provedbu pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“.

05.02.2018. 11:45
Obilježite s nama Dan sigurnijeg Interneta
Povodom Dana sigurnijeg Interneta, koji se obilježava u utorak, 6. veljače 2018. godine Nacionalni CERT će s početkom u 12 i 30 sati održati webinar naslovljen "WannaCry - Dani nesigurnog Interneta"

Kutak za roditelje
Obavijest o upisu u 1. razred
Autor: Sanja Vranješević, 9. 2. 2016.

UPIS U I. RAZRED OSNOVNE ŠKOLE - OBAVIJEST

Ove godine u I. razred osnovne škole upisuju se djeca koja do 1. travnja  2016. godine navršavaju šest godina života (djeca rođena od 1.travnja 2009. do 31. ožujka 2010. godine).

Pregledi djece za upis u I. razred počinju 1. travnja 2016. godine i traju do 15. lipnja 2016. godine.

Roditelji/skrbnici će dobiti pozive sa svim podacima (terminima pregleda, potrebnoj dokumentaciji i dr. obavijestima).

Ako ste imali nekakvu promjenu vezanu za osobne podatke (adresa stanovanja, prezime ili dr.), obratite se osnovnoj školi kojoj pripadate prema mjestu prebivališta.

Za prijevremeni upis djeteta u prvi razred osnovne škole javiti se u Ured najkasnije do 31. ožujka.

Pregled prije upisa u prvi razred obavlja se u školama i ambulantama prema dogovorenim terminima za pripadajuće osnovne škole.

Prije pregleda kod liječnice školske medicine potrebno je obaviti testiranje u školi u koju će se dijete upisati (obradu kod članova Stručnog povjerenstva škole )

Za pregled  je neophodno slijedeće:

dijete treba doći s jednim roditeljem/skrbnikom
zdravstvenu iskaznicu s OIB-om i MBO brojem
iskaznicu cijepljenja s datumima cijepljenja
zdravstveni karton na uvid ili potvrdu izabranog pedijatra kod kojeg se dijete liječi
nalaz krvi (ne stariji od 6 mjeseci) i mokraće (ne stariji od mjesec dana)
potvrdu stomatologa
ostalu zdravstvenu dokumentaciju

Pregled kod liječnika obuhvaća:

otvaranje osobnog zdravstvenog kartona školskog djeteta uzimanjem opširne anamneze i heteroanamneze;  kontrolu oštrine vida;  orijentacionu procjenu sluha;  mjerenje težine i visine; detaljan klinički pregled: usna šupljina, srce, pluća, kralježnica, stopala, ekstremiteti, spolovilo; kontrolu govora;  procjenu razvoja grafomotorike, percepcije, psihičkog razvoja, ispitivanje emocionalnog razvoja i socijalne zrelosti

Na kraju, pregled obuhvaća i cijepljenje za ospice, zaušnjake i rubeolu, a polaskom u školu za difteriju, tetanus i dječju paralizu.

Ako postoje nejasnoće vezane za upis možete se obratiti školi ili Uredu na broj telefona 278-125 ili doći osobno u Ured državne uprave u Bjelovarsko-bilogorskoj županiji, Služba za društvene djelatnosti, II. kat, soba 92.

Izvor: defektologinja škole