DJEČJA PRAVA

« Siječanj 2021 »

ISPRIČNICE

Poštovani roditelji!

Ovdje možete preuzeti ispričnice za opravdavanje izostanaka učenika od strane Vas roditelja!

ISPRICNICA RODITELJA.docx

Odabrani udžbenici

Rezultati odabranih udžbenika za 2019./2020. školsku godinu za 1. i 5. razred, te za biologiju, kemiju i fiziku u 7. razredu, te drugih obrazovnih materijala

15.01.2021. 08:38
15. siječnja - Dan međunarodnog priznanja Republike Hrvatske
Iako je Island još u prosincu 1991. priznao neovisnost Hrvatske, kao Dan međunarodnog priznanja Republike Hrvatske slavi se 15. siječnja, jer je toga dana 1992. godine Hrvatsku i Sloveniju, nakon Vatikana, priznala većina europskih zemalja i zemlje EU.

31.12.2020. 08:14
31. prosinca - Silvestrovo
Silvestrovo ili Stara godina je posljednji dan u godini, 31. prosinca i noć uoči nove godine. Silvestarska noć obilježava se proslavama pa se tako doček nove godine u Hrvatskoj održava obično uz vatromet. Najčeše se slavi zajedno s obitelji ili prijateljima kod kuće ili u posljednje vrijeme - vani na otvorenom.

21.12.2020. 09:03
Prvi dan zime
Zimski suncostaj ili solsticij je početak zime na sjevernoj polutki, a događa se 21. ili 22. prosinca. Tada je Sunce u svom prividnom kretanju po nebu najjužnije ili najniže nad obzorjem. Sunčeve su zrake okomite na južnu obratnicu, na 23°27' južne geografske širine.

15.01.2021. 14:02
Istraživanje tržišta – poziv na sastanak
U sklopu II. faze programa ,,e-Škole: Cjelovita informatizacija procesa poslovanja škola i nastavnih procesa u svrhu stvaranja digitalno zrelih škola za 21. stoljeće" Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET ... The post Istraživanje tržišta – poziv na sastanak appeared first on CARNET .

14.01.2021. 16:24
Prethodno savjetovanje – Nabava aplikacije za upravljanje školskom mrežom
Hrvatska akademska i istraživačka mreža-CARNET objavila je prethodno savjetovanje sa zainteresiranim gospodarskim subjektima za nabavu aplikacije za upravljanje školskom mrežom. Prethodno savjetovanje objavljeno je 13. siječnja 2021., a rok za ... The post Prethodno savjetovanje – Nabava aplikacije za upravljanje školskom mrežom appeared first on CARNET .

13.01.2021. 10:12
Prethodno savjetovanje – Nabava sustava za korisnike (CARNET gama)
Hrvatska akademska i istraživačka mreža-CARNET objavila je prethodno savjetovanje sa zainteresiranim gospodarskim subjektima za nabavu sustava za korisnike – CARNET gama. Prethodno savjetovanje objavljeno je 11. siječnja 2021., a rok ... The post Prethodno savjetovanje – Nabava sustava za korisnike (CARNET gama) appeared first on CARNET .

Dječji tjedan u PO Malo Trojstvo
Autor: Sanja Božić, 9. 10. 2020.

Dječji tjedan je već tradicionalna godišnja akcija, koja se obilježava prvog tjedna u listopadu, a ima cilja usmjeriti pažnju javnosti na ostvarivanje dječjih prva, potreba te uključivanju djece u aktivnosti lokalne zajednice pa i šire.

Naime, prijašnjih godina pisali smo poruke odraslima, isticali želje i razmišljanja, a ove godine odlučili smo uključiti najmlađe u uređenje našeg školskog dvorišta. Tako smo došli do zaključka da naša drvena kućica za igru zaslužuje novu boju. A bojanja su se prihvatili upravo naši učenici, na njihovo ogromno oduševljenje. Za boje su se pobrinuli odrasli, a kistove u ruke su prepustili djeci. Osjećaj ponosa, važnosti i kreativnosti krasio je naše učenike. Time su uvidjeli da imaju sposobnosti za koje nisu ni znali, te su bili sretni što ima se pružila prilika za jedno novo iskustvo.

Po završetku posla, na kraju tjedna učenici osjećaju ponos i važnost, te zajednički dogovaramo  da  proslavimo na jedan poseban način. Naime, organizirali smo "Kestenijadu" u našem školskom dvorištu. Učenici su tijekom tjedna u popodnevnim satima zajedno sa svojim roditeljima pošli u obližnju šumu u potragu za kestenima, te ih donijeli na našu "Kestenijadu".

Za pečenje kestena bili su zaduženi sami učenici, svatko od njih se okušao u pečenju, što ima se jako svidjelo.

Ovaj dječji tjedan je imao cilj upoznati učenike s poslovima koje i oni mogu samostalno obavljati, kako bi se osjećali kao koristan  dio naše zajednice, te veliki zalog za budućnost nama odraslima.

Kako je sve izgledalo, pogledajte u foto galeriji