« Veljača 2018 »

21.02.2018. 09:00
21. veljače - Međunarodni dan materinjeg jezika
Materinji ili materinski jezik je termin kojim označavamo prvi jezik koji neka osoba nauči u svojoj obitelji. Stručnjaci tvrde da je znanje materinskog jezika vrlo važno pri formiranju mišljenja, a istraživanja pokazuju da osoba koja nije svladala svoj materinski jezik ima problema s učenjem ne samo drugih jezika već i s učenjem uopće.

20.02.2018. 08:37
20. veljače - Svjetski dan socijalne pravde
Ujedinjeni narodi su 2007. godine su donijeli odluku da će 20. veljače obilježavati kao Svjetski dan socijalne pravde budući se socijalni razvoj mora temeljiti na pravdi, solidarnosti i jednakosti među svim zemljama i unutar svake od njih, a socijalna pravda, jednakost i pravičnost čine temeljne vrijednosti svakog društvenog života.

16.02.2018. 08:30
16. veljače - Svjetski dan čitanja naglas
Svjetski dan čitanja naglas obilježava se od 2010. godine, a nastao je na inicijativu Svjetske organizacije LitWorld. Taj dan trebao bi pokazati svijetu kako pravo na čitanje i pisanje pripada svima. Djeca i odrasli širom svijeta, slaveći moć riječi kreiraju društvo koje će omogućiti svakom, baš svakom djetetu pravo na obrazovanje te pristup knjigama i tehnologiji.

23.02.2018. 14:08
.hr domena slavi 25 godina postojanja
CARNET je danas obilježio 25 godina otkako je Hrvatska dobila svoju nacionalnu domenu te tako postala priznata i u globalnom internetskom prostoru.

13.02.2018. 16:47
Potpredsjednik Europske komisije posjetio OŠ Izidora Kršnjavoga
Potpredsjednik Europske komisije, Andrus Ansip koji danas boravi u službenom posjetu Republici Hrvatskoj, obišao je zajedno s predsjednicom Republike Hrvatske, Kolindom Grabar-Kitarović te ravnateljem CARNET-a, Goranom Kezunovićem zagrebačku Osnovnu školu Izidora Kršnjavoga, jednu od 151 škole koja je uključena u provedbu pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“.

05.02.2018. 11:45
Obilježite s nama Dan sigurnijeg Interneta
Povodom Dana sigurnijeg Interneta, koji se obilježava u utorak, 6. veljače 2018. godine Nacionalni CERT će s početkom u 12 i 30 sati održati webinar naslovljen "WannaCry - Dani nesigurnog Interneta"

Dan škole
Autor: Sanja Vranješević, 30. 5. 2017.

I ove godine, tradicionalno krajem mjeseca svibnja, učenici i djelatnici OŠ Veliko Trojstvo proslavili su svoj Dan škole. Priredba povodom Dana škole održana je u petak, 26. svibnja 2017. s početkom u 19 sati, u školsko sportskoj dvorani OŠ Veliko Trojstvo. Zajedno sa svojim učiteljima, učenici su pripremili bogat kulturno umjetnički program, kojim su pokazali, kako njihove ambicije, volja, mašta i stvaralačka kreativnost ne poznaju granice. Pjesmom, plesom, igrokazima i recitacijama razveselili su sve prisutne, koji su svojim dolaskom pružili podršku njihovom radu. Ravnateljica škole, također je sve prisutne upoznala sa svim uspjesima, koje su učenici pod vodstvom svojih mentora postigli tokom ove školske godine, na svim razinama natjecanja, u razlitičitim područjima, te mnogobrojnim gostovanjima na raznim kulturnim manifestacija. U skladu s tradicijom, odabrali su i NAJ učenika za ovu školsku godinu, prema unaprijed utvrđenim kriterijima, o kojima brine Vijeće učenika. Za NAJ učenika proglašen je Filip Šingerberger, učenik 8. razreda, koji je nagrađeni prigodnim poklonom i diplomom.

Vodimo vas u fotogaleriju!