ovdje možete glasati za

NAJ

nastavnika/nastavnicu

u 2017./2018. školskoj godini

ANKETA se otvara klikom na sliku

« Srpanj 2018 »

11.07.2018. 07:56
11. srpnja - Svjetski dan stanovništva
Svjetski dan stanovništva slavi se svake godine 11. srpnja, s ciljem podizanja svijesti o globalnim pitanjima stanovništva. Ujedinjeni narodi proglasili su 11. srpnja 1989. godine Svjetskim danom stanovništva (dan kad je ukupna svjetska populacija dosegla razinu od pet milijardi ljudi) kako bi se ukazalo na hitnost i važnost populacijskih pitanja u kontekstu općih razvojnih planova i programa te na potrebu pronalaženja rješenja na ta pitanja.

21.06.2018. 08:59
21. lipnja - Prvi dan ljeta
Ljeto je jedno od četiri godišnja doba i najtoplije je od njih. Na sjevernoj polutki traje otprilike od 20. lipnja do 23. rujna. Na južnoj polutki traje od oko 20. prosinca do oko 21. ožujka. Po konvenciji ljeto na sjevernoj Zemljinoj polutki traje dio lipnja, cijeli srpanj, kolovoz i dio rujna, a na južnoj Zemljinoj polutki dio prosinca, cijeli siječanj, veljača i dio ožujka.

21.06.2018. 08:57
21. lipnja - Svjetski dan glazbe
U mnogim zemljama svijeta, 21. lipnja obilježava se kao Svjetski dan glazbe, odnosno Fete de la Musique. Toga dana glazbenici amateri, ali i profesionalci, besplatno nastupaju na javnim gradskim površinama podsjećajući na važnost glazbe u svakodnevnome životu.

02.07.2018. 10:31
Ministarstvo znanosti i obrazovanja, CARNET i UNESCO surađuju u pripremi Strategije digitalne zrelosti škola
U sklopu provedbe projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)“ u Zagrebu se, od 2. do 4. srpnja 2018. godine, održava posljednja radionica Povjerenstva za izradu Strategije digitalne zrelosti škola. Radionicu organizira Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET kao nositelj pilot projekta e-Škole, u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja te stručnjacima iz UNESCO-a.

02.07.2018. 09:43
Webinar: Život Engleskog jezika u Školi za život
Ministarstvo znanosti i obrazovanja, u suradnji s Hrvatskom akademskom i istraživačkom mrežom - CARNET i i Hrvatskim udruženjem profesora engleskog, organizira webinar pod nazivom Život Engleskog jezika u Školi za Život. Webinar će se održati u ponedjeljak, 9. srpnja 2018. godine od 20 do 21 sat.

15.06.2018. 14:43
Objavljena "Nacionalna taksonomija računalno-sigurnosnih incidenata"
U okviru provedbe projekta GrowCERT izrađena je “Nacionalna taksonomija računalno-sigurnosnih incidenata” nastala temeljem  Akcijskog plana za provedbu Nacionalne strategije kibernetičke sigurnosti .

Maskenbal u školi
Autor: Sanja Vranješević, 2. 3. 2017.

27. veljače veselje pokladnih dana došlo je i u našu školu. Maškare nisu samo razveselile najmlađe, već i one starije. Učenici, učitelji, stručno i pomoćno osoblje, svi su pokazali i dokazali da je maškarani dan najveseliji dan u godini. Ravnateljica je organizirala pokladnu priredbu na kojoj su se mogle predstaviti sve maske OŠ Veliko Trojstvo. Odabirale su se one najljepše u dvije kategorije: skupna i pojedinačna maska. Učenici područne škole Ćurlovac s maskom princeza i vitezova zauzeli su prvo mjesto u kategoriji skupne maske, a Ella Renić imala je najmaštovitiju pojedinačnu masku-kaktus.

Uslijedile su raznolike igre. Prva igra bila je žlica i krumpir. Kako je u toj igri važna spretnost, ali i duge i brze noge, veći su uspjeh ostvarili oni stariji i veći. Prvo mjesto osvojio je Jurica Puh, učenik 7. razreda. U igri limbo najvažnija je gipkost. Svi smo se dobro nasmijeli pokušajima naših prijatelja da se provuku ispod poprilično nisko postavljene letve. Troje najuspješnijih dijelili su prvo mjesto jer su svi troje u posljednjem pokušaju - pali na pod. Naravno, smisao maskenbala je smijeh, veselje, pjesma i, na kraju, ples sa stolicama. Ema Mamić bila je najbrša i najspretnija u ovoj igri i osvojila prvo mjesto. Za sve prvoplasirane škola se pobrinula i omogućila im lijepe poklone.

U nadi da smo uspjeli sve loše što nam se dogodilo u staroj godini ostaviti iza nas i da smo se s veseljem pripremili za ono što nas čeka u budućnosti, ovogodišnji maskenbal bio je veliki događaj. Pokazali smo i ovaj put da smo spremni zabaviti se i opustiti s našim nastavnicim te svojom maštom i kreativnošću uljepšati boravak u školi.

fotogalerija

by Ema Mamić

U ime članice  i voditeljice  male Novinarske skupine ispričavamo se zbog krivo napisanog imena i prezimena učenice koja je osvojila nagradu za najmaštovitiju masku.

Izvor: novinarka Ema Mamić