« Kolovoz 2017 »

20.11.2017. 09:21
20. studenoga - Međunarodni dan djeteta
Međunarodni dan djeteta obilježava se 20. studenoga s ciljem boljeg razumijevanja, prihvaćanja i dobrobiti sve djece. Generalna skupština UN-a je 20. studenoga 1959. godine usvojila "Deklaraciju o pravima djeteta", a 1989. godine "Konvenciju o pravima djeteta". Od 20. studenoga 1989. godine u cijelome se svijetu obilježava Međunarodni dan djeteta, koji je potaknula Organizacija Ujedinjenih naroda i njezine specijalizirane ustanove.

17.11.2017. 08:30
17. studenoga - Svjetski dan filozofije
Svjetski dan filozofije je međunarodna manifestacija koju je pokrenuo 2002. UNESCO-ov Ured za filozofiju. Manifestacija je zamišljena kao niz predavanja o filozofiji za širu javnost u svrhu boljeg razumijevanja struke i mjesta filozofije u suvremenom svijetu, a obilježava se svakog trećeg četvrtka u studenom.

16.11.2017. 08:35
16. studenoga - Međunarodni dan tolerancije
Međunarodni dan tolerancije obilježava se 16. studenoga. To je dan koji nas podsjeća na poštovanje i uvažavanje drugačijih od nas. Dan koji nas potiče na snošljivost prema drugima. Generalna Skupština Ujedinjenih naroda je 1996. godine pozvala zemlje članice da ustanove Dan tolerancije u sladu s Deklaracijom o principima tolerancije koja je potpisana od strane članica 16.11.1995. godine.

20.11.2017. 10:17
CARNet i Algebra potpisali Ugovor o nabavi usluge izrade obrazovnih sadržaja i provedba edukacija u sklopu projekta ''e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)''
U srijedu, 15. studenoga 2017. godine potpisan je “Ugovor o nabavi usluge izrade obrazovnih sadržaja i provedba edukacija u sklopu projekta ''e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)''.

17.11.2017. 11:45
Danas se obilježava 25. rođendan interneta u Republici Hrvatskoj
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet, Sveučilišni računski centar Sveučilišta u Zagrebu i Središnji državni ured za razvoj digitalnog društva u petak, 17. studenoga 2017. godine obilježavaju 25 godina interneta u Republici Hrvatskoj. Svečanost se održava pod pokroviteljstvom Predsjednice Republike Hrvatske i Ministarstva znanosti i obrazovanja Republike Hrvatske.

15.11.2017. 16:27
CARNetu i Srcu dodijeljene Povelje Republike Hrvatske
Odlukom predsjednice Republike Hrvatske gospođe Kolinde Grabar Kitarović, Hrvatskoj akademskoj i istraživačkoj mreži – CARNet i Sveučilišnom računskom centru (Srce) Sveučilišta u Zagrebu dodijeljene su danas Povelje Republike Hrvatske.

SLUŽBENI AKTI ŠKOLE

ŠKOLSKI KURIKULUM

Na temelju članka 28. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi, škola utvrđuje svoj školski kurikul u kojem iznosi planove i programe izvannastavnih i izvanškolskih aktivnosti, druge odgojno-obrazovne aktivnosti i projekte.

Školski kurikul, za razliku od Godišnjeg plana i programa, ističe posebnosti škole i naglašava one aktivnosti po kojima je škola prepoznatljiva u pedagoškom, ali i u širem društvenom okružju. Osnovna škola Veliko Trojstvo se geslom „Okolina ima ogovor na sve“,  te projektima i aktivnostima koje provodi s učenicima opredijelila za principe koji su zacrtani u Nacionalnom kurikulumu i prije proklamirane orijentacije na kurikulumski pristup u školskom sustavu.

Kurikulum je dinamična kategorija, kojoj je imanentna stalna promjena i dograđivanje u provedbama njenih sastavnica, pa se i školski kurikulum, kao dokument, treba sustavno dopunjavati. Stoga je  i sam Zakon o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi predvidio njegovu objavu na mrežnim stranicama svake škole gdje je uz veliku dostupnost moguća i laka potrebita promjenjivost tog dokumenta. Nadamo se da će tijekom vremena naš kurikul uspješno prikazati sveobuhvatni pristup odgoju i obrazovanju kojeg nastojimo provoditi u našoj školi.

GODIŠNJI PLAN I PROGRAM RADA ŠKOLE

Godišnji plan i program rada donosi se na osnovi nastavnog plana i programa i školskog kurikuluma, a donosi ga Školski odbor do 30. rujna tekuće školske godine.

Godišnjim planom i programom rada školske ustanove utvrđuje se mjesto, vrijeme, način i izvršitelji poslova, a sadrži u pravilu: podatke o uvjetima rada, podatke o izvršiteljima poslova, godišnji kalendar rada, podatke o dnevnoj i tjednoj organizaciji rada, tjedni i godišnji broj sati po razredima i oblicima odgojno-obrazovnog rada, planove rada ravnatelja, učitelja i stručnih suradnika, planove rada Školskog odbora i stručnih tijela, plan stručnog osposobljavanja i usavršavanja, u skladu s potrebama škole, podatke o ostalim aktivnostima u funkciji odgojno-obrazovnog rada i poslovanja školske ustanove.

ravnateljica: Valna Bastijančić, prof.

Školski kurikulum i godišnji plan i program rada za školsku godinu 2012./2013. možete preuzeti u priloženim dokumentima!

Izvješće o provedbi i realizaciji školskog kurikuluma i godišnjeg plana i programa rada za 2011./2012. također možete pogledati u priloženim dokumentima!