« Kolovoz 2017 »

11.08.2017. 14:24
12. kolovoza - Međunarodni dan mladih
Generalna skupština Ujedinjenih naroda je 1999. godine donijela rezoluciju o proglašenju Međunarodnog dana mladih te se on kontinuirano obilježava svake godine 12. kolovoza. Mladi su društvena skupina koju u Republici Hrvatskoj, prema Nacionalnom programu djelovanja za mlade, čine svi građani Republike Hrvatske u dobi od 15 do 29 godina.

04.08.2017. 08:10
4. kolovoza - Dan prijateljstva
Godine 1935. Kongres Sjedinjenih Američkih Država posvetio je jedan dan u godini prijateljima i prijateljstvu, i taj je dan proglašen Nacionalnim danom prijateljstva, i od tada se svake godine, prve nedjelje u mjesecu kolovozu, slavi Dan prijateljstva.

28.07.2017. 08:09
28. srpnja - Svjetski dan borbe protiv hepatitisa
Hepatitis je bolest koja ubija gotovo kao i AIDS s oko 1,4 milijuna smrti na godinu, objavila je u Ženevi Svjetska zdravstvena organizacija WHO u povodu Svjetskog dana borbe protiv hepatitisa koji se obilježava 28. srpnja.

02.08.2017. 12:50
Poziv na prethodno savjetovanje sa zainteresiranim gospodarskim subjektima
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNet priprema provedbu postupka javne nabave za „Nabavu visokodostupnog sustava za upravljanje API pozivima u pilot projektu “e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)”.

10.07.2017. 13:05
Ministrica Divjak dala podršku projektu e-Škole
Zahvaljujući pilot projektu „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“, 151 škola će od jeseni biti spremna za primjenu modernijeg poučavanja koje će obilovati novim sadržajima i mogućnostima, rečeno je danas na predstavljanju dosadašnjih rezultata ovog projekta kojeg provodi Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet.

01.07.2017. 14:56
Ispunite upitnik o digitalnim kompetencijama u okviru projekta CRISS
U siječnju 2017. godine započeo je CRISS (Demonstration of a scalable and cost-effective cloud-based digital learning infrastructure through the Certification of digital competences in primary and secondary schools) projekt iz programa Europske unije Obzor 2020.

Dan sv. Valentina
Autor: Sanja Vranješević, 17. 2. 2017.

Da škola nije samo (m)učenje, mogli bi potvrditi učenici predmetne
nastave koji su u srijedu, 15. veljače, obilježili dan sv. Valentina dvosatnim kreativnim druženjem i igrama. Program je započeo uvodnim riječima voditeljice Viktorije Kolarić kojanam je pročitala zanimljivosti iz života sv. Valentina. Potom je učenica Veronika Đipalo molitvom sv. Valentinu zazvala njegov zagovor za sve naše mlade, njihove obitelji i dragu nam našu domovinu. Ravnateljica škole obratila se toplim riječima te čestitala svima Valentinovo i imendan onima koji ga slave. Igre i druženje je započelo!Učenici osmoga razreda odigrali su nogometnu utakmicu s učenicima 7.b razreda u kojoj su na kraju slavili sedmaši.
Uslijedile su razne zabavne igre: limbo, ples sa stolcima, pogodipjesmu...u kojima su pobjednici dobili simbolične nagrade. Proglašeni su miss i mister generacije 2016./2017., Veronika i Ivan, koji su svojupobjedu okrunili skladnim plesnim koracima. Podijeljena su i pisma koja su pisana svojim simpatijama unazad desetak dana te bila ubacivana u kutiju koja se danas, na radost primatelja, otvorila. Veselo druženje završilo je tombolom u kojoj su sudjelovali učenici i nastavnici koji su ih podržali u organizaciji. Organizatori su već tradicionalno naši osmaši koji su i ove godine odlično obavili svoj posao.

Izvor: nastavnica Sonja Lučić