ovdje možete glasati za

NAJ

nastavnika/nastavnicu

u 2017./2018. školskoj godini

ANKETA se otvara klikom na sliku

« Lipanj 2018 »

21.06.2018. 08:59
21. lipnja - Prvi dan ljeta
Ljeto je jedno od četiri godišnja doba i najtoplije je od njih. Na sjevernoj polutki traje otprilike od 20. lipnja do 23. rujna. Na južnoj polutki traje od oko 20. prosinca do oko 21. ožujka. Po konvenciji ljeto na sjevernoj Zemljinoj polutki traje dio lipnja, cijeli srpanj, kolovoz i dio rujna, a na južnoj Zemljinoj polutki dio prosinca, cijeli siječanj, veljača i dio ožujka.

21.06.2018. 08:57
21. lipnja - Svjetski dan glazbe
U mnogim zemljama svijeta, 21. lipnja obilježava se kao Svjetski dan glazbe, odnosno Fete de la Musique. Toga dana glazbenici amateri, ali i profesionalci, besplatno nastupaju na javnim gradskim površinama podsjećajući na važnost glazbe u svakodnevnome životu.

14.06.2018. 08:42
14. lipnja - Svjetski dan dobrovoljnog darivanja krvi
Svake sekunde netko u svijetu treba krv kako bi preživio, stoga se svake godine 14. lipnja obilježava dan u čast dobrovoljnih darivatelja krvi. Ovaj dan nastoji podići svijest o potrebi za sigurnom krvlju, zahvaliti i odati počast darivateljima krvi te potaknuti aktualne i potencijalne davatelje na redovito. dobrovoljno i neplaćeno darivanje krvi.

15.06.2018. 14:43
Objavljena "Nacionalna taksonomija računalno-sigurnosnih incidenata"
U okviru provedbe projekta GrowCERT izrađena je “Nacionalna taksonomija računalno-sigurnosnih incidenata” nastala temeljem  Akcijskog plana za provedbu Nacionalne strategije kibernetičke sigurnosti .

14.06.2018. 23:54
Uklonjene poteškoće u radu e-Dnevnik aplikacije za učenike
U četvrtak, 14. lipnja 2018. godine, u kasnim večernjim satima uočene su nepravilnosti u radu e-Dnevnik aplikacije za učenike. CARNET je tijekom noći poduzeo sve radnje na uklanjanju poteškoća s pristupom e-Dnevnik aplikaciji koje su uočene kod dijela korisnika sustava ocjene.skole.hr  te je u ranim jutarnjim satima uspostavljena puna funkcionalnost e-Dnevnik aplikacije za učenike.

12.06.2018. 14:17
Nacionalni CERT u međunarodnoj vježbi Cyber Europe 2018
Nacionalni CERT i ove je godine sudjelovao u međunarodnoj vježbi Cyber Europe 2018 koju je organizirala Agencija EU-a za kibernetičku sigurnost (ENISA) u suradnji s tijelima i agencijama iz područja kibernetičke sigurnosti iz cijele Europe.

Veliko Trojstvo za Marijine obroke
Autor: Sanja Vranješević, 8. 1. 2018.

Zadnjeg dana 1. polugodišta, točnije 22. prosinca 2017., učenici, nastavnici i razrednici predmetne nastave naše škole sudjelovali su u humanitarnoj akciji „Veliko Trojstvo za Marijine obroke“. Donirali su novčana sredstva za obroke koji osiguravaju i mijenjaju život najsiromašnijoj djeci svakoga dana kad pohađaju školu.

Cilj navedene Udruge je pružanje humanitarne pomoći u obliku hrane i obrazovanja za siromašnu djecu na različitim zemljopisnim područjima, pružiti olakšanje onima koji trpe, u bilo kojem dijelu svijeta, zbog krize i siromaštva; pomoći ljudima da pobjegnu iz siromaštva te pružiti brigu siročadi, napuštenoj i ranjivoj djeci i kroz edukaciju podići svijest diljem svijeta o siromaštvu.

Naši su učenici malonogometnim turnirom, štafetnim igrama, pjesmom, plesom i zabavom dali sve od sebe i pokazali humanost i suosjećanje i pri tom učinili dobro djelo u vremenu adventa kada smo na to posebno pozvani.

U prikupljanju novčanih sredstava za Marijine obroke posebno su se istaknuli učenici 5. b i 7. a razreda. Naime,  na  prijedlog i poticaj svojih razrednica, nastavnice Sonje Lučić i nastavnice Zlatke Pemper, s radošću su sudjelovali i uz pomoć vrijednih i spretnih ruku svojih majki ispekli kolače, koje su prodavali na malom, božićnom sajmu za vrijeme školske, božićne priredbe. Na taj su način prikupili više od polovice prikupljenog iznosa i velikodušno ga se odrekli u korist Marijinih obroka. Na tome im ovim putem od srca zahvaljujemo.

U cijelu se akciju uključilo i Vijeće učenika škole i pripremilo prigodan pano.

Ponosno objavljujemo da je prikupljeno 1.363,70 kn i uplaćeno na odgovarajući račun Marijinih obroka.