ovdje možete glasati za

NAJ

nastavnika/nastavnicu

u 2017./2018. školskoj godini

ANKETA se otvara klikom na sliku

« Lipanj 2017 »

11.04.2018. 13:35
11. travnja - Dan Parkinsonove bolesti
Parkinsonova bolest uzrokuje usporenost pokreta, ukočenost mišića i zglobova. Tri glavna simptoma bolesti su drhtanje, ukočenost mišića i usporenost pokreta. Parkinsonova je bolest vjerojatno najpoznatiji neurološki poremećaj kretanja, od kojeg u Europi boluje više od milijun ljudi.

27.03.2018. 08:50
27. ožujka - Svjetski dan kazališta
Svjetski dan kazališta pokrenuo je Međunarodni teatarski institut ITI, koji organizira pisanje svjetske poruke, a pisanje hrvatske poruke organizira Hrvatsko društvo dramskih umjetnika (HDDU). Ovogodišnju međunarodnu poruku napisala je francuska filmska i kazališna glumica Isabelle Huppert, dok je autor hrvatske poruke ove godine redatelj Georgij Paro.

23.03.2018. 09:17
23. ožujka - Svjetski meteorološki dan
Svjetski meteorološki dan obilježava se u znak sjećanja na 23. ožujka 1950. godine, kada je službeno osnovana Svjetska meteorološka organizacija (WMO) - međuvladina organizacija i specijalizirana agencija Organizacije ujedinjenih naroda koja okuplja 185 članica. Temeljni program WMO-a je služba Svjetskoga meteorološkog bdjenja (World Weather Watch, kratica WWW).

18.04.2018. 13:36
CARNET uživo prenosi predavanje o medijskoj pismenosti i lažnim vijestima
Predavanje i radionicu pod nazivom “Zašto je važna (novo)medijska pismenost: primjer lažnih vijesti”, koja se u četvrtak, 19. travnja 2018. godine, od 11 sati i 25 minuta održava u Osijeku, može se uživo pratiti na CARNET-ovoj platformi Meduza.

09.04.2018. 09:34
CARNET dovodi više od 300 inovativnih ravnatelja i profesora u Zadar
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET u suradnji sa Sveučilištem u Zadru organizira 10. i 11. travnja peti po redu skup Suvremene tehnologije u obrazovanju – STO 2018

06.04.2018. 11:09
Webinar: Osnove Robotskog kazališta lutaka i izrada scenarija za predstavu
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET organizira webinar namijenjen odgojno-obrazovnim djelatnicima osnovnih i srednjih škola na kojem će imati priliku naučiti osnove i mogućnosti Robotskog kazališta lutaka i kako izraditi scenarij za predstavu.

WEB tim

Zadnji  WEB TIM OŠ Veliko Trojstvo imao je jedanaest  članova: Manuel Husnjak, Emre Pehlivan, Anamarija Gavranović, Siniša Đipalo, Filip Šingelberger, Petra Kušenić, Fran Kovačić, Tvrtko Krešimir Mišir  i Luka Živoder.  Iako ih je bilo malo, vrlo su bili  aktivni, te su se pobrinuli  da  sadržaji naše WEB stranice budu zanimljivi i korisni. Njihova je zadaća bila  prikupljati različite informacije o radu i životu naše škole, njenih učenika i djelatnika, te stavljanje na stranicu škole.  Trudili su se da sadržaji stranica budi zanimljivi, osvježeni  novim vijestima, novim projektima, prezentacijama i radovima naših učenika. Nastojali su da posjetom našoj stranici upoznate  život  naše škole kroz rad i djelovanje učenika u raznim izvannastavnim aktivnostima i natjecanjima ( povijest, geografija, zadruga, likovna skupina, novinari, dramska skupina, modelari........).

Također su vas upoznali s našom knjižnicom, kuhinjom, sportskom dvoranom, školskim listom......, a roditeljima su posvetili njihov zasebni kutak....

Za vas učenike, pripremili su i zabavne sadržaje, a također su mogli sudjelovati u raspravama na forumu.

WEB tim prestao je s aktivnim radom 2015. godine, no njihov trag itekako je ostao zabilježen!

Iako smo "mala" škola,  s malim brojem učenika,  radujemo se što ćete i vi, dragi naši posjetitelji, upoznati našu školu .

Posjetite naše stranice. Radujemo se što ćete i vi postati dio nas!!

Učiteljica Sanja Vranješević  i WEB TIM !!!

USPJESI WEB tim-a

• Našu web stranicu aktivno smo počeli uređivati 2010. godine, kada smo i osnovali grupu  WEB tim, koja je imala samo pet članova, ali vrlo vrijednih i marljivih.   Prvi članovi bili su: Mihael Husnjak, Marko Bačak, Luka Zeman, Helena Kurtanjek, Monika Špoljarić i Adriana Marjanović. Svojim radom uredili su stranicu i prijavili ju za natjecanje 2011. "Za najskockanije školske web stranice". Osvojili su 3. mjesto, koje im je dalo poticaj da do iduće godine skockaju svoj WEB još bolje. To se i dogodilo, u 2012. proglašeni su NAJskockanijim WEB-om u Republici Hrvatskoj.
  • prenosimo članak u cijelosti o WEB timu OŠ Veliko Trojstvo (Večernji list)
    "Web tim OŠ Veliko Trojstvo kao da se pretplatio na nagrade i priznanja. Nakon najbolje ekološke kampanje s kojom su nedavno postali nacionalni pobjednici u natjecanju koje diljem Europe organizira Europska komisije i za koju će nagradu uskoro preuzeti u Bruxellesu, prošli tjedan stigla im je potvrda novog uspjeha. Na CARNet-ovom natjecanju “Skockajte web”, na kojem je u tri kategorije sudjelovalo čak 120 škola, osvojili su prvo mjesto.Pobjeda im je pripala u prestižnoj kategoriji “Klub najskockanijih” u kojoj mogu sudjelovati samo škole koje su već osvajale nagrade. Vrijedni Trojšćani u izabrano društvo od svega osam škola, ušli su prošle godine kada je njihova web stranica osvojila treće mjesto u kategoriji osnovnih škola. -Za natjecanje u toj kategoriji dobiva se poseban zadatak, a ove godine on je bio u znaku Međunarodne godine održive energije- pojašnjava učiteljica Sanja Vranješević, voditeljica web tima. Dodaje da su škole kroz svoje aktivnosti te objavljivanjem tematskih sadržaja na školskoj web stranici trebale doprinijeti obilježavanju ove globalno važne teme. Ocjenjivački sud koji je imao čak 18 članova, najboljim je ocijenio upravo rad njihovog web tima."