« Kolovoz 2017 »

11.08.2017. 14:24
12. kolovoza - Međunarodni dan mladih
Generalna skupština Ujedinjenih naroda je 1999. godine donijela rezoluciju o proglašenju Međunarodnog dana mladih te se on kontinuirano obilježava svake godine 12. kolovoza. Mladi su društvena skupina koju u Republici Hrvatskoj, prema Nacionalnom programu djelovanja za mlade, čine svi građani Republike Hrvatske u dobi od 15 do 29 godina.

04.08.2017. 08:10
4. kolovoza - Dan prijateljstva
Godine 1935. Kongres Sjedinjenih Američkih Država posvetio je jedan dan u godini prijateljima i prijateljstvu, i taj je dan proglašen Nacionalnim danom prijateljstva, i od tada se svake godine, prve nedjelje u mjesecu kolovozu, slavi Dan prijateljstva.

28.07.2017. 08:09
28. srpnja - Svjetski dan borbe protiv hepatitisa
Hepatitis je bolest koja ubija gotovo kao i AIDS s oko 1,4 milijuna smrti na godinu, objavila je u Ženevi Svjetska zdravstvena organizacija WHO u povodu Svjetskog dana borbe protiv hepatitisa koji se obilježava 28. srpnja.

02.08.2017. 12:50
Poziv na prethodno savjetovanje sa zainteresiranim gospodarskim subjektima
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNet priprema provedbu postupka javne nabave za „Nabavu visokodostupnog sustava za upravljanje API pozivima u pilot projektu “e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)”.

10.07.2017. 13:05
Ministrica Divjak dala podršku projektu e-Škole
Zahvaljujući pilot projektu „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“, 151 škola će od jeseni biti spremna za primjenu modernijeg poučavanja koje će obilovati novim sadržajima i mogućnostima, rečeno je danas na predstavljanju dosadašnjih rezultata ovog projekta kojeg provodi Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet.

01.07.2017. 14:56
Ispunite upitnik o digitalnim kompetencijama u okviru projekta CRISS
U siječnju 2017. godine započeo je CRISS (Demonstration of a scalable and cost-effective cloud-based digital learning infrastructure through the Certification of digital competences in primary and secondary schools) projekt iz programa Europske unije Obzor 2020.

Maskenbal u školi
Autor: Sanja Vranješević, 2. 3. 2017.

27. veljače veselje pokladnih dana došlo je i u našu školu. Maškare nisu samo razveselile najmlađe, već i one starije. Učenici, učitelji, stručno i pomoćno osoblje, svi su pokazali i dokazali da je maškarani dan najveseliji dan u godini. Ravnateljica je organizirala pokladnu priredbu na kojoj su se mogle predstaviti sve maske OŠ Veliko Trojstvo. Odabirale su se one najljepše u dvije kategorije: skupna i pojedinačna maska. Učenici područne škole Ćurlovac s maskom princeza i vitezova zauzeli su prvo mjesto u kategoriji skupne maske, a Ella Renić imala je najmaštovitiju pojedinačnu masku-kaktus.

Uslijedile su raznolike igre. Prva igra bila je žlica i krumpir. Kako je u toj igri važna spretnost, ali i duge i brze noge, veći su uspjeh ostvarili oni stariji i veći. Prvo mjesto osvojio je Jurica Puh, učenik 7. razreda. U igri limbo najvažnija je gipkost. Svi smo se dobro nasmijeli pokušajima naših prijatelja da se provuku ispod poprilično nisko postavljene letve. Troje najuspješnijih dijelili su prvo mjesto jer su svi troje u posljednjem pokušaju - pali na pod. Naravno, smisao maskenbala je smijeh, veselje, pjesma i, na kraju, ples sa stolicama. Ema Mamić bila je najbrša i najspretnija u ovoj igri i osvojila prvo mjesto. Za sve prvoplasirane škola se pobrinula i omogućila im lijepe poklone.

U nadi da smo uspjeli sve loše što nam se dogodilo u staroj godini ostaviti iza nas i da smo se s veseljem pripremili za ono što nas čeka u budućnosti, ovogodišnji maskenbal bio je veliki događaj. Pokazali smo i ovaj put da smo spremni zabaviti se i opustiti s našim nastavnicim te svojom maštom i kreativnošću uljepšati boravak u školi.

fotogalerija

by Ema Mamić

U ime članice  i voditeljice  male Novinarske skupine ispričavamo se zbog krivo napisanog imena i prezimena učenice koja je osvojila nagradu za najmaštovitiju masku.

Izvor: novinarka Ema Mamić