« Svibanj 2017 »

Ukupno: 2193451

22.05.2017. 07:09
22. svibnja – Međunarodni dan biološke raznolikosti
Na konferenciji Ujedinjenih naroda o okolišu i razvoju u Rio de Janeirou 1992. godine, 157 zemalja svijeta, među kojima i Hrvatska, potpisalo je Konvenciju o biološkoj raznolikosti (The Convention on Biological Diversity - CBD).

18.05.2017. 15:39
18. svibnja - Međunarodni dan muzeja
Međunarodni dan muzeja prvi put je obilježen 18. svibnja 1977. godine, a obilježavanje je pokrenuo Međunarodni savjet za muzeje (ICOM). Svake godine svojim članovima (muzejima i stručnjacima koji rade u muzejima) ICOM preporuča temu vezanu za aktualne trendove i zbivanja u muzejskoj zajednici.

15.05.2017. 07:43
15. svibnja - Međunarodni dan obitelji
Međunarodni dan obitelji - 15. svibnja proglasili su Ujedinjeni narodi svojom rezolucijom 1993. godine. Prvi put se taj dan obilježio 15. svibnja 1994. godine pod sloganom “Da obiteljski dan ne čine stvari nego srdačni odnosi roditelja i djece”.

22.05.2017. 15:42
Poziv na prethodno savjetovanje sa zainteresiranim gospodarskim subjektima
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNet planira objaviti postupak javne nabave za Nabavu usluge izrade obrazovnih sadržaja i provedbu edukacija u sklopu projekta "e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)''.

17.05.2017. 14:29
Ostani u Hrvatskoj – Scool Fest 2017.
U sklopu „ScoolFest“ festivala Studentski zbor Sveučilišta u Zagrebu, u suradnji s Hrvatskom akademskom i istraživačkom mrežom – CARNet i Hrvatskom gospodarskom komorom (HGK), organizira događanje pod nazivom „Ostani u Hrvatskoj“, koje će se održati 30. i 31. svibnja u Studentskom centru (SC) u Zagrebu.

17.05.2017. 13:47
Webinar za sve učenike koji upisuju I. razred srednje škole
U suradnji s Hrvatskom akademskom i istraživačkom mrežom - CARNet predstavnici Ministarstva znanosti i obrazovanja za sve učenike koji upisuju I. razred srednje škole u školskoj godini 2017./2018. organiziraju informativni webinar na temu provedbe ovogodišnjih elektroničkih prijava i upisa u srednje škole.

Maskenbal u školi
Autor: Sanja Vranješević, 2. 3. 2017.

27. veljače veselje pokladnih dana došlo je i u našu školu. Maškare nisu samo razveselile najmlađe, već i one starije. Učenici, učitelji, stručno i pomoćno osoblje, svi su pokazali i dokazali da je maškarani dan najveseliji dan u godini. Ravnateljica je organizirala pokladnu priredbu na kojoj su se mogle predstaviti sve maske OŠ Veliko Trojstvo. Odabirale su se one najljepše u dvije kategorije: skupna i pojedinačna maska. Učenici područne škole Ćurlovac s maskom princeza i vitezova zauzeli su prvo mjesto u kategoriji skupne maske, a Ella Renić imala je najmaštovitiju pojedinačnu masku-kaktus.

Uslijedile su raznolike igre. Prva igra bila je žlica i krumpir. Kako je u toj igri važna spretnost, ali i duge i brze noge, veći su uspjeh ostvarili oni stariji i veći. Prvo mjesto osvojio je Jurica Puh, učenik 7. razreda. U igri limbo najvažnija je gipkost. Svi smo se dobro nasmijeli pokušajima naših prijatelja da se provuku ispod poprilično nisko postavljene letve. Troje najuspješnijih dijelili su prvo mjesto jer su svi troje u posljednjem pokušaju - pali na pod. Naravno, smisao maskenbala je smijeh, veselje, pjesma i, na kraju, ples sa stolicama. Ema Mamić bila je najbrša i najspretnija u ovoj igri i osvojila prvo mjesto. Za sve prvoplasirane škola se pobrinula i omogućila im lijepe poklone.

U nadi da smo uspjeli sve loše što nam se dogodilo u staroj godini ostaviti iza nas i da smo se s veseljem pripremili za ono što nas čeka u budućnosti, ovogodišnji maskenbal bio je veliki događaj. Pokazali smo i ovaj put da smo spremni zabaviti se i opustiti s našim nastavnicim te svojom maštom i kreativnošću uljepšati boravak u školi.

fotogalerija

by Ema Mamić

U ime članice  i voditeljice  male Novinarske skupine ispričavamo se zbog krivo napisanog imena i prezimena učenice koja je osvojila nagradu za najmaštovitiju masku.

Izvor: novinarka Ema Mamić