ovdje možete glasati za

NAJ

nastavnika/nastavnicu

u 2017./2018. školskoj godini

ANKETA se otvara klikom na sliku

« Kolovoz 2018 »

13.08.2018. 09:18
13. kolovoza - Međunarodni dan ljevaka
Međunarodni dan  ljevaka je dan kojim se diljem svijeta pokušava pobuditi svijest o prednostima i nedostacima te osobine. Britanski Klub ljevaka je 13. kolovoza 1992. po prvi puta organizirao obilježavanje Međunarodnog dana ljevaka.

03.08.2018. 15:28
4. kolovoza - Dan prijateljstva
Godine 1935. Kongres Sjedinjenih Američkih Država posvetio je jedan dan u godini prijateljima i prijateljstvu, i taj je dan proglašen Nacionalnim danom prijateljstva, i od tada se svake godine, prve nedjelje u mjesecu kolovozu, slavi Dan prijateljstva.

03.08.2018. 15:27
4. kolovoza - Dan dupina
Od 1993. godine svaka je prva subota u kolovozu u Velom Lošinju rezervirana za Dan dupina. To je tradicionalna manifestacija u organizaciji nevladine udruge Plavi svijet Institut za istraživanje i zaštitu mora, a obilježit će je cijeli niz događanja od izložbe dječjih crteža, preko sportskih natjecanja, koncerata i prigodnih programa vezanih uz dupine.

02.08.2018. 13:06
Pilot projektom e-Škole započela digitalna transformacija škola u Hrvatskoj
Škole koje sudjeluju u CARNET-ovom pilot projektu "e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola" značajno su napredovale u primjeni digitalnih tehnologija, pokazuju rezultati završnog vrednovanja digitalne zrelosti škola koje su CARNET i Fakultet organizacije i informatike Sveučilišta u Zagrebu (FOI), akademski partner na projektu, proveli u razdoblju od veljače do travnja ove godine.

18.07.2018. 12:28
Svečano potpisan Ugovor o dodjeli bespovratnih sredstava za strateški projekt Hrvatski znanstveni i obrazovni oblak (HR-ZOO)
U srijedu, 18. srpnja 2018. godine u Ministarstvu znanosti i obrazovanja potpisan je Ugovor o dodjeli bespovratnih sredstava za strateški projekt „Hrvatski znanstveni i obrazovni oblak (HR-ZOO)", referentnog broja KK.01.1.1.08.0001, u okviru „Operativnog programa Konkurentnost i kohezija 2014. -2020."

02.07.2018. 10:31
Ministarstvo znanosti i obrazovanja, CARNET i UNESCO surađuju u pripremi Strategije digitalne zrelosti škola
U sklopu provedbe projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)“ u Zagrebu se, od 2. do 4. srpnja 2018. godine, održava posljednja radionica Povjerenstva za izradu Strategije digitalne zrelosti škola. Radionicu organizira Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET kao nositelj pilot projekta e-Škole, u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja te stručnjacima iz UNESCO-a.

Dani jabuka
Autor: Sanja Vranješević, 31. 10. 2017.

Svake godine učenici Oš Veliko Trojstvo zajedno sa svojim učiteljima obilježavaju Svjetski dan jabuka. Iako se taj dan obilježava 20. listopada, naši učenici krenuli su s ppripremama već početkom mjeseca listopada. Tako su učenici petih i šestih jabuka krenuli u berbu jabuka u školskom voćnjaku, gdje se uzgajaju starinske sorte jabuka. Uz obilje veselja i smijeha, posao su obavili vrlo uspješno, obrali su sva stabla jabuka, te ubrali pozamašnu količinu jabuka, koju su učenici imali priliku jesti prema želji po završetku nastave. Košaru s jabukama postavili su ispred školske kuhinje kako bi bila dostupna svim učenicima i učiteljima. Svečani završetak obilježavanja Dana jabuka, dogodio se u petak, 20 . listopada, kad su učenici sedmih razreda ispekli štrudle od jabuka za sve učenike i djelatnike škole, a učenici osmih razreda imali su natjecateljski dio zadatka, naime natjecali su se u pećenju štrudli od jabuka. Nakon što su priredili svatko svoju štrudlu po svojim vlastitim receptima, stručni žiri, koji se sastajao od tri člana, imao je vrlo tešak zadatak, odabrati nasočniju ispećenu štrudlu, jer im je pod njihovim nepcima prijala i jedna i druga. Na kraju je ipak prevagnuo jedan čaroban sastojak u štrudli 8. b razreda, a to je čokolada. Tako su prvo mjesto u pečenju štrudli od jabuka odnijeli učenici 8. b razreda. Osim Svjetskog dana jabuka, zajedničkom suradnjom s tetama kuharicama, obilježili smo ujedno i njihov dan, jer se 20.10 obilježava i Svjetski dan kuhara. Učenici su putem praktičnog rada svojih ruku, shvatili kako je zapravo domaćinstvo vrlo zanimljivo i poticajno i u nastavnom procesu. Uz poneku sugestiju profesionalnih kuharica samostalno su svladali postupak spravljanja štrudle i to vrlo uspješno, te su sugerirali da bi željeli imati što više ovakvih praktičnih aktivnosti tokom nastavne godine.

Vodimo vas u fotogaleriju!