ovdje možete glasati za

NAJ

nastavnika/nastavnicu

u 2017./2018. školskoj godini

ANKETA se otvara klikom na sliku

« Lipanj 2018 »

21.06.2018. 08:59
21. lipnja - Prvi dan ljeta
Ljeto je jedno od četiri godišnja doba i najtoplije je od njih. Na sjevernoj polutki traje otprilike od 20. lipnja do 23. rujna. Na južnoj polutki traje od oko 20. prosinca do oko 21. ožujka. Po konvenciji ljeto na sjevernoj Zemljinoj polutki traje dio lipnja, cijeli srpanj, kolovoz i dio rujna, a na južnoj Zemljinoj polutki dio prosinca, cijeli siječanj, veljača i dio ožujka.

21.06.2018. 08:57
21. lipnja - Svjetski dan glazbe
U mnogim zemljama svijeta, 21. lipnja obilježava se kao Svjetski dan glazbe, odnosno Fete de la Musique. Toga dana glazbenici amateri, ali i profesionalci, besplatno nastupaju na javnim gradskim površinama podsjećajući na važnost glazbe u svakodnevnome životu.

14.06.2018. 08:42
14. lipnja - Svjetski dan dobrovoljnog darivanja krvi
Svake sekunde netko u svijetu treba krv kako bi preživio, stoga se svake godine 14. lipnja obilježava dan u čast dobrovoljnih darivatelja krvi. Ovaj dan nastoji podići svijest o potrebi za sigurnom krvlju, zahvaliti i odati počast darivateljima krvi te potaknuti aktualne i potencijalne davatelje na redovito. dobrovoljno i neplaćeno darivanje krvi.

15.06.2018. 14:43
Objavljena "Nacionalna taksonomija računalno-sigurnosnih incidenata"
U okviru provedbe projekta GrowCERT izrađena je “Nacionalna taksonomija računalno-sigurnosnih incidenata” nastala temeljem  Akcijskog plana za provedbu Nacionalne strategije kibernetičke sigurnosti .

14.06.2018. 23:54
Uklonjene poteškoće u radu e-Dnevnik aplikacije za učenike
U četvrtak, 14. lipnja 2018. godine, u kasnim večernjim satima uočene su nepravilnosti u radu e-Dnevnik aplikacije za učenike. CARNET je tijekom noći poduzeo sve radnje na uklanjanju poteškoća s pristupom e-Dnevnik aplikaciji koje su uočene kod dijela korisnika sustava ocjene.skole.hr  te je u ranim jutarnjim satima uspostavljena puna funkcionalnost e-Dnevnik aplikacije za učenike.

12.06.2018. 14:17
Nacionalni CERT u međunarodnoj vježbi Cyber Europe 2018
Nacionalni CERT i ove je godine sudjelovao u međunarodnoj vježbi Cyber Europe 2018 koju je organizirala Agencija EU-a za kibernetičku sigurnost (ENISA) u suradnji s tijelima i agencijama iz područja kibernetičke sigurnosti iz cijele Europe.

Pišemo s Bjelovarcem
Autor: Sanja Vranješević, 20. 12. 2017.

Kako se rad i trud na kraju vidi dokazuje naš učenik 4. razreda matične škole DorijanLuketić.

Marljiv učenik, odličan u sportu i informatici ovaj puta iskazao se i u jezičnom izražavanju i stvaranju. Upravo njegov rad izabran je na natječaju “Pišemo s Bjelovarcem” u kategoriji nižih razreda. Temaovogodišnjeg natječaja bila je ljubav.  A Dorijan je pisao o ljubavi prema svojim psima. Stručno povjerenstvo Bjelovarca, koje su ove godine činili tajnik Društava Matice hrvatske za BBŽ Slaven Klobučar, bjelovarska knjižničarka Branka Mikačević i spisateljica Romana Kovačić dodijeliloje bogate nagrade izabranim autorima. Tako je naš Dorijan dobio poklon paket Školske knjige, poklon paket Matice hrvatske, poklon paket Koestlin-a, godišnju članarinu u Narodnoj knjižnici Petar Predradović, godišnju pretplatu na tjednik Bjelovarac te poklon paket Bjelovarca. Dorijanovu pjesmu pročitajte u slijedećem broju Bjelovarca.

Ponosna Dorijanova učiteljica Ivana Kolenc-Miličević!

BELA I NORA

Moja dlakava stvorenja baš su fora.

One se zovu Bela i Nora.

Volim ih šetati

i sa njima se u trčanju nadmetati.

Volim voditi brigu o njima,

tako se to radi sa mojim psima.

One su moja radost i sreća

i naša ljubav svakog dana sve je veća i veća.

Voljeti treba i životinje i ljude.

Tako vaš život sretniji bude!

Dorijan Luketić, 4. razred OŠ Veliko Trojstvo