« Svibanj 2019 »

se školski časopis CVRČAK

15.05.2019. 08:36
15. svibnja - Međunarodni dan obitelji
Međunarodni dan obitelji - 15. svibnja proglasili su Ujedinjeni narodi svojom rezolucijom 1993. godine. Prvi put se taj dan obilježio 15. svibnja 1994. godine pod sloganom “Da obiteljski dan ne čine stvari nego srdačni odnosi roditelja i djece”.

09.05.2019. 10:06
9. svibnja - Dan Europe
Dana 9. svibnja u svim sadašnjim i budućim članicama Europske unije, obilježava se Dan Europe koji simbolizira zajedništvo i snagu europske zajednice država i ljudi. Dan Europe obilježava se od 1985. godine kada se na Milanskom summitu u znak sjećanja na Schumanovu deklaraciju proglasili 9. svibnja Danom Europe.

29.04.2019. 09:30
29. travnja - Svjetski dan plesa
UNESCO-ov Međunarodni odbor za ples Međunarodnog kazališnog instituta za ples ITI pokrenuo je inicijativu da se 29. travnja proglasi Svjetskim danom plesa. Kao datum odabran je dan rođenja začetnika modernog baleta i jednoga od najvećih plesnih reformatora Jeana Georgesa Noverrea.

Slavimo ljubav-proslava Valentinova
Autor: Sanja Vranješević, 16. 2. 2019.

U OŠ Veliko Trojstvo nastavnice Ivana Banjeglav i Zlatka Pemper te njihovi osmaši priredili su pravo slavlje ljubavi svim učenicima i zaposlenicima škole.
Pripreme uoči dana ljubavi  započele su mnogo prije 14. veljače. Škola je ukrašena porukama ljubavi i zahvalnosti te srcima kao simbolom ljubavi.

15. veljače učenici i osoblje škole uživali su u izuzetno zanimljivom i zabavnom programu. Nastavnik tjelesne i zdravstvene kulture Marko Banjeglav svirao je ukulele dok su učenice Tara Bujan i Klara Radonić otpjevale hit mlade glazbenice Domenice Vidi se iz aviona. Učenik 8. b razreda- Dejan Tomić- u ulozi doktora amorologa sve je nasmijao, ali i sa znanstvenog polazišta educirao o svemu što nam se događa kad se zaljubimo. Voditelji Ivan Keres i Patricija Severović  pročitali su nekoliko učeničkih radova na temu Prijateljstvo i Kako se osjećam kad sam zaljubljen/-a.

Vrhunac cijelog druženja bilo je proglašenje Miss i Mistera 2019. Za Miss i Mistera se glasalo cijeloga tjedna, tajnim glasovanjem na posebno označenim izbornim listićima kako bi sve proteklo u skladu s izbornim pravilima. Ravnateljica, gđa Sanja Vranješević, proglasila je Dominika Jusa misterom, a Lorenu Mikšec misicom. I Dominik i Lorena učenici su 8. A razreda. Miss i Mister primili su poklone pokrovitelja Koestlina i otplesali prvi, zabavni, pačji ples.

Ples, dobro raspoloženje i završne riječi voditelja zaključili su druženje koje je i učenike i sve zaposlenike škole podsjetilo na ono njavažnije- razumijevanje, suradnju, podršku i ljubav.