ovdje možete glasati za

NAJ

nastavnika/nastavnicu

u 2017./2018. školskoj godini

ANKETA se otvara klikom na sliku

« Lipanj 2018 »

21.06.2018. 08:59
21. lipnja - Prvi dan ljeta
Ljeto je jedno od četiri godišnja doba i najtoplije je od njih. Na sjevernoj polutki traje otprilike od 20. lipnja do 23. rujna. Na južnoj polutki traje od oko 20. prosinca do oko 21. ožujka. Po konvenciji ljeto na sjevernoj Zemljinoj polutki traje dio lipnja, cijeli srpanj, kolovoz i dio rujna, a na južnoj Zemljinoj polutki dio prosinca, cijeli siječanj, veljača i dio ožujka.

21.06.2018. 08:57
21. lipnja - Svjetski dan glazbe
U mnogim zemljama svijeta, 21. lipnja obilježava se kao Svjetski dan glazbe, odnosno Fete de la Musique. Toga dana glazbenici amateri, ali i profesionalci, besplatno nastupaju na javnim gradskim površinama podsjećajući na važnost glazbe u svakodnevnome životu.

14.06.2018. 08:42
14. lipnja - Svjetski dan dobrovoljnog darivanja krvi
Svake sekunde netko u svijetu treba krv kako bi preživio, stoga se svake godine 14. lipnja obilježava dan u čast dobrovoljnih darivatelja krvi. Ovaj dan nastoji podići svijest o potrebi za sigurnom krvlju, zahvaliti i odati počast darivateljima krvi te potaknuti aktualne i potencijalne davatelje na redovito. dobrovoljno i neplaćeno darivanje krvi.

15.06.2018. 14:43
Objavljena "Nacionalna taksonomija računalno-sigurnosnih incidenata"
U okviru provedbe projekta GrowCERT izrađena je “Nacionalna taksonomija računalno-sigurnosnih incidenata” nastala temeljem  Akcijskog plana za provedbu Nacionalne strategije kibernetičke sigurnosti .

14.06.2018. 23:54
Uklonjene poteškoće u radu e-Dnevnik aplikacije za učenike
U četvrtak, 14. lipnja 2018. godine, u kasnim večernjim satima uočene su nepravilnosti u radu e-Dnevnik aplikacije za učenike. CARNET je tijekom noći poduzeo sve radnje na uklanjanju poteškoća s pristupom e-Dnevnik aplikaciji koje su uočene kod dijela korisnika sustava ocjene.skole.hr  te je u ranim jutarnjim satima uspostavljena puna funkcionalnost e-Dnevnik aplikacije za učenike.

12.06.2018. 14:17
Nacionalni CERT u međunarodnoj vježbi Cyber Europe 2018
Nacionalni CERT i ove je godine sudjelovao u međunarodnoj vježbi Cyber Europe 2018 koju je organizirala Agencija EU-a za kibernetičku sigurnost (ENISA) u suradnji s tijelima i agencijama iz područja kibernetičke sigurnosti iz cijele Europe.

Izlet u Bjelovar
Autor: Sanja Vranješević, 21. 12. 2016.

Mali novinari Osnovne škole Veliko Trojstvo prošlog su četvrtka posjetili redakciju Bjelovarskog lista, tim Radija Terezije, prošetali središnjim gradskim trgom te proučili je li  božićni ugođaj stigao i na našu tržnicu.

Zavirite pod opširnije i u fotogaleriju!

U Bjelovarskom listu toplo nas je dočekala novinarka Slavica Trgovac Martan i otkrila nam što se krije iza vrata uredništva Bjelovarskog lista. Pretpostavljali smo da je posao novinara težak, ali smo se iznenadili koliko je složen. Biti novinar ne znači samo pratiti događanja i o njima pisati, nego doprijeti do srca čitatelja. Kada to uspijemo, otkrila nam je naša voditeljica, tada smo vrsni novinar. Još je nešto jako bitno,  govorila nam je glavna urednica Alica Pintarić, a to je pismenost. Da, besprijekorna pismenost je vrlo važna u novinarskom poslu, a meni se trenutačno čini kao nemogući ostvaraj. Vidjevši našu zaprepaštenost onime što sve moramo znati i koje vještine trebamo imati, novinari nam otkrivaju tajnu svog uspjeha: „Radi ono što voliš i ništa ti neće biti teško niti nedostižno!“ Ono što mi se čini najzanimljivije u njihovom poslu je terenski rad. Redovito su na terenu i malo vremena provode u redakciji. Zanimalo nas je kako uvijek stignu na vrijeme pa saznajemo da imaju raspoređene poslove, a ponekad im građani pošalju materijale s lica mjesta. Na kraju posjeta Bjelovarskom listu svi smo dobili keksiće iz najslađe tvornice Koestlin.

Kat iznad ove vrijedne redakcije je tim Radija Terezije. Na ulazu nas dočekuje vedra Ivanka Vrhovnik. Budući da je imala još nekih obaveza toga dana, naša voditeljica postaje Tatjana Uzelac.  E, tu smo tek ostali zatečeni. Došli smo baš u vrijeme kada voditeljice, Tatjana Uzelac i Antonia Pavleković,  čitaju vijesti u eter. Brzina čitanja bez pogreške, ujednačenost rada dviju voditeljica, savršena tempiranost u izmjenjivanju glazbe i vijesti, a još k tome i opuštenost – zaista impresivno.

Tatjana i Antonia rekle su nam da i one ponekad imaju tremu. Iskreno, ne vjerujem. Čini mi se da su nas samo htjele ohrabriti jer su vidjele kako smo zadivljeni izvedbom. Zahvaljujemo im na ljubaznosti i na nesebičnom otkrivanju tajni radijskog emitiranja.

Nastavljamo naš izlet i krećemo se gradskim korzom. Zanima nas božićni ugođaj u našem gradu. Baš kad smo mislili da nas više ništa ne može iznenaditi, opet smo iznenađeni ljepotom adventskog uređenja.  Svratili smo na tržnicu da vidimo jesu li se i kumice pripremile za nadolazeće blagdane pa prodaju svoje proizvode koji odišu Božićem. Božićna pšenica, adventski vijenci, mirisi domaće hrane- Božić dolazi.

Bili smo svi jako vrijedni, a istraživanje nas je izmorilo pa smo svratili u kafić na čaj da se okrijepimo i malo ugrijemo. Tu smo čekali naš prijevoz kući.

Ovaj ćemo izlet dugo pamtiti. Svi smo uživali.

Pisali: Mali novinari OŠ Veliko Trojstvo

Izvor: novinarska skupina