ovdje možete glasati za

NAJ

nastavnika/nastavnicu

u 2017./2018. školskoj godini

ANKETA se otvara klikom na sliku

« Srpanj 2018 »

11.07.2018. 07:56
11. srpnja - Svjetski dan stanovništva
Svjetski dan stanovništva slavi se svake godine 11. srpnja, s ciljem podizanja svijesti o globalnim pitanjima stanovništva. Ujedinjeni narodi proglasili su 11. srpnja 1989. godine Svjetskim danom stanovništva (dan kad je ukupna svjetska populacija dosegla razinu od pet milijardi ljudi) kako bi se ukazalo na hitnost i važnost populacijskih pitanja u kontekstu općih razvojnih planova i programa te na potrebu pronalaženja rješenja na ta pitanja.

21.06.2018. 08:59
21. lipnja - Prvi dan ljeta
Ljeto je jedno od četiri godišnja doba i najtoplije je od njih. Na sjevernoj polutki traje otprilike od 20. lipnja do 23. rujna. Na južnoj polutki traje od oko 20. prosinca do oko 21. ožujka. Po konvenciji ljeto na sjevernoj Zemljinoj polutki traje dio lipnja, cijeli srpanj, kolovoz i dio rujna, a na južnoj Zemljinoj polutki dio prosinca, cijeli siječanj, veljača i dio ožujka.

21.06.2018. 08:57
21. lipnja - Svjetski dan glazbe
U mnogim zemljama svijeta, 21. lipnja obilježava se kao Svjetski dan glazbe, odnosno Fete de la Musique. Toga dana glazbenici amateri, ali i profesionalci, besplatno nastupaju na javnim gradskim površinama podsjećajući na važnost glazbe u svakodnevnome životu.

02.07.2018. 10:31
Ministarstvo znanosti i obrazovanja, CARNET i UNESCO surađuju u pripremi Strategije digitalne zrelosti škola
U sklopu provedbe projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)“ u Zagrebu se, od 2. do 4. srpnja 2018. godine, održava posljednja radionica Povjerenstva za izradu Strategije digitalne zrelosti škola. Radionicu organizira Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET kao nositelj pilot projekta e-Škole, u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja te stručnjacima iz UNESCO-a.

02.07.2018. 09:43
Webinar: Život Engleskog jezika u Školi za život
Ministarstvo znanosti i obrazovanja, u suradnji s Hrvatskom akademskom i istraživačkom mrežom - CARNET i i Hrvatskim udruženjem profesora engleskog, organizira webinar pod nazivom Život Engleskog jezika u Školi za Život. Webinar će se održati u ponedjeljak, 9. srpnja 2018. godine od 20 do 21 sat.

15.06.2018. 14:43
Objavljena "Nacionalna taksonomija računalno-sigurnosnih incidenata"
U okviru provedbe projekta GrowCERT izrađena je “Nacionalna taksonomija računalno-sigurnosnih incidenata” nastala temeljem  Akcijskog plana za provedbu Nacionalne strategije kibernetičke sigurnosti .

Anketa o društvenim mrežama
Autor: Sanja Vranješević, 3. 4. 2017.

Mali novinari OŠ Veliko Trojstvo proveli su anketu o društvenim mrežama.

Zanimalo nas je jesu li naši prijatelji postali ovisni o računalu i mobitelu te koliko se druže s prijateljima izvan društvenih mreža.

Otkrili smo da 83% djece posjeduje mobitel ili računalo, što i nije iznenađujuće s obzirom da živimo u vrijeme kada je računalno znanje nužno za život. Ono što nas je zainteresiralo je činjenica da 93% učenika naše škole posjeduje barem jedan profil na društvenoj mreži i računalo koriste u svrhu zabave, dakle, računalne igrice. Čak i ovi podaci nas nisu toliko iznenadili, ali smo se zabrinuli kada smo vidjeli da naši vršnjaci nisu svjesni moći interneta, a čak je njih 16% imalo neko neugodno iskustvo na internetu. Vjerujemo da su upravo ta djeca prisilno postala svjesna koliko treba biti oprezan kada stavljaš svoje podatke svima na korištenje.

Možemo se pohvaliti činjenicom da su naši prijatelji osviješteni i da znaju što znači pravo prijateljstvo te da se većina svakodnevno druži izvan društvenih mreža. Velik broj, 67%, smatra da ima isti broj pravih prijatelja otkad postoje društvene mreže.

Ono što mi mali istraživači možemo predložiti onom manjem broju djece koja se zatvaraju ispred računala je - izađite, upoznajte prirodu i družite se jer ćete samo tako steći prave prijetelje i zabaviti se.

Grafički prikaz možete pogledati  OVDJE!

Anketu proveli: Klaudija Radonić, Lana Đipalo, Ema Mamić i Lana Vunderlih

Tekst pripremile: Klaudija Radonić i Lana Đipalo