« Kolovoz 2017 »

11.08.2017. 14:24
12. kolovoza - Međunarodni dan mladih
Generalna skupština Ujedinjenih naroda je 1999. godine donijela rezoluciju o proglašenju Međunarodnog dana mladih te se on kontinuirano obilježava svake godine 12. kolovoza. Mladi su društvena skupina koju u Republici Hrvatskoj, prema Nacionalnom programu djelovanja za mlade, čine svi građani Republike Hrvatske u dobi od 15 do 29 godina.

04.08.2017. 08:10
4. kolovoza - Dan prijateljstva
Godine 1935. Kongres Sjedinjenih Američkih Država posvetio je jedan dan u godini prijateljima i prijateljstvu, i taj je dan proglašen Nacionalnim danom prijateljstva, i od tada se svake godine, prve nedjelje u mjesecu kolovozu, slavi Dan prijateljstva.

28.07.2017. 08:09
28. srpnja - Svjetski dan borbe protiv hepatitisa
Hepatitis je bolest koja ubija gotovo kao i AIDS s oko 1,4 milijuna smrti na godinu, objavila je u Ženevi Svjetska zdravstvena organizacija WHO u povodu Svjetskog dana borbe protiv hepatitisa koji se obilježava 28. srpnja.

02.08.2017. 12:50
Poziv na prethodno savjetovanje sa zainteresiranim gospodarskim subjektima
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNet priprema provedbu postupka javne nabave za „Nabavu visokodostupnog sustava za upravljanje API pozivima u pilot projektu “e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)”.

10.07.2017. 13:05
Ministrica Divjak dala podršku projektu e-Škole
Zahvaljujući pilot projektu „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“, 151 škola će od jeseni biti spremna za primjenu modernijeg poučavanja koje će obilovati novim sadržajima i mogućnostima, rečeno je danas na predstavljanju dosadašnjih rezultata ovog projekta kojeg provodi Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet.

01.07.2017. 14:56
Ispunite upitnik o digitalnim kompetencijama u okviru projekta CRISS
U siječnju 2017. godine započeo je CRISS (Demonstration of a scalable and cost-effective cloud-based digital learning infrastructure through the Certification of digital competences in primary and secondary schools) projekt iz programa Europske unije Obzor 2020.

Anketa o društvenim mrežama
Autor: Sanja Vranješević, 3. 4. 2017.

Mali novinari OŠ Veliko Trojstvo proveli su anketu o društvenim mrežama.

Zanimalo nas je jesu li naši prijatelji postali ovisni o računalu i mobitelu te koliko se druže s prijateljima izvan društvenih mreža.

Otkrili smo da 83% djece posjeduje mobitel ili računalo, što i nije iznenađujuće s obzirom da živimo u vrijeme kada je računalno znanje nužno za život. Ono što nas je zainteresiralo je činjenica da 93% učenika naše škole posjeduje barem jedan profil na društvenoj mreži i računalo koriste u svrhu zabave, dakle, računalne igrice. Čak i ovi podaci nas nisu toliko iznenadili, ali smo se zabrinuli kada smo vidjeli da naši vršnjaci nisu svjesni moći interneta, a čak je njih 16% imalo neko neugodno iskustvo na internetu. Vjerujemo da su upravo ta djeca prisilno postala svjesna koliko treba biti oprezan kada stavljaš svoje podatke svima na korištenje.

Možemo se pohvaliti činjenicom da su naši prijatelji osviješteni i da znaju što znači pravo prijateljstvo te da se većina svakodnevno druži izvan društvenih mreža. Velik broj, 67%, smatra da ima isti broj pravih prijatelja otkad postoje društvene mreže.

Ono što mi mali istraživači možemo predložiti onom manjem broju djece koja se zatvaraju ispred računala je - izađite, upoznajte prirodu i družite se jer ćete samo tako steći prave prijetelje i zabaviti se.

Grafički prikaz možete pogledati  OVDJE!

Anketu proveli: Klaudija Radonić, Lana Đipalo, Ema Mamić i Lana Vunderlih

Tekst pripremile: Klaudija Radonić i Lana Đipalo