« Srpanj 2017 »

Ukupno: 2207895

11.07.2017. 10:22
11. srpnja - Svjetski dan stanovništva
Svjetski dan stanovništva slavi se svake godine 11. srpnja, s ciljem podizanja svijesti o globalnim pitanjima stanovništva. Ujedinjeni narodi proglasili su 11. srpnja 1989. godine Svjetskim danom stanovništva (dan kad je ukupna svjetska populacija dosegla razinu od pet milijardi ljudi) kako bi se ukazalo na hitnost i važnost populacijskih pitanja u kontekstu općih razvojnih planova i programa te na potrebu pronalaženja rješenja na ta pitanja.

21.06.2017. 08:31
21. lipnja - Svjetski dan glazbe
U mnogim zemljama svijeta, 21. lipnja obilježava se kao Svjetski dan glazbe, odnosno Fete de la Musique. Toga dana glazbenici amateri, ali i profesionalci, besplatno nastupaju na javnim gradskim površinama podsjećajući na važnost glazbe u svakodnevnome životu.

21.06.2017. 08:17
21. lipnja - Prvi dan ljeta
Ljeto je jedno od četiri godišnja doba i najtoplije je od njih. Na sjevernoj polutki traje otprilike od 20. lipnja do 23. rujna. Na južnoj polutki traje od oko 20. prosinca do oko 21. ožujka. Po konvenciji ljeto na sjevernoj Zemljinoj polutki traje dio lipnja, cijeli srpanj, kolovoz i dio rujna, a na južnoj Zemljinoj polutki dio prosinca, cijeli siječanj, veljača i dio ožujka.

10.07.2017. 13:05
Ministrica Divjak dala podršku projektu e-Škole
Zahvaljujući pilot projektu „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“, 151 škola će od jeseni biti spremna za primjenu modernijeg poučavanja koje će obilovati novim sadržajima i mogućnostima, rečeno je danas na predstavljanju dosadašnjih rezultata ovog projekta kojeg provodi Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet.

01.07.2017. 14:56
Ispunite upitnik o digitalnim kompetencijama u okviru projekta CRISS
U siječnju 2017. godine započeo je CRISS (Demonstration of a scalable and cost-effective cloud-based digital learning infrastructure through the Certification of digital competences in primary and secondary schools) projekt iz programa Europske unije Obzor 2020.

29.06.2017. 11:22
U okviru projekta e-Škole objavljeno 70 novih scenarija poučavanja
U sklopu pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“ objavljeno je 70 novih e-Škole scenarija poučavanja. Svi zainteresirani nastavnici nove scenarije mogu pronaći na mrežnoj stranici https://scenariji-poucavanja.e-skole.hr/ , a dostupno je 15 scenarija za nastavni predmet kemije, 18 fizike, 18 biologije te 19 matematike.

Izlet u Zagreb
Autor: Sanja Vranješević, 30. 4. 2017.

Učenici razredne nastave područnih razrednih odjela Šandrovac, Malo Trojstvo i Ćurlovac, 28.4.2017. uputili su se u grad Zagreb. Tamo su prvo posjetili Gornji grad, gdje su ih dočekali glumci, koji su ih proveli kroz kostimirane „Gornjogradske priče“. Kroz prikaz „Gornjogradskih priča“ učenici su upoznali povijest grada Zagreba.  Zatim su posjetili Meštrovićev muzej, gdje su odlično pokazali svoje znanje, koje su usvojili tokom razgledavanja., a imali su priliku pokazati i svoje umjetničke vještine, putem radionice crtanja.

Dalje ih je put odveo u Školsku knjigu-Grafički zavod. Posjet jednoj od najvećih izdavačkih kuća bio je prava pustolovina, posebice jer ih je vodila misao, da se tamo tiska njihov omiljeni časopis Smib, ali i njihovi udžbenici, koji im zadaju glavobolje. Ovim posjetom učenici su upoznali postupak izrade knjiga i časopisa, te shvatili, kako postupak nastajanja jedne knjige nije nimalo lak, kao niti posao svih ljudi koji su zaposleni u tim pogonima. Oduševljenje je bilo najveće kada su došli u skladište, te ugledali visoke police pune knjiga. Nakon obilaska i sređivanja dojmova, shvatili su da u svojim školskim torbama nose pravo malo bogatstvo i da knjige trebaju čuvati. Učenici su dobili prigodne poklone kojima su se jako obradovali. Nakon ručka posjetili su Zoološki park Maksimir, gdje su uživali razgledavajući raznolike vrste životinjskog svijeta.

folotogalerija