ovdje možete glasati za

NAJ

nastavnika/nastavnicu

u 2017./2018. školskoj godini

ANKETA se otvara klikom na sliku

« Srpanj 2018 »

11.07.2018. 07:56
11. srpnja - Svjetski dan stanovništva
Svjetski dan stanovništva slavi se svake godine 11. srpnja, s ciljem podizanja svijesti o globalnim pitanjima stanovništva. Ujedinjeni narodi proglasili su 11. srpnja 1989. godine Svjetskim danom stanovništva (dan kad je ukupna svjetska populacija dosegla razinu od pet milijardi ljudi) kako bi se ukazalo na hitnost i važnost populacijskih pitanja u kontekstu općih razvojnih planova i programa te na potrebu pronalaženja rješenja na ta pitanja.

21.06.2018. 08:59
21. lipnja - Prvi dan ljeta
Ljeto je jedno od četiri godišnja doba i najtoplije je od njih. Na sjevernoj polutki traje otprilike od 20. lipnja do 23. rujna. Na južnoj polutki traje od oko 20. prosinca do oko 21. ožujka. Po konvenciji ljeto na sjevernoj Zemljinoj polutki traje dio lipnja, cijeli srpanj, kolovoz i dio rujna, a na južnoj Zemljinoj polutki dio prosinca, cijeli siječanj, veljača i dio ožujka.

21.06.2018. 08:57
21. lipnja - Svjetski dan glazbe
U mnogim zemljama svijeta, 21. lipnja obilježava se kao Svjetski dan glazbe, odnosno Fete de la Musique. Toga dana glazbenici amateri, ali i profesionalci, besplatno nastupaju na javnim gradskim površinama podsjećajući na važnost glazbe u svakodnevnome životu.

02.07.2018. 10:31
Ministarstvo znanosti i obrazovanja, CARNET i UNESCO surađuju u pripremi Strategije digitalne zrelosti škola
U sklopu provedbe projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)“ u Zagrebu se, od 2. do 4. srpnja 2018. godine, održava posljednja radionica Povjerenstva za izradu Strategije digitalne zrelosti škola. Radionicu organizira Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET kao nositelj pilot projekta e-Škole, u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja te stručnjacima iz UNESCO-a.

02.07.2018. 09:43
Webinar: Život Engleskog jezika u Školi za život
Ministarstvo znanosti i obrazovanja, u suradnji s Hrvatskom akademskom i istraživačkom mrežom - CARNET i i Hrvatskim udruženjem profesora engleskog, organizira webinar pod nazivom Život Engleskog jezika u Školi za Život. Webinar će se održati u ponedjeljak, 9. srpnja 2018. godine od 20 do 21 sat.

15.06.2018. 14:43
Objavljena "Nacionalna taksonomija računalno-sigurnosnih incidenata"
U okviru provedbe projekta GrowCERT izrađena je “Nacionalna taksonomija računalno-sigurnosnih incidenata” nastala temeljem  Akcijskog plana za provedbu Nacionalne strategije kibernetičke sigurnosti .

Dan škole
Autor: Sanja Vranješević, 30. 5. 2017.

I ove godine, tradicionalno krajem mjeseca svibnja, učenici i djelatnici OŠ Veliko Trojstvo proslavili su svoj Dan škole. Priredba povodom Dana škole održana je u petak, 26. svibnja 2017. s početkom u 19 sati, u školsko sportskoj dvorani OŠ Veliko Trojstvo. Zajedno sa svojim učiteljima, učenici su pripremili bogat kulturno umjetnički program, kojim su pokazali, kako njihove ambicije, volja, mašta i stvaralačka kreativnost ne poznaju granice. Pjesmom, plesom, igrokazima i recitacijama razveselili su sve prisutne, koji su svojim dolaskom pružili podršku njihovom radu. Ravnateljica škole, također je sve prisutne upoznala sa svim uspjesima, koje su učenici pod vodstvom svojih mentora postigli tokom ove školske godine, na svim razinama natjecanja, u razlitičitim područjima, te mnogobrojnim gostovanjima na raznim kulturnim manifestacija. U skladu s tradicijom, odabrali su i NAJ učenika za ovu školsku godinu, prema unaprijed utvrđenim kriterijima, o kojima brine Vijeće učenika. Za NAJ učenika proglašen je Filip Šingerberger, učenik 8. razreda, koji je nagrađeni prigodnim poklonom i diplomom.

Vodimo vas u fotogaleriju!